Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 28 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #151
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Еводията в Пловдив (близо до обредния дом) вече е готова за събиране на семена Това клонче ми го донесоха вчера и реших да си направя експеримент - от 3 съцветия се събраха около 20 гр. семена. Сега се стратифицират (накиснати са за 24 часа във вода) и след това ще видя какво ще се получи, ако бъдат засяни.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Evodia.jpg
Прегледи:      371
Размер:	345.4 KB
ID:	2067

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Братле,неискам да те отказвам.............в тази вода за 24ч...ще получиш разсад чак на пролет.

  3. #153
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Какво препоръчваш? Отворен съм за предложения, понеже никога не съм се занимавал с подобни дейности
    За Еводията прочетох, че след накисване, обвивката на семената омеква и след това се засява в почва, където започва (евентуално) да покълва. Четох и вариант за поставяне в навлажнена марля и след като се опакова с фолио, да се остави да престои в хладилник.
    Относно чакането до пролетта - това е ясно...и след това още 3-4 години за да цъфне. Но ако действам сега - на пролет вече ще има покълнали растения, които ще изпреварят тези, които евентуално се засадят през март или април.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Какво препоръчваш?
    Ами като начало прочети темата и ако след това имаш въпроси заповядай.

  5. #155
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте! Някой може ли да ми каже от къде мога да се купя семена от Еводия?
    Благодаря предварително!

  6. #156
    Наблюдател
    Регистриран
    24.07.2014
    Мнения
    3
    Ние също продаваме еводия http://platans.eu/medonosni.aspx ето и пример и от мен за пчелите и еводията

  7. #157
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Ако някой има в повече(за подаряване) семена от еводия тази есен и няма да ги засява, моля да пише.
    Същото важи и за албиция, както и за всякакъв друг вид медоносна растителност.
    Предварително благодаря!

  8. #158
    Наблюдател
    Регистриран
    03.11.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Североизточен
    Здравейте!!! Аз съм от гр. Силистра, ако все още искате семена от Албиция, мога да Ви изпратя колкото искате, само ми пишете адреса на електрониия адрес. Целият ни град е засаден с Албиции и семена има в изобилие. Пробвала съм да засаждам семена, резултата е положителен. Ако случайно сте намерили семена от Еводия, ще съм благодарна да ми изпратите.

  9. #159
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    35
    Разгеле подхващаш темата за семената,подарявам(разменя м) семе от лофанта със семена от други медоносни растения.За целта пишете на лични,като посочите мобилен и точен адрес на Еконт в населеното място,където живеете.Поздрави на всички.

  10. #160
    Наблюдател
    Регистриран
    26.11.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    гр.Съединение
    Здравейте колеги!Решил съм да засадя масив с еводия около 11 декара е мястото,с което разполагам.Питането ми е през какво разстояние се засаждат фиданките?Има се предвид,че короната е доста широка.Благодаря предварително!

 

 
Страница 16 от 28 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •