Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 140
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Tsc1 да не забравиш пролета Пловдив,че доста хора като мен ще пропуснат Плевен.
    Знае ли се нещо конкретно за Пловдив вече?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Незнам нищо конкретно,освен миналогодишното обещание на пловдиските пчелари.Ако искаш повече инфо питай някой от Пловдив.

  3. #123
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    Изложението в Пловдив ще бъде от 4 до 8 март 2015г. Вече се работи по детайлите. Когато имаме готовност ще публикуваме пълната информация.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Тони Виж публикацията
    Изложението в Пловдив ще бъде от 4 до 8 март 2015г. Вече се работи по детайлите. Когато имаме готовност ще публикуваме пълната информация.
    Мерси! Ще чакам новини.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #125
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Здравейте,искам да ви попитам има ли начин захарния сироп да се запази да не вкисне през лятото поне 10-12 дена?Сиропът ще е примерно в бидон с вместимост 80-100 литра и ще стои в къща не изложен на пряка слънчева светлина но въпреки това мисля че ще вкисне за няколко дена а на мен ми е нужно да се запази поне 10 а по добре и 15 дни.Ще съм благодарен на всякакви идеи от ваша страна.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от perdeee Виж публикацията
    Здравейте,искам да ви попитам има ли начин захарния сироп да се запази да не вкисне през лятото поне 10-12 дена?Сиропът ще е примерно в бидон с вместимост 80-100 литра и ще стои в къща не изложен на пряка слънчева светлина но въпреки това мисля че ще вкисне за няколко дена а на мен ми е нужно да се запази поне 10 а по добре и 15 дни.Ще съм благодарен на всякакви идеи от ваша страна.
    2 захар :1 вода + Тимол ,ще издържи и 1 месец
    Милен Михов

  7. #127
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Това е добре но на мен ми трябва за подхранване а в зависимост от месеца може да се наложи разтвора да се приготви и 1 захар към 2 вода,а и незнам тимола какво влияние ще окаже при системно подхранване примерно през 2-3 дни в продължение на месец примерно.

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Когато знаеш, че сиропът е с концентрация 2:1, после лесно можеш да го разредиш.

  9. #129
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Целта ми е да си направя автоматизирана система за подхранване защото пчелина ми не е много близо и ми се иска да спестя от разходите за гориво но това със сиропа не мога да го измисля.За сега всичко е само един проект а някои ден живот и здраве ако всичко което мисля стене реалност ще го споделя във форума разбира се.

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Нов модел външна хранилка



    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •