Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 22 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 211
  1. #71
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз опитвам да се договоря само с арендаторите в непосредствена близост с пчелините ми. Не ми се занимава с подвижно пчеларство и затова не търся всички арендатори в региона. Ако може да се вземе някой лев само с подписването на един договор, без да си местя кошерите - тогава защо не.

    Но пак повтарям - ПЧЕЛАРЯ ТРЯБВА ДА Е АКТИВНАТА СТРАНА !!!

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз вече получих предложение за сключване на договор с арендатор на земеделска земя. Чудя се за каква сума да преговарям. Някой би ли ме посъветвал?

    В нашия район разговаряхме и сме се насочили да искаме 40 лв. на семейство от стационарен пчелин.Така за земеделеца остават 100 лв. и би трябвало всички да сме доволни.

  3. #73
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    В нашия район разговаряхме и сме се насочили да искаме 40 лв. на семейство от стационарен пчелин.Така за земеделеца остават 100 лв. и би трябвало всички да сме доволни.
    Няма ли някакво изискване за различните култури какво покритие от пчели да има на декар или хектар...... Тя субсидията е еднаква на декар за всички култури ама покриването на различните култури става от различен брой кошери. П.П. Още едно предложение, да се договорят и метеорологичните условия. Може да пропадне посев например при градушка. Или за овошките ако се влоши времето пчелите да излизат слабо да работят..... Знам ли, трябва да се предвидят и такива неща, че да няма караници после.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не вкарвайте сами вълка в кошарата!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Няма ли някакво изискване за различните култури какво покритие от пчели да има на декар или хектар...... Тя субсидията е еднаква на декар за всички култури ама покриването на различните култури става от различен брой кошери. П.П. Още едно предложение, да се договорят и метеорологичните условия. Може да пропадне посев например при градушка. Или за овошките ако се влоши времето пчелите да излизат слабо да работят..... Знам ли, трябва да се предвидят и такива неща, че да няма караници после.
    Вале, не си разбрал каква е идеята на самата мярка. Определено това не е ефективност на опрашване на земеделските култури. Тези земеделски производители ще получат пари за да сеят култури които да подпомогнат развитието на пчелните популации, които чрез своята дейност подпомагат много активно екологията.

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    зона Добрич
    ..., формата на GPS координатите на пчелина и сега го има в агенцията по храните, при регистрацията на пчелина, а от там и в ДФЗ, така че споко....


  7. #77
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вале, не си разбрал каква е идеята на самата мярка. Определено това не е ефективност на опрашване на земеделските култури. Тези земеделски производители ще получат пари за да сеят култури които да подпомогнат развитието на пчелните популации, които чрез своята дейност подпомагат много активно екологията.
    Знам, че земеделците чакат добиви. Ако може тонове, тонове, тонове.......не отказват и субсидии де. Дано да е както казваш. П.П.Тя самата мярка Агроекология е много тежка за изпълнение и без опрашването. Има много други изисквания (ако е същата като в предишния период 2007-2014). Поне в нашия раьон не се наемаха много с тази мярка, предпочитат ДОБИВИ. Мисълта ми беше юристите да изпипат всичко.
    П.П. за тези неща се сетих днес и ги написах като предложение. Ако не вършат работа- нека не се вземат под внимание.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Стискаме палци за утре.

  9. #79
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето какви официални предложения изпратихме днес:

    Предложения по Наредба 7 от КБП и БПРА - с електронен

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето какви официални предложения изпратихме днес:

    Предложения по Наредба 7 от КБП и БПРА - с електронен
    Какъв е формата на файла, не се отваря.

 

 
Страница 8 от 22 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •