Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 28 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #161
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от никола бикирски Виж публикацията
    Здравейте колеги!Решил съм да засадя масив с еводия около 11 декара е мястото,с което разполагам.Питането ми е през какво разстояние се засаждат фиданките?Има се предвид,че короната е доста широка.Благодаря предварително!
    Еводията стига около 15м височина така че за такова дърво е нормално растоянието да е около 6м дърво от дърво.

  2. #162
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Съединение
    Значи ако са през 5 метра по ''груби'' сметки ще засадя поне 100-120 дръвчета.

  3. #163
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако са през 5 метра, подредени в квадрати, в 11 декара ще засадиш поне 440 дръвчета.
    Ако са през 5 метра шахматно (подредени в триъгълници), в 11 декара ще засадиш поне 512 дръвчета.

    В зависимост от формата (контура) на имота, по периферията може да засадиш още около 20-40 дръвчета.

  4. #164
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Съединение
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако са през 5 метра, подредени в квадрати, в 11 декара ще засадиш поне 440 дръвчета.
    Ако са през 5 метра шахматно (подредени в триъгълници), в 11 декара ще засадиш поне 512 дръвчета.

    В зависимост от формата (контура) на имота, по периферията може да засадиш още около 20-40 дръвчета.
    Едва ли ще имам финансовата възможност да засадя толкова много дръвчета наведнъж,ще започна със 100-тина броя за начало.

  5. #165
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    При мен на пчелина са 17дк решил съм по протежение на цялата ограда да засадя 200 еводии и между тях бял маргарит мисля че ще им е добре на пчеличките.Чудя се и за Пауловния но тя цъфти май месец и няма нужда защото имам и доста акация.

  6. #166
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Съединение
    Всичко,което се създаде като изкуствена паша около пчелина е добре дошло,миналата седмица засадихме 50 броя китайски мехурник.Мисля да сложа и малко акация.

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Здравейте, аз днес си поръчах фиданки - 4 бр. Еводия и 4 бр. Албиция. В събота мисля да ги съдя на пчелина на през 4 метра едно от друго, като ги редувам Еводия, Албиция, Еводия и т.н.. Мястото ми е почти 1 декар. На пролет ще засея още дръвчета от тези и в края мисля да сложа няколко плодникови но не съм решил още какви. Лек ден на всички ви.

  8. #168
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Съединение
    Подарявам семена от албиция,ако има някой заинтересован колега да пише.На лични.

  9. #169
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Какво сте пощурели по тези еводии? Нямате ли си достатъчно друга паша през юли?
    Ако някой иска семена, мога да му продам малко.
    Даже обмислям дали да не си разпродам и младите фиданки, защото занапред ще наблягам на късните култури, цъфтящи през август и септември - астри, кариоптерис, млечка, есенен минзухар...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Здравейте, аз днес си поръчах фиданки - 4 бр. Еводия и 4 бр. Албиция. В събота мисля да ги съдя на пчелина на през 4 метра едно от друго, като ги редувам Еводия, Албиция, Еводия и т.н.. Мястото ми е почти 1 декар. На пролет ще засея още дръвчета от тези и в края мисля да сложа няколко плодникови но не съм решил още какви. Лек ден на всички ви.
    Засаждай през 2м.По добре след няколко години да разреждаш.......

 

 
Страница 17 от 28 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •