Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 390 ПърваПърва ... 2533343536374585135 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 3895
  1. #341
    Ако има вероятност майката да работи в корпуса/магазина който искаш да въртиш, то тогава не ти препоръчвам да местиш магазина. Но поне го покривай с плат след всяка извадена пита. Аз вадя само на 100% запечатани пити и нямам проблем с евентуално качили се майки.

  2. #342
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Някой, който е ползвал палатка за преглед/вадене (с цел да се избегне кражба като няма паша) да сподели повече? Има ли готови за тази цел или всеки сам си прави? Трябва да има вероятно дупка отпред някак си, за да могат да летят през входа. Тези които излитат от рамките остават в палатката. Като се тръскат пчелите те връщат ли се в кошера или летят наоколо? Материал -- мисля си тензух ще стане. То един хубав дъжд май ще свърши повече работа

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А мислил ли си за пчелогонка.

  4. #344
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А мислил ли си за пчелогонка.
    Не съм мислил, но това е идея. Благодаря ти, Ангеле! Дори майката да е в корпуса, тя ще избяга. Имам купени пчелогонки и ей сега ще ги опитам! Тази сутрин преди 7 часа се опитах да направя нещо, но е ужас. Не ме жулят (без було съм), но една тайфа крадци пристигат 30 секунди след отварянето на кошера. Такова чудо не бях виждал досега. След 2 седмици без паша положението става все по-зле. Чакам дъжд

  5. #345
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Някой, който е ползвал палатка за преглед/вадене (с цел да се избегне кражба като няма паша) да сподели повече? Има ли готови за тази цел или всеки сам си прави? Трябва да има вероятно дупка отпред някак си, за да могат да летят през входа. Тези които излитат от рамките остават в палатката. Като се тръскат пчелите те връщат ли се в кошера или летят наоколо? Материал -- мисля си тензух ще стане. То един хубав дъжд май ще свърши повече работа
    Моята палатка е от мрежа(зелена продават я в Практикер, Практис и др.) с размери 2х1.5 метра.Конструкцията е от дървени летви и е много лека. Слага се в/у всеки кошер и се преглежда семейството. Когато приключиш с прегледа обръщаш палатката и освобождаваш излетелите пчели.При мен се налага да изнасям кошера от мястото му защото дърветата ми са с по ниски корони. След това връщам кошера на мястото му и пчелите си налитат в него.Много е удобно при липса на паша.

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Николай,ако майката е в горния корпуса,пчелогонката няма да я изкара от там...

  7. #347
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Аз вече имам следната стратегия. Палатка и набързо преглеждам корпуса и деля пити с пило и медови. Слагам медовите отделно в друг корпус отгоре е пчелогонка. На другия ден се надявам горе да има малко пчели. Някои кошери са с ХР, други майките са "свалени" от пчелите по долните корпуси. Има "отлични" майки дето са из горните корпуси. Ами такива като видя пило и яйца в горния корпус (и съм с палатка) затварям веднага и да чака. По-добро не се сещам. Благодаря за съветите на всички

  8. #348
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ужасно много пчелояди - аз и предни години съм питал, та не тая надежди за някаква успешна идея. Ала все пак да попитам пак - ако някой нещо знае за борбата срещу тях, ще съм му благодарен, защото наистина са много.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Ужасно много пчелояди - аз и предни години съм питал, та не тая надежди за някаква успешна идея. Ала все пак да попитам пак - ако някой нещо знае за борбата срещу тях, ще съм му благодарен, защото наистина са много.
    Ни е пролетно време им запълваме дуките не знам да ли е много ефикасно но го правим.Но в интересна истината по намаляха

  10. #350
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    мухозол каза, взимаш пиратки и правиш Нова Година -помага временно.

 

 
Страница 35 от 390 ПърваПърва ... 2533343536374585135 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 2 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •