Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 45 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 448
  1. #121
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от gogol Виж публикацията
    Не съм пробвал, но мисля че може да стане с навит външно около пералнята проводник за подово отопление с терморегулатор,после някаква термоизолация /вата или монтажна пяна/.Проводникът е с изолация. Нагряването ще е равномерно и на голяма площ. Вероятно някой е правил нещо подобно и може да потвърди или да отрече.
    Хъ дали би било възможно това да стане? "НАГРЕВАТЕЛЕН КОНТУР 2000W/100М ВЛАГОЗАЩИТЕН ЕКРАНИРАН/ПОДОВО ОТОПЛЕНИЕ"Като изолация ми се върти в главата примерно каменна вата. Пък и в този случай е възможно да се ползва и като дескристализатор на захаросан мед. Почнах с мечтите.

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Става, само не зная дали ще издържи помпата.При тази гъстота на сиропа.

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Вана приета на въоръжение през тази година, а за следващата ще се направи още една с ... комадите copy & paste .Себестойност около 115 лв + ден-два занимавка. Ножа го пробвах в края на миналата година. За него мога да кажа само едно - безупречен!!! С двете в комбинация направо се лети

    232322.jpg
    Keep Walking...

  4. #124
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Вана приета на въоръжение през тази година, а за следващата ще се направи още една с ... комадите copy & paste .Себестойност около 115 лв + ден-два занимавка. Ножа го пробвах в края на миналата година. За него мога да кажа само едно - безупречен!!! С двете в комбинация направо се лети
    Колега,кажи как си направил ножа

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Колега,кажи как си направил ножа
    Ножа не съм го правил за разлика от ваната. Същия е закупен през миналата година за сумата от 96,00 лв от Котларски. Имаше го и на изложението през тази година в Плевен. Дължина на режещата част е 30 см, заточен е като ножовете на "Солинген". Продава се без допълнителни аксесори към него.

    oie_820429UEdJHoQh (2).jpg
    Keep Walking...

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ножът с ток или с водна пара се загрява?
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ножа е на пара. Захранвам го с парочистачка на "Saeco" същата като тази на снимката. Събира 4 л вода и с 3-4 презареждания захранва ножа за около 7-8 часа работа /има няколко начина на регулиране и/или спиране на количеството подавана пара/. На горната снимка се виждат различни части от нея.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 22.jpg‎  
    Keep Walking...

  8. #128
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell

    Добре би било и стойката за питите да е от алпака, а също и всички нитови сглобки да се заменят със завръчен шев. Предолагам констукцията ти не е от алпака профили. Ако и нея я направиш така, ще имаш перфектната вана за следващия път.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Колега, ти знаеш ли какво е "алпака"? За заваръчния шев съм съгласен, но да не забравяме, че сме в темата "Направи си сам".
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #130
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Разбира се. Имах предвид ето тази алпака => https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...B0%D0%BA%D0%B0 , а не тази => https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...D0%BD%D0%BE%29
    Но моля да се разбира "неръждаема стомана за хранителни цели", ако този израз отговаря на темата. Според мен, ако нещо ще се прави, то поне да е както трябва. Пожеланието ми към колегата е съвсем добронамерено и е съобразено с хигиеничните изисквания, на които трябва да отговарят всички уреди, машини и приспособления, които имат контакт с хранителни стоки. Още повече, че повечето от вас са професионални пчелари и производствените ви помещения и уреди трябва да отговарят на всички санитарно-хигиенни изисквания, в което не се и съмнявам, че е така. Справка: HACCP и НАРЕДБА № 5 от 25.05.2006 г. за хигиената на храните.
    Поздрави от Алпите!
    Кирил Киряков

 

 
Страница 13 от 45 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •