Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 132
  1. #51
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Цената я определя този който предлага, а купувача евентуално се съгласява. Сашо каза: плащам и изчезвам, което значи, че е почти съгласен на дадена все още не оповестена цена.
    Цената я определят и двете страни. На международните пазари и по борсите винаги има по две цени, които непрекъснато се движат нагоре-надолу:
    Ask - питам, искам, търся
    Bid - предлагам

    Когато двете цени се срещнат, тогава и само тогава се ИЗВЪРШВА СДЕЛКА.

    Тъй като това е обява в раздел за продажба или покупка, този който пуска тази обява е РЕДНО да напише цената, която го устройва. Така ще спести на много хора излишни обаждания по телефона.

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Тъй като става въпрос за само 5 кг,а не 5 тона,два-три лева разлика не е проблем.Който го притеснява обаждането,моля да кликне и аз ще го набера веднага,обещавам.Сигурен съм,че ще се договорим.

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    И аз не знам колко струва восъка от разпечатки.И най-вероятно и аз ще купя първия.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 16.08.2016 в 10:02.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Разбирам,ама и аз не знам колко струва восъка от разпечатки.
    Преди няколко години и на мен ми предложиха такъв восък и нито продавача нито аз знаехме каква му е цената. Продавача ми предложи да му го платя на 50% от цената на восъка тогава и аз понеже бях на зор (както винаги) се съгласих. След претопяването му обаче се оказа че восъка е само около 25% от първоначалното тегло, така че е много важно разпечатките да са промити и добре изцедени от водата.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027

    Talking

    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Преди няколко години и на мен ми предложиха такъв восък и нито продавача нито аз знаехме каква му е цената. Продавача ми предложи да му го платя на 50% от цената на восъка тогава и аз понеже бях на зор (както винаги) се съгласих. След претопяването му обаче се оказа че восъка е само около 25% от първоначалното тегло, така че е много важно разпечатките да са промити и добре изцедени от водата.
    Е не се оплаквай, купил си две в едно хем восък, хем мед (вода).

  6. #56
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Има разлика в съотношението л/кг при стария и новия восък. Тоест, обема може да е 1 литър, но теглото е различно. Това може да е от голямо значение за производството на основи, свещи и т.н. Примерно основата ще бъде по-лека или по-тежка, но това изобщо не означава, че е фалшива. Ако измерим теглото на 1000 основи от чист восък и 1000 от стар, то разликата трябва да се вижда ясно.
    Матеев може да каже (горе-долу) колко батак остава в казана, но едва ли количеството е малко. Предполагам, че разликата между стар и нов восък е около 10 гр/л, а може и да е много повече.
    За някои 10гр/л може да е нищо, но за други да е 50% от печалбата им.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Преди няколко години и на мен ми предложиха такъв восък и нито продавача нито аз знаехме каква му е цената. Продавача ми предложи да му го платя на 50% от цената на восъка тогава и аз понеже бях на зор (както винаги) се съгласих. След претопяването му обаче се оказа че восъка е само около 25% от първоначалното тегло, така че е много важно разпечатките да са промити и добре изцедени от водата.
    Разбира се, че има рандеман. Именно затова бих му го промил и разтопил пред него, и след това на кантара - всичко това ще отнеме известно време, може би около час и да охладим восъка още малко време...

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Преди няколко години и на мен ми предложиха такъв восък и нито продавача нито аз знаехме каква му е цената. Продавача ми предложи да му го платя на 50% от цената на восъка тогава и аз понеже бях на зор (както винаги) се съгласих. След претопяването му обаче се оказа че восъка е само около 25% от първоначалното тегло, така че е много важно разпечатките да са промити и добре изцедени от водата.
    От сниманото количество,разпечатки от пет ЛР пити,излезе колкото кибритена кутийка след претопяване.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150414_105850.jpg
Прегледи:      367
Размер:	130.1 KB
ID:	4112

  9. #59
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При мене разпечатките ги прекарвам през восъчна преса (машина с въртящ се винт). От едно 200 литрово каче с разпечатки излиза около 1 кофа пресован восък, и то не плътно запълнена. Като обем съотношението сигурно е 15 или дори 20 към 1.

    По принцип в една пита за да я изградят, пчелите добавят приблизително 50-60 грама восък. В разпечатките попадат само около 5-6 грама от този восък. При това положение от всеки един корпус с мед (напр. 20 kg) се вадят само 50-60 грама восък. Съотношението е 1:300 или 1:400 - колкото мед извадите, около 300-400 пъти по-малко ще е восъка от разпечатки.

  10. #60
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При мене разпечатките ги прекарвам през восъчна преса (машина с въртящ се винт). От едно 200 литрово каче с разпечатки излиза около 1 кофа пресован восък, и то не плътно запълнена. Като обем съотношението сигурно е 15 или дори 20 към 1.

    По принцип в една пита за да я изградят, пчелите добавят приблизително 50-60 грама восък. В разпечатките попадат само около 5-6 грама от този восък. При това положение от всеки един корпус с мед (напр. 20 kg) се вадят само 50-60 грама восък. Съотношението е 1:300 или 1:400 - колкото мед извадите, около 300-400 пъти по-малко ще е восъка от разпечатки.
    И, в този ред на мисли - то каква би следвало да е цената восъка от разпечатки?!?

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •