Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 45 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 448
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Разбрах те, ама цялата работа звучи много несигурно, особено в частта със захващане и затягане в ламарината. Друг проблем ще ти бъде и пробиване на толкова точен отвор, че да може да се навие резбата.
    Дано стане, за по сигурно тествай този начин на едно парче ламарина, за да видиш как ще стане и да не съсипваш центрофугата, ако не става.
    Успех !
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За да може да се получи по описания начин трябва листа ламарина да е прав. В случая ще има огъвка, защото ще се пробива и монтира на цилиндър. Дупката ме съмнява да може да се пробие със фрезер по същата причина. Все пак мисля, че при внимателна работа ще може да се получи що годе точен отвор. После и да не се хване резбата ако успееш да подгънеш ще стане. Действай, но внимателно пък в крайна сметка има вече лепила всякакви и може да "вземеш жокер" с някое Поксиполче и подобните му.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Момчета, " И с кило брашно се ходи на майстор "....
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #64
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Описаният от мен начин съм го изпробвал върху пърче ламарина, отворът съм го изрязал без много старание с ножица за ламарина и резачки за кабели( понеже съм ел.монтьор, по време на работа.Отворът в неръждавейката смятам да направя като очертая и разпробия кръг с малка бургия и после доуформя с обла пила, а между гайката и заоблената част ще сложа по дебело гумено уплътнение и мисля че ще се получи.Като го направя ще видим какво е станало с точност и ще го покаже.В момента събирам материали за барабана(навестявам от време на време един пункт за отпадъци)

  5. #65
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Искам да попитам колегите които имат центрофуга с два крана,по добре ли се работи с два крана, заслужава ли си да пробивам втори отвор в неръждаемият казан или само ще ми пречи.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    До колегата sustem . Ако може да качиш някоя снимка на уреда за разпечатване .Мен лично ме интересува колко е дължината на ножовете и какъв реотан ги загрява .Смятам да си купя ножовете но има различни дължини 30,35,40 см. и не знам кои точно ще ми трябват

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Мммм даааа, вече осъзнавам защо темата е направи си сам :D

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksiev
    Мммм даааа, вече осъзнавам защо темата е направи си сам :D
    Браво ....и това прозрение ЕДВА на 5-тата страница :D

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Ааааа колега Димитров не така грубо wink; , щях да се изненадам ако някой беше дал отговор на питането ми .

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ми отговора е различен, според личното потребление!
    Правиш сметка за ква ширина на рамките ще го ползваш, оставяш 2-3 см. аванс и си у джаза wink;

    При "направи сам" нещата, точните мерки са относителни, та затва и липса на отговор wink;

 

 
Страница 7 от 45 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •