Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #121
    Да си кажа правичката, и аз си поръчах две дръвчета вече забравих от къде засадих ги взеха , че се хванаха до тук добре.
    Едното баба ми го оплеви докато беше малко , другото оживя порасна до едно ниво и сякаш се парализира не расте , все така си седи - ще трябва да го щракна и да ви пусна малко снимки да видим дали Еводия съм си взел или нищо като подобно.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    А семената какво представляват?

  3. #123
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2013
    Мнения
    10
    Аз тази година ги засадих в отделни кофички беше март месец и 90 % покараха без да третирам семената с нищо.Предната година си бях събрал от едно дърво. След като станаха по 10 см ги разсадих в земята сега са по 80см.Напролет ще си ги разсадя по пчелина.

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Радослав Виж публикацията
    Аз тази година ги засадих в отделни кофички беше март месец и 90 % покараха без да третирам семената с нищо.Предната година си бях събрал от едно дърво. След като станаха по 10 см ги разсадих в земята сега са по 80см.Напролет ще си ги разсадя по пчелина.
    По-добре сега като окапят листата ги засади. Дръвчета се садят на есен.


    Няма ли кой да прати някое семенце?

  5. #125
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги,един пчелар който е работил в пчеларското навремето ме посъветва да ги потопя в гореща вода.Само потапям и вадя веднага.Така се пукала твърдата обвивка и поникват повечето.Аз сега си събирам от японска акация и напролет ще го пробвам този метод.Еводия също бих посял ако има от къде да събера семе.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    На друго дърво намерих тия семена, листата на дървото много приличаха на тия от снимките който ми изпратихте.
    Моля отговорете ми дали това е Еводия.
    Ето и семената:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимка0107.jpg‎  

  7. #127
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не, не са на еводия. Ето как изглеждат моите семена:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC09099.JPG
Прегледи:      526
Размер:	416.0 KB
ID:	428

    Запалката е за да видите мащаба. Семенцатата са на гроздове на два етажа в едни шлюпини, които бързо изсъхват. След като се разтрошат, отвътре изпадат семенца, залепени две по две. Приличат на мравки и имат размера на мравки. Дори в повечето случаи едното семенце е малко по-голямо от другото, така че аналогията с мравки е пълна.

    Тази пролет засадих цяла горичка с около 50 фиданки и само три от тях дадоха по няколко гроздчета със семенца. Тези, които виждате на снимката, са брани директно от дръвчетата, така че не може да стане грешка. Ако въобще пролетта са ми продали истински фиданки на еводия, значи наистина това са нейните семена. Целия ми добив е това, което виждате на снимката в тази чиния. Така като гледам, сигурно ще има 1000 семенца. Ако 100 от тях доживеят да станат фиданки, ще е цяло чудо.

  8. #128
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev Виж публикацията
    На друго дърво намерих тия семена, листата на дървото много приличаха на тия от снимките който ми изпратихте.
    Моля отговорете ми дали това е Еводия.
    Ето и семената:
    Тогава на какво са?

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Матеев, това което си показал са точно семена на Еводия. Успех с развъжането. Няма да сгрешиш. Тази година еводиите ми спасиха сезона. Относно семената някъде по-горе бях описал как да се подготвят за засаждане. Това е най-успешния начин, с най висок % кълняемост. Изпробвано.

  10. #130
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Матеев,честито за добива.Важно е да споделиш какви фиданки си посадил.В един сайт предлагат фиданки на от 1(от 20 до 80см) до 3(до 2,5м) годишни.Предполагам си посадил 3 годишните?Дай координати на разсадника от който си ги купил, че да не ни набутат някой храсталак.

 

 
Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •