Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 45 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 448
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Парната лястовица не е зле....за подвижно пчеларстване. За в къщи е възможен по-добър вариант с терморегулатор wink;

    Ако ще я правиш, не я прави хоризонтална, като руснаците. Хоризонталната става само за магазинни пити, ма и при тях не отнема както трябва, защото при поставяне на пита в легнало положение, от тежестта на меда ще провисва отдолу и ножа ще я дълбае излишно.
    Прави я под 45° или вертикална.
    Успех !
    Ти имаш ли такава, можеш ли да ми дадеш повече информация, снимки например.
    Аз си мислех за вертикална и едновремено от двете страни да разпечатва, някак си ще го направя като поточна линия, слагам няколко пити на определено место в машината и с въртящо движение на ръчка да се подават към ножовете излизайки от тях отдолу и същевремено да подава следващата. Това ми е идея само остава да измисля как точно ще стане.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    [quote="Ангел Йосифов"]
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    За съжаление някой друг ще го зарежда ......но за моя утеха има още"отпадаци".[/quoe]

    Давай смело колега в момента и аз правя подобни кошери от същият материал и къщо от отпадъци.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    .

    Ти имаш ли такава, можеш ли да ми дадеш повече информация, снимки например.
    Аз си мислех за вертикална и едновремено от двете страни да разпечатва, някак си ще го направя като поточна линия, слагам няколко пити на определено место в машината и с въртящо движение на ръчка да се подават към ножовете излизайки от тях отдолу и същевременно да подава следващата. Това ми е идея само остава да измисля как точно ще стане.
    ...не е зле поточна линия, ама е трудно за проектиране и изпълнение в домашни условия! Нямам такава лястовица, просто предполагам за явни неудобства при работа с МК и плодникови ДБ пити.....охлаждане на ножа за по-големи или по-дълги пити, разностранни настройки, всичко това е проблем, защото ако парата разпечатва 1 магазинна ДБ пита за 4 секунди (примерно), при плодникова такава ще има по-голямо времетраене и пад на температура, което ще я провлачи и замаже килииките....много са условностите и за всичко трябва да се помисли хубаво.....все пак ако си решил да правиш, от мен само пожелания за успех !!!

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Според мен замазването на килийките ще се получи ако температурата от парата е малка недостатъчна, незнам не съм на ясно изцяло с нещата, На мнение съм че трябва да се пробва и след като се изпробва и установят плюсове и минуси да се направят промени до постигане на желаният ефект
    Ще пробвам да направя, за сега да приключа с центрофугата пък тогава ще видим само времето не ми достига но когато мога тогава.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Поликрайще
    Здравейте колеги, аз съм си направил такава - тип лястовица. Съжалявам че в момента нямам снимки, като отида на пчелина ще я снимам. Първоначално я бях направил на пара, но за да се получи достатъчно загряване на ножовете, трябваше да разпробия тръбичките за да духат към ножовете. Получи се конденз, а и в стаята не се стоеше от влага и от жега. Допълнително газов котлон, тенджера под налягане за парогенератор, неудобна работа. В момента е с два нагреватела по 150 вата който са свързани последователно и ги регулирам с бутон от дрелка /този с потенциометъра/, реално работи на около 22-26 волта. Хоризонтална е, но ще я преправя на около 60 градуса. Доволен съм от нея - извадил съм два тона откакто е на ток.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от sustem
    Здравейте колеги,.........
    Ето, mityo79, без да искам съм нацелил проблемните неща.......

    нека сега sustem, обяснява ....най-добре е със снимки wink;


    ....и все пак, mityo79, не забравяй, че за да работи функционално тази "лястовица", питите, трябва да са надградени......

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Поликрайще
    Задължително надградени и без уширители. В момента махам всички уширители и ламаринки от рамките си.
    Забравих да кажа - ножовете са от абрихт /към питата върви гладката част/, дървена конструкция и от долу корито с решетка.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има и вариант при който рамките да са с уширители. Всичко е въпрос на конструкция.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с. Поликрайще
    Прав си, че има вариант. Най лесно е да скъся малко ножовете и да вървят отвътре на рамката, но аз искам да ми обират восъка и прополиса от дървенията и за това съм без оширители.

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от sustem
    Прав си, че има вариант. Най лесно е да скъся малко ножовете и да вървят отвътре на рамката, но аз искам да ми обират восъка и прополиса от дървенията и за това съм без оширители.
    И колко прополис ще обереш от там кедето смяташ да събираш и восака???
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 5 от 45 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •