Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 448
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравей колега да ти кажа и аз съм си мислил за този матеиал но ме притеснява смолите и химийте със което лепят този шперплат.Дали няма да окаже влияние на пробите от мед.Ако имаш опит сподели. wink;

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    От няколко години си правя отводки в 6 рамово кошерче от такъв материал и зимуват без проблем.И аз имам известни резерви към материала,но фибрана,който се използва от десетилетия да не е по-еко.Освен това пчелите полират вичко.Щом в Троян и около всичко е наред мисля,че няма да има по-голям проблем за меда отколкото в чамовите кошери.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    хахаха...Ангеле...много си прав...нема анализ, който да показва у ква къща е живел медоноситела :D
    ...всички лепила и смоли действат на химическа основа до 24h, мах 48h....след това химикала не отделя нищо....|
    ....я от тук присъстващите да си кажат тези на които покривните табли са от шперплат... и корпусите са им слепени с "вредно" лепило, а иначе не са си боядисали кошерите, заради анализите

    ...са че питам жената, дали моам да разфасовам два шкафа...стари са...на 2 години wink; wink;

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    ...са че питам жената, дали моам да разфасовам два шкафа...стари са...на 2 години wink; wink;
    Чакам с интерес отговора и. :D

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    знам отговора...обещал съм цялостен ремонт на куфнята...гипсокартон, вградени шкафове, плотове и т.н. ....та тогава тия си идват за мене wink;
    ....ма само съм обещал wink;

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    знам отговора...обещал съм цялостен ремонт на куфнята...гипсокартон, вградени шкафове, плотове и т.н. ....та тогава тия си идват за мене wink;
    ....ма само съм обещал wink;
    И жена ти сигурно ти е обещалa шкафовете :D

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    хахаха...Ангеле...много си прав...нема анализ, който да показва у ква къща е живел медоноситела :D
    ...всички лепила и смоли действат на химическа основа до 24h, мах 48h....след това химикала не отделя нищо....|
    ....я от тук присъстващите да си кажат тези на които покривните табли са от шперплат... и корпусите са им слепени с "вредно" лепило, а иначе не са си боядисали кошерите, заради анализите

    ...са че питам жената, дали моам да разфасовам два шкафа...стари са...на 2 години wink; wink;
    Тука ще се наложи малко да коригирам. Свързващото вещество в ПДЧ е Фенол-формоалдехидна смола. До тук добре ама това вещество отделя свободни радикали през целия последващ период при използването на плочата. Ето защо нито един завод за пдч НЯМА сертификат и нямя и да има за безвредност на продукцията ,защото вие знаете какво правят свободните радиликали с живата клетка. За избягване на проблема се практикува облицоване на плочите с различни други материали ,но при рязането още не е измислено кантиране което така да уплътни канта че да възпре отделянето на СР. Единственото решение е облицоването му от всякъде още в завода има такива вратички за мебели със заоблени кантове , но това пък не позволява последваща обработка, тоест позволява но се обезмисля облицовката.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    ,защото вие знаете какво правят свободните радиликали с живата клетка.
    Ето този урок съм пропуснал

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138




    Ето това е до момента което съм направил, предстои ми да направя барабана(въртящата част).Има два варианта на които съм се спрял, единият е по лесен а другия не толкова лесен за изпълнение.По лесният ми се струва че е възможно като се завихри центрофугата рамките да паднат от местото им и бих искал да ме посъветвате как точно да направя въртящата част на центрофугата за да нямам проблем с падане на пити. Ще се опитам да се сдобия със снимки и да изложа за да ме разберете най правилно за какво говоря.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Още от тук забелязах една значителна грешка. Дъната на центруфугите не се правят плоски, а конусни. Малко е по-трудно за изработка, но иначе ще береш ядове.

 

 
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •