Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 135
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Ама виж как се е барнал - зелена торта на синя риза.Занимава се със соларни панели на торти.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    KUBIO , откъде ми е познато това лице ?

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    KUBIO , откъде ми е познато това лице ?
    не те разбрах?...

  4. #114
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2016
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Монтана
    Това е количката, която ползвам от 2013 г. - http://www.kaptarlift.hu/ Е, тогава я купих за 500 евро с доставката от Унгария. Нищо в сравнение с немския вариант Apilift, който тогава се предлагаше за над 2000 евро. Мислех си и за Ломското изпълнение на нашите български ентусиасти, което щеше да ми излезе 3 пъти по-евтино, но аматьорския клип в YouTube с който представяха изделието си ме накара да се откажа. Вероятно и нивото на изделието е било същото като нивото на презентацията. Не съжалявам, че дадох тия 5-6 тенекии мед за тая количка. Когато трябва да прехвърляш 200 кошера и можеш да го правиш сам без да те боли кръста - струва си.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Аз пък си купих Ломското изпълнение и да ти кажа много съм доволен от съотношението цена- качество. Да, не е барната като твоята но върши същата работа. Нивото на презентацията на хората от Лом не отговаря на качеството на предлаганата количка, а иначе е този тип колички са безценен помощник в пчеларството особено ако работиш сам на пчелина!

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    И аз си поръчах количка от Лом и чакам да ми изпълнят поръчката.Дано да върши работа,че кръста ще трябва още на дядо.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    И аз си поръчах количка от Лом и чакам да ми изпълнят поръчката.Дано да върши работа,че кръста ще трябва още на дядо.
    Върши работа и търпи доста подобрения, някои вече ги направих, други предстоят. Електрификацията е голяма работа, да видим докога ще издържи китайския винтоверт, че марковите струват колкото количката.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Най-накрая да кача снимки от модифицираната ми ломска количка:
    количка1.jpg

    количка2.jpg

    количка3.jpg

    Двете малки колелца долу са много удобни, ако се работи на твърда гладка основа, както е бетонната настилка при мен.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля че си спестил преминаването на въжето орез две ролки и това вдига скороста но драстично си намалил товароподемноста.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Мисля че си спестил преминаването на въжето орез две ролки и това вдига скороста но драстично си намалил товароподемноста.
    Редуктора е 1 : 100, и с една ролка ми е точно колкото искам. Без редуктор товари винтоверта, а той е купен за 30 лв на старо, само батерията му е подновена. Лошото на червячния редуктор е, че КПД-то /като нов/ му е само 70 % и почти една трета от силата на гайковерта се губи. Ако ми попадне малогабаритен редуктор с цилиндрични зъбни предавки и подобно предавателно число, ще мога да вдигам цял кошер от три-четири корпуса. Но ще е голям и тежък вероятно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •