Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 132
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2012
    Мнения
    7

    ПЧЕЛЕН ВОСЪК

    Здравейте
    Какви са ви наблюденията за изкупните цени на восъка? Къде човек може да си продаде малки или по големи количества пчелен восък? На мен ще ми трябва определено количество восък за есента и събирам информация чрез този страхотен форум.
    Поздрави

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Като задаваш такъв въпрос пиши от къде си, защото мога да ти посоча двама в Пловдив, но какво от това ако ти си от Русе примерно? Задавайте си конкретно и коректно въпросите иначе пълним форума със спам. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2012
    Мнения
    7
    От Варна съм, но имам къща и в Сопот, което е на 40 мин от Пловдив

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    В Пловдив Макрев е единият който изкупува восък независимо какво количество, аз съм доволен от него, много етичен и точен човек. Ето ти телефона 0897525330 ако искаш обади му се. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Мисля че Вандо иска да купува а не да продава.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146

    Re: ПЧЕЛЕН ВОСЪК

    Колега,
    Не знам дали иска да купи, мен ме води това негово изречение:
    Цитат Първоначално публикувано от vando
    Къде човек може да си продаде малки или по големи количества пчелен восък?
    За това писах по горе, че въпросите требва да се задават по-ясно. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2012
    Мнения
    7
    Писал съм на човека и чакам отговор, ако не ми пише ще му се обадя
    Иначе ме интересува как и кой искупува малките количества восък за да кажа на един приятел, който е скаран с компютрите и в същото време на мен за есента ще ми трябва едно сериозни количество (може би 100 или повече килограма пчелен восък) и ме интересува и цената на която мога да го купя за да си правя сметка колко ще мога да си позволя

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Изкупни цени:
    Черен восък - 15лв/кг ( много черен )
    Жълт - 16лв/кг

    Сигурно има и по-добри предложения за жълтия, но цената за черния восък е добра.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно днес в Добрич видях как на един пчелар отказаха да му изкупят восъка. Питите му бяха едни такива със странен кафеникав цвят, и консистенцията им беше една такава полупрозрачна и много гладка. Визуално наистина си изглеждаха съмнителни. Изкупвача ги чукаше със сила в земята и се опита да счупи една пита, но не успя. След това я гледа, човърка и най-накрая отказа да изкупи восъка на този човек.

    Другото интересно беше, че едни румънци заменяха основи за восък, като за 1 килограм восък даваха точно 1 килограм основи. Всеки що годе разумен човек веднага би се досетил, че в тези основи има всичко друго, но не и восък. Това обаче не попречи на пеларите да се блъскат пред щанда и да грабят основи, които никой не знаеше от какво са направени. Ха-ха....... после същите тези пчелари ще се чудят защо никой няма да иска да им изкупува восъка - та то от 1 километър ще си личи, че е наблъскан с парафин и церезин.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Точно днес в Добрич видях как на един пчелар отказаха да му изкупят восъка. Питите му бяха едни такива със странен кафеникав цвят, и консистенцията им беше една такава полупрозрачна и много гладка. Визуално наистина си изглеждаха съмнителни. Изкупвача ги чукаше със сила в земята и се опита да счупи една пита, но не успя. След това я гледа, човърка и най-накрая отказа да изкупи восъка на този човек.
    Видях я гледката, но по-важното беше какво каза човека - това е восък от ИЗРЕЗКИ.
    Междо другото: Фирмата беше БийУокс и евала на хората - отказват да купуват чуждите изрезки.
    На мен ми е интересно този восък като се завърти 2-3-5-10 пъти и му сложат всеки път по минимум 30% церезин, то накрая какво слагаме в кошерите?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Другото интересно беше, че едни румънци заменяха основи за восък, като за 1 килограм восък даваха точно 1 килограм основи. Всеки що годе разумен човек веднага би се досетил, че в тези основи има всичко друго, но не и восък. Това обаче не попречи на пеларите да се блъскат пред щанда и да грабят основи, които никой не знаеше от какво са направени. Ха-ха....... после същите тези пчелари ще се чудят защо никой няма да иска да им изкупува восъка - та то от 1 километър ще си личи, че е наблъскан с парафин и церезин.
    Не искам да ги посочвам поименно, но едни хора вкарват евтини основи с произход от страни където восъка е много по-скъп. Не е възможно това да е пчелен восък дори и 10%.
    Това си е чиста фалшификация на нашата продукция, но хората като разберат, че това им бърка директно в джоба ще спрат да купуват парафинени основи.
    Много ги бърка, че ще дадат 200-500-1000 лева за основи, но като си продават восъка по 16-20 лв/кг почват да се замислят.
    Ще дойде и времето когато ще си пазим продуктите както колеги в Турция, но имаме още МНОГО хляб да ядем.
    Изследването на восък излиза максимум 20 лева и е срамота да не ги дадеш като купуваш основи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •