Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #211
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Какво ви е мнението за еводията, дали става да се засади между кошерите в пчелина или ще направи много голяма сянка. Не съм виждал на живо голяма еводия и за това си нямам и на идея става ли за тази работа или не.
    Keep Walking...

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Като не си виждал голяма еводия със сигурност си виждал моторна резачка.Определено не е като пауловнията.Едно дърво расте колкото му се разреши.Става за пчелин,но трябва да го колтучиш поне до 2,5м-3м,за да израсте с по висок ствол....

  3. #213
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Виждал съм само 2 стари Еводии и нито една не надхвърляше 5 -6м височина, като тази в Ботаническата в Балчик мисля, че е на около30г(+-5)

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В двора имам 10 годишна и е 5-6 метрова,но ако бях я кастрил-колтучил щеше да е по висока.Тя и пауловнията ако не се колтучи няма да стане висока.

  5. #215
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Като не си виждал голяма еводия със сигурност си виждал моторна резачка.Определено не е като пауловнията.Едно дърво расте колкото му се разреши.Става за пчелин,но трябва да го колтучиш поне до 2,5м-3м,за да израсте с по висок ствол....
    Калин "Орела" ми даде 50-ина бройки разсад през лятото, които засадих в кофички от кисело мляко. Мисля, че семената ги е взел от теб. Сега разсада е с височина около 20-25 см. 15-20 съм обещал из селото, а за останалите обмислям варианта да ги засадя сред кошерите...
    Keep Walking...

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В кофички няма да изкарат зимата ще измръзнат.По добре ги засей още сега.Почвата ще им държи топло....Проблем могат да се окажат зайците.

  7. #217
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Виждал съм само 2 стари Еводии и нито една не надхвърляше 5 -6м височина, като тази в Ботаническата в Балчик мисля, че е на около30г(+-5)
    Ейй, ходил съм поне 10 пъти в ботаническата в Балчик и не съм се сетил да питам за еводия!!!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  8. #218
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    В кофички няма да изкарат зимата ще измръзнат.По добре ги засей още сега.Почвата ще им държи топло....Проблем могат да се окажат зайците.
    Миналата година засадих 4-5 бр. от кофички, есента след като им паднаха листата. Отгоре ги покрих с малко сено, а върху тях срязах и поставих ПВЦ бутилки от минерална вода. Върху бутилката по една тухла, за да не я духне вятъра. Пролетта всички се бяха хванали и през април им махнах бутилките. Тези които бяха в по-рохкава почва се развиха и сега са фиданки, а 1-2 изсъхнаха. Със зайци не съм имал проблеми, вероятно авджийте в района добре се справят.
    Keep Walking...

  9. #219
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Миналата есен посях семена и пролетта поникнаха. Прехвърлих ги в отделни кофички от кисело мляко. Есента им опадаха листата и ги оставих на терасата. Пролетта се раззелениха и ....продължиха да си растат в кофичките. Сега пак са без листа, но следващата година вече ще ги засадя около пчелина.

  10. #220
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Еводиите ми дадоха доста семена тази година, ако някой иска да се пробва, мога да му подаря много семена .
    Ако се засеят в парник след стратификация(3 месеца в хладилника), стават до 1,20-1,50см високи за един сезон.
    Моля ако някой не си е получил семената по пощата да пише. Изпратени са отдавна.

 

 
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •