Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 45 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 448
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Понеже трябва да поръчвам ножовете а има доста размери и като дължина така и като ширина та реших да попитам все пак.А и повече ме интересува как точно става подгряването с колко волта 12 или 220 с какви реотани, трябват някакви релета ,регулатори и др.,щото от електричество нищо не разбирам .Но явно никой не ще да помогне и ще карам по метода " проба- грешка" .

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    До 24V можеш да караш...после става осезаемо...и неприятно wink;

    Иначе си има и самостоятелна тема само за ножовете. Хората са писали, та им е омръзнало.....ама трябва и някой да чете wink;

    Парен и ел нож

    ....и по-точни ТТ-данни => ТУК

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Темите съм ги прочел ,някой от тях и по два пъти но не знам дали схемите и материалите които колегите предлагат за обикновения пчеларски нож ще са достатъчни за да сработи нож тип "лястовича опашка" ,имам предвид по голямата работна площ на ножа по голямата дебелина на метала и др.Поръчал съм си 2 ножа за абрихт с дължина от 40 см. и 4.5 см. ширина от които ще си направя моят и не съм сигурен че тази мощност която е необходима за обикновения нож ще е достатъчна .Не случайно написах, че нямам никакво понятие от токове

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Не ми пречи да пробвам този вариант,аз и без това ползвам за рязане на търтеевото пило нож за филетиране на рапала направо им разказва играта wink;

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Ей, Бориславе, ножовката е мой патент, ама позахабена !!! wink;

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    скромното ми мнение е че не ви трябват тези приспособления (ножове и т.н.) много просто решение е лентова ножовка добре заточена, дървена дръжка и само да има какво да се разпечатва...
    Абе и аз сам от тези скромните ,ама пуста мода......а и след някоя друга година,ще осетя липса на помощници та за алтернатива се оглеждам има и други варианти ама те са 10-15000лв.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Втората алтернатива е за мен,но този капацитет изисква поне 20 рамкова касетачна,та за това писах за другия вариант от 10-15000лв.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    по-евтината алтернатива е към 300 долара от щатите ножа е добър но е за малки пчелини, другата алтернатива излиза към 6 000 - 6 500 лв. но все пак темата е направи си сам а най-лесно за направи си сам е именно ножовката
    И каква е технологията? Заточена на шмиргел или само да е нова е достатъчно? Има ли снимки, а може и само теоретична "инструкция"! Благодаря! Нали за обикновена ножовка става дума, а не за механична? Пак благодаря!

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Снимки,да, след ден два ,няколко модела с описание за ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ,другото го оставям на вас
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #80
    Над това се трудих днес.

    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 8 от 45 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •