Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 274

Тема: ЕВОДИЯ

  1. #21
    Добре, че няма други като Ангел, че ще прецакате бизнеса на градинарите :D :D :D tongueout; tongueout; tongueout;

    Шегичка разбира се. Поздравления за колегата.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    И аз си получих моите семена.Искрени благодарности на колегата Angel_A.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А аз мойте семена няма на кой да ги дам и моите са от същото дърво.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    А аз мойте семена няма на кой да ги дам и моите са от същото дърво.
    Раздавай колега, ще правим гори от това дърво, а и не само от него

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ааа , Юрка tongueout; , ама след десетина годинки някои хора като почнем да пускаме снимки на буркани мед от еводия , кой ще се смее тогава , питам аз

  6. #26
    Няма лошо. За еводията за първи път четох в една публикация на сръбски пчелар. (мисля че беше в списанието на Маргарита Дикова) Та той казваше, че цялата му улица е била засадена с Еводии и през Август, местните пчелари извадили по една тенекия мед от кошер от това растение. Даже отделни кошери дали до 40 кг добив. Не знам в момента, колко е разпространено това дърво, но на Ташмайдан, не видях и един буркан мед (а там имаше много) от Еводия. Щях да си купя за да го пробвам. Но за това обаче, на изложението Флора в НДК имаше мед от Едра лайка и то от български пчелар.

    Това последното е факт, който аз лично не бих желал да коментирам.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Каква е тая едра лайка???

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега Юри,
    Това намерих чрез google преводача.

    http://translate.google.bg/translate...26prmd%3Dimvns

    Мисля, че става ясно за какво става въпрос. Друг е въпроса, че дървото не е толкова разпространено в България. В Пловдив съм го виждал само на две места и наистина е доста посещавано от пчелите (дори единият път видях колкото и абсурдно да звучи при лек дъжд (росене) продължаваха да го посещават), а освен това в Пловдив цъфти около края на юли и средата на август когато няма друго масово цъфтящо разстение. Дори само за тях си да съберат мед пак е нещо. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Каква е тая едра лайка???
    Нямам представа. Много се изкушавах да попитам, но на щанда продаваше една възрастна, но много любезна жена. Дори и да схване сарказма и иронията ми, едва ли щеше да се промени нещо, Ако не се бъркам тя беше само продавач, знаещ няколко заучени фрази.

    До Ангел. Не ме разбирай погрешно. Аз самия съм засадил няколко дръвчета на пчелина и напролет, ще засадя още. Просто споделих наблюденията си, а иначе, винаги съм твърдял, че дори и едно цъфтящо растение да засадим е много по-добре от нищо. Ако ние самите не си помагаме за поддържането и увеличаването на пчелната паша, няма на кого да се сърдим.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Така е Ангеле, за самите пчелички да има пак си е нещо. Точно в тоя период няма нищо което да цъфти и еводията ще им е добре дошла. Ако пък има и за добив още по-добре.
    Юри и ти си абсолютно прав. Всяко цъфтящо растение е от полза за пчелите, така че не ни остава нищо друго освен да садим. wink;
    А за нещо по-едро от лайката и което да прилича на нея се сещам за подрумчето. Това растение го наблюдавах тая година обаче и една пчела не видях на него. Тая баба какво е продавала едва ли и тя знае. :D

 

 
Страница 3 от 28 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •