Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 140
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Добра идея е солта. Има и пакетчета на Церезит по 4 лева едното. А чували ли сте идеята как се мамят старите аналогови електромери. Слага се пясък в дълъг чорап и се топи в силно подсолена вода, закача се да виси от двете страни на електромера и солта ръждясва лагерите на осите.

    http://www.praktiker-online.bg/produ...top-vlaga.html
    Винаги може по-добре.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Може и да си прав и тогава ще ти се извиня. Ако обаче семействата ми оцелеят на 90% - ти ще имаш ли доблеста публично да ми се извиниш?

    Засега си поемам риска с експеримент в много големи мащаби, а аз по принцип много трудно правя необмислени крачки и много рядко греша във взетите от мене решения. И ..... не ме е страх да вземам авангардни решения против наслоеното в мнозинството мислене, ако тези решения почиват на добро проучване и здрава логика. Точно такъв тип решения ми помагат да направя нещо повече от останалите...........

    Ха-ха...... предполагам вече разбра, че напролет ще разфасовам на отводки всичките си семейства непосредствено преди акациевата паша. Ха сега започвай да ме оплюваш, че кукувица ми е изпила акъла........
    Аз не виждам някой да казва ,че процента на загинали семейства ще е голям обаче има вероятност да се забави развитието напролет защото тези зимни пчели ще умрат по рано и ще отгледат по малко пчели напролет и ще има критичен момент при смяната на зимните ,а с това ще се забави и правенето на ранни отводки разбира се при много семейства винаги има възможност да се реагира най проблемни ще са направените късни отводки.Независимо дали са на 3 рамки важната е храната мисля ,че всички го знаят.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    До колкото разбирам с тази фунийка пълниш вътрешни хранилки. Как разбираш кога хранилката е пълна и трябва да спреш?
    Колега понеже преди време ме пита как разбирам колко сироп изтича при подхранване с маркуча. Виж какво си заръчах преди малко.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	dca6745fdbb9da5b038270324f6ced2f_XL.jpg
Прегледи:      294
Размер:	36.4 KB
ID:	2164
    Струва 30 лева, слага се преди пистолета и ти мери количеството което минава през него.
    Винаги може по-добре.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Хубаво разходомерче! Дали става за гъсти течности? И как се присъединява? Дай линк с информация.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Хубаво разходомерче! Дали става за гъсти течности? И как се присъединява? Дай линк с информация.
    От снимките се вижда, че има стандартни накрайници за всякакви връзки. Може да се прикачи към чешма, маркуч и каквото още ти хрумне. Много са удобни тези бързи връзки.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    От снимките се вижда, че има стандартни накрайници за всякакви връзки. Може да се прикачи към чешма, маркуч и каквото още ти хрумне. Много са удобни тези бързи връзки.
    Да, благодаря! Гледах ги сега и в eMag - 43лв http://www.emag.bg/indikator-za-razh.../pd/DNJ1CBBBM/ .
    Производство на Gardena. Имаш ли представа дали тия бързи връзки са съвместими на различните производители? Че тия на Gardena са доста скъпи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това хубаво ама каква е гаранцията, че са взели всичкия сироп от предното зареждане?
    Аз също ползвах тази година вътрешни хранилки и доста се чудех как да стане така че да ги пълня без да отварям. Все още нямам никаква идея, която да ми харесва на 100%.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това хубаво ама каква е гаранцията, че са взели всичкия сироп от предното зареждане?
    Аз също ползвах тази година вътрешни хранилки и доста се чудех как да стане така че да ги пълня без да отварям. Все още нямам никаква идея, която да ми харесва на 100%.
    За новия сезон ще го имаш! От теб обаче един капак на кошер за тестове!
    Хранилката ще работи в два режима:
    1. "Дневна доза"
    2. "Яжте на воля"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Имаш ли представа дали тия бързи връзки са съвместими на различните производители? Че тия на Gardena са доста скъпи.
    По магазините за градинско оборудване има всякакви чудесии Виждал съм преходници със стандартни размери и дефакто можеш да си направиш всякакви комбинации.
    Ето малко примери: http://shop.valerii.com:8080/eb/shop...og.reset=false
    http://praktiker-online.bg/product/9...ch-budget.html
    http://praktiker-online.bg/product/9...praktiker.html
    http://praktiker-online.bg/product/9...praktiker.html
    http://praktiker-online.bg/product/9...praktiker.html

    На село съм използвал евтини варианти, които издържат на сериозна експлоатация. НЕ са купувани от големите магазини, понеже там цените са доста завишени, но ако ти трябват спешно - и там е вариант

  10. #110
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Хубаво разходомерче! Дали става за гъсти течности?.........
    Да кажа за опита си с гъстия сироп (70%). Докато е топъл, е сравнително рядък - успявам да го прехвърля в цистерната с помпа със сечение 1 цол (25.4 мм) на накрайниците на помпата и на маркуча. След като сиропа изстине се сгъстява и същата тази помпа става абсолютно безполезна - просто не може да го препомпи. Изливането от цистерната по гравитационен метод (3 метра денивелация) също не се получава. Чучуниже едвам едвам - няма да ти стигне деня да прехвърлиш 1 тон.

    Принудих се да използвам истинска помпа за мед, която я взех от автоматичната линия за разпечатване. При тази помпа накрайниците и маркуча са с диаметър 2 цола (50.8 mm). При нея вече се получи - успява да прехвърли 1 тон за 1-2 цигари време.

    Накратко - когато разработваш автоматизирани хранилки или системи за транспортиране на сироп 70% през тръби и маркучи, отчитай го този факт - сеченията трябва да са големи, и помпата трябва да е специализирана. Това разходомерче става за сироп 1:1, но в никакъв случай няма да е подходящо за сироп 70%.

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •