Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 45 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 448
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Още от тук забелязах една значителна грешка. Дъната на центруфугите не се правят плоски, а конусни. Малко е по-трудно за изработка, но иначе ще береш ядове.
    Може би не се виждоа но си е конусовидно дъното има 10 сани разлика от краищата на центрофугата, не е чак толкова трудна изработката , има малко за запояване защото неможах да го заперченя така да се каже както съм съединил отделните части.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    ......По лесният ми се струва че е възможно като се завихри центрофугата рамките да паднат от местото им и бих искал да ме посъветвате как точно да направя въртящата част на центрофугата за да нямам проблем с падане на пити. Ще се опитам да се сдобия със снимки и да изложа за да ме разберете най правилно за какво говоря.

    Ако ще я правиш радиална, виж този пост -> http://pchelari.com/forum/showthread.php?p=15420#23248 няма опасност от "изхвърчане" и падане + задължително лагери долу и горе на оста.....задвижването си остава твой избор......

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Разбира се ще има лагери дори ще измисля някаква спирачка.Някой ако има предложения ще ми е от полза

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    за кво ти е спирачка?!?!?!?....тва да не е бръз влак.....

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    за кво ти е спирачка?!?!?!?....тва да не е бръз влак.....
    Спирачката е за да не чакам да спре от самосебеси, за по бързо обслужване.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    за мене е сложно....аз приспособих един таймер от микровълнова....изкарва си колкото требва(по белезаната резка), гасне си....дърпам за последно от цигарата и когато ида сичко е в покой wink; ....ма принципно и спирачка не е зле...който каквото има...и както го приспособи

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    за мене е сложно....аз приспособих един таймер от микровълнова....изкарва си колкото требва(по белезаната резка), гасне си....дърпам за последно от цигарата и когато ида сичко е в покой wink; ....ма принципно и спирачка не е зле...който каквото има...и както го приспособи


    Между другото ето че ми даде и още една идея, да сложа и таймер , за спирачката не е сложно, смятам на оста от долна страна (може и отгоре където е удобно) да монтирам диск икъм него да монтирам ръчна спирачка от колело( това имам под ръка) Но и таймерче ще сложа не пречи , а понеже не пуша ще използвам спирачката когато съм готов с разпечатката на следващите рамки .

    след като приключа с изработката на радиална центрофуга смятам да се опитам да направя разпечатваща машина по руски патент който е показан в клипчетата с парни лястовичи ножове.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Парната лястовица не е зле....за подвижно пчеларстване. За в къщи е възможен по-добър вариант с терморегулатор wink;

    Ако ще я правиш, не я прави хоризонтална, като руснаците. Хоризонталната става само за магазинни пити, ма и при тях не отнема както трябва, защото при поставяне на пита в легнало положение, от тежестта на меда ще провисва отдолу и ножа ще я дълбае излишно.
    Прави я под 45° или вертикална.
    Успех !

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    За съжаление някой друг ще го зарежда ......но за моя утеха има още"отпадаци".

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Парната лястовица не е зле....за подвижно пчеларстване. За в къщи е възможен по-добър вариант с терморегулатор wink;

    Ако ще я правиш, не я прави хоризонтална, като руснаците. Хоризонталната става само за магазинни пити, ма и при тях не отнема както трябва, защото при поставяне на пита в легнало положение, от тежестта на меда ще провисва отдолу и ножа ще я дълбае излишно.
    Прави я под 45° или вертикална.
    Успех !
    Ти имаш ли такава, можеш ли да ми дадеш повече информация, снимки например.

 

 
Страница 4 от 45 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •