Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 45 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 448
  1. #131
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от kvohrist Виж публикацията
    Разбира се. Имах предвид ето тази алпака => https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...B0%D0%BA%D0%B0 , а не тази => https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...D0%BD%D0%BE%29
    Но моля да се разбира "неръждаема стомана за хранителни цели", ако този израз отговаря на темата. Според мен, ако нещо ще се прави, то поне да е както трябва. Пожеланието ми към колегата е съвсем добронамерено и е съобразено с хигиеничните изисквания, на които трябва да отговарят всички уреди, машини и приспособления, които имат контакт с хранителни стоки. Още повече, че повечето от вас са професионални пчелари и производствените ви помещения и уреди трябва да отговарят на всички санитарно-хигиенни изисквания, в което не се и съмнявам, че е така. Справка: HACCP и НАРЕДБА № 5 от 25.05.2006 г. за хигиената на храните.
    Поздрави от Алпите!
    Кирил Киряков

    Според първия ти линк:
    "Алпака е търговското наименование на сплав от мед, цинк и никел, със съдържание на никел най-малко 5%."

    А според коментара ти по-долу:
    "Но моля да се разбира "неръждаема стомана за хранителни цели""

    Сплав от мед, цинк и никел няма нищо общо със стоманата.
    Неръждаемата стомана е сплав на основата на желязо съдържаща също така и хром(около 18%) и никел(около 10%). Затова и е известна като стомана 18/10, може да го видите изписано примерно на много от домакинските си прибори като например ножове или вилици и лъжици.

    Иначе нищо лично. Поздрави!

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Колега Киряков, далеч съм от мисълта, че в тази тема ще става въпрос за овце. И за тях си говорим, но в друг раздел. А пък наистина тук всички сме добронамерени и ако внимателно си прочел първия линк, който така любезно ни предостави, вече знаеш, че "алпака" НЕ е неръждаема стомана за хранителни цели. Което тутакси превръща дадените от теб препоръки относно "перфектната вана" в нонсенс. Това разбира се не е кой знае какъв проблем, ама ще се случи някой начинаещ, па с амбиции за професионалист и ще земе да тръгне в грешна посока.
    Благодарско за поздравите! Как е хавата по Алпите?
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 11.09.2015 в 17:19. Причина: Грешка
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #133
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Благодаря ви за уточненията колеги! Желая на всички да посрещнат пролетта с толкова пчелни семейства, колкото са зазимили и много мед догодина! Живи и здрави!

  4. #134
    Наблюдател
    Регистриран
    22.09.2015
    Мнения
    6

  5. #135
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от gogol Виж публикацията
    Не съм пробвал, но мисля че може да стане с навит външно около пералнята проводник за подово отопление с терморегулатор,после някаква термоизолация /вата или монтажна пяна/.Проводникът е с изолация. Нагряването ще е равномерно и на голяма площ. Вероятно някой е правил нещо подобно и може да потвърди или да отрече.
    Какво ще кажете за идеята на колегата,дали ще върши работа?

  6. #136
    Това сътворих, аз за направата на 20л. инвертиран сироп.
    Материалите които съм ползвал:
    Силиконов нагрревател - 150 W - http://apogee99.com/index.php?main_p...oducts_id=4018
    Температурен регултор със датчик - в OLX ще намерите човека.Този регулатор е просто чудесен за тази работа , наглася се температурно да работи от 0 до +99 градуса , а може и да го свържите с охладител.Захранва консуматор до 2 kW.Нагласянето на градусите става през 0,1.Задава се максимална граница на температурата при достигане на която , реле автоматично преустановява работата на регулатора и долна граница при достигането на която релето отново захранва консуматора.На третата снимка се вижда дупчица в тенекията , искал съм да ви покажа от къде съм пуснал датчика в сиропа.
    На последния фотос се вижда каква е в момента температурата на сиропа.Горната граница при мен е 48 градуса , а долната 45.
    Технологията за инвертиране е като на г-н Матеев.
    Бъркането на сиропа извършвам с дрелка елтос 500w. със бъркалка за лепила.
    Поздрави и успех.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0025.JPG‎   DSC_0026.JPG‎   DSC_0023.JPG‎   DSC_0024.JPG‎   DSC_0020.JPG‎  

    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #137
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Бъркането през колко време го правиш?

  8. #138
    Първоначално на всеки половин час за по около 5 минути.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #139
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Докато се разтвори захарта, а това става само ако се повиши температурата на разтвора, трябва да се бърка непрекъснато. Иначе рискувате захарта да се утаи и вкамени на дъното на съда.

  10. #140
    Днес ми е първата проба , за сега нямам такива проблеми.Да захарта се утаява , но не се е вкаменила.В интерес на истината към този момент захарта почти се разтвори.Може би не се вкаменява поради факта , че моят силиконов реотан загрява само стените на тенекията , на дъното няма нагревател.
    Поздрави.
    Пълното разтваряне на захарта приключи днес в 9,00 сутринта , приключих с бъркането сега разтвора ще стои темпериран до 55 градуса до утре на обяд.
    Този пост е редактиран от Kiril8305; 27.02.2016 в 14:03.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 14 от 45 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •