Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 22 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 211
  1. #171
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Здравейте колеги. Има ли новини от днешното откриване на събота за новата наредба относно опрашването или имаше пълно мълчание от страна на МЗХ

  2. #172
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Борис Борисов Виж публикацията
    Здравейте колеги. Има ли новини от днешното откриване на събота за новата наредба относно опрашването или имаше пълно мълчание от страна на МЗХ
    Ми всички чакат Матеев да каже или направи нещо. Иначе се борят за неква организация (КБП) ама май всеки си гледа интереса. П.П. То и при новата развъдна организация е така.....ако не е Матеев да `стурва` в хората и да говори от името на всички, на другите нови майкопроизводители немой им чу гласа. Така си мисля аз де....че тия организации не са само `Матеев` има и ТРЯБВА и други хора да говорят и т.н...... Ма знам ли,дано направят нещо.

  3. #173
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми всички чакат Матеев да каже или направи нещо. Иначе се борят за неква организация (КБП) ама май всеки си гледа интереса. П.П. То и при новата развъдна организация е така.....ако не е Матеев да `стурва` в хората и да говори от името на всички, на другите нови майкопроизводители немой им чу гласа. Така си мисля аз де....че тия организации не са само `Матеев` има и ТРЯБВА и други хора да говорят и т.н...... Ма знам ли,дано направят нещо.
    Обиждаш хора които са вложили изключително много труд, време, пари и нерви в тези организации.
    Кой очакваш да говори от името на КБП и БПРА?!?!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми всички чакат Матеев да каже или направи нещо. Иначе се борят за неква организация (КБП) ама май всеки си гледа интереса. П.П. То и при новата развъдна организация е така.....ако не е Матеев да `стурва` в хората и да говори от името на всички, на другите нови майкопроизводители немой им чу гласа. Така си мисля аз де....че тия организации не са само `Матеев` има и ТРЯБВА и други хора да говорят и т.н...... Ма знам ли,дано направят нещо.
    Когато всички говорят, обикновено се получава само шум и никой никого не слуша.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #175
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2014
    Мнения
    11
    Колеги защо виждате в лицето на зърнарите толкова голям и страшен враг? Проблема е общ правят ни на палячовци за някое смешно евро дето си е наше даже. Никаде в света няма плащане за това че някой ти опрашва Абсурдистан.!.
    На арендаторите съм казал тровиш ми пчелите със самолета и после посевите ти случайно ги гасиш със същия този самолет

  6. #176
    Наблюдател
    Регистриран
    29.08.2015
    Мнения
    20
    Готова е проектонаредбата за медоносните култури по мярка Агроекология http://www.fermer.bg/готова-е-проект...news15975.html

  7. #177
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Millito Виж публикацията
    Готова е проектонаредбата за медоносните култури по мярка Агроекология http://www.fermer.bg/готова-е-проект...news15975.html
    Нямам думи, затова цитирам- "Същевременно, прилагането на направлението има за цел и установяване на доброто взаимодействие между растениевъди и пчелари, което би осигурило трайни ползи и за двата сектора. Заложените изисквания при управление по направлението по отношение на ограничения при използването на препарати за растителна защита и разнообразието на отглежданите култури ще имат положителен ефект върху опазването и устойчивото използване на природните ресурси." - Т. е. за растениевъдите- парите, за пчеларите- дивите гъските с безценното си био- разнообразно крякането по синорите с "трайната полза" - прогонване на пчелояди!!!

  8. #178
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Изчетох измененията и очаквах положението да е доста по зле. Мога да кажа, че все пак голяма част от предложенията ни са приети.
    Коригирани са текстовете
    които даваха възможност с двайсет кошера да се опрашват 1300 дка. Сега ясно е записана нормата от мин. 1 кошер на 5 дка.
    текста с който се забраняваше на един пчелар да сключва договор с макс. един земеделец също отпада.
    текст който да ограничава сключването на договори за пчелини в населени места не присъсътва
    променени са текстовете така че кошерите да са задължително във пчелина за който е договора само по време на цъфтежа на засятите култури предмет на договора.

    Какво не се е възприело
    да има упомената минимална цена която да се заплаща за опрашване.
    разстоянието от пчелина до блоковете да е 2 км.
    да има стандарт за годно да извършва опрашване семейство
    наказателни мерки за нарушителите .

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Изчетох измененията и очаквах положението да е доста по зле. Мога да кажа, че все пак голяма част от предложенията ни са приети.
    Коригирани са текстовете
    които даваха възможност с двайсет кошера да се опрашват 1300 дка. Сега ясно е записана нормата от мин. 1 кошер на 5 дка.
    текста с който се забраняваше на един пчелар да сключва договор с макс. един земеделец също отпада.
    текст който да ограничава сключването на договори за пчелини в населени места не присъсътва
    променени са текстовете така че кошерите да са задължително във пчелина за който е договора само по време на цъфтежа на засятите култури предмет на договора.
    Рости, незнам ти как четеш и тълкуваш, но в това, което аз прочетох първоначално, бе ясно, че на 1 семейство се падат 5 дка засети площи.
    Това, все пак е проект за изменение на Наредба, а когато се публикува в държавен вестник т.е. влезе в сила, ще е нормативен документ.

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    http://www.mzh.government.bg/MZH/Lib...rged.sflb.ashx
    Четейки четивото по-горе, а това е окончателната версия на наредбата, виждам че всички искания за ограничаване възможностите зърнопроизводителите да си направят собствени пчелини и сами със своите пчелини да си усвояват средствата, са отпаднали. Това означава само едно. Тръгне ли тази програма, жална ви майка. Голяма част от зърнарите вече се точат да създават големи пчелини с цел усвояване на тези пари. В същност това се и очакваше. След като пчеларските лидери се боричкаха и продължават да се боричкат, да доказват кой е по,по най, след като по тези срещи някои от националните организации изпращат пълни идиоти да водят преговори, а други преследват лични интереси нищо добро в пчеларството няма да се случи. Когато трябваше да се направи закона и да се въведат някои защитни механизми, т.н. лидери вместо да се съсредоточат върху проблемите и важните неща за да го има сектора те пак се боричкаха кой да яхне бащина дружина. За съжаление тези боричкания все още продължават с пълна сила и то с користни цели. Нека видим сега как ще реагират лидерите на т.н. национални организации. Много е лесно да ни облъчват с обещания, ама нека видим какво има насреща. От цялата тази работа най на далавера ще са само развъдните асоциации. Вече започвам да изпитвам сериозни съмнения, дали всичко това не се прави целенасочено с цел извличане на краткосрочни печалби. Ако е така нека да са наясно, че режат клона на който стоят. Тази мярка ще я има няколко години, а след това няма да има на кого да продават, защото пчеларството такова каквото е сега няма да го има. Дребните ще бъдат унищожени а те са 90% от българското пчеларство.
    Последния срок в който може да се възрази срещу тази така направена наредба е 25 февруари.

 

 
Страница 18 от 22 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •