Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 127 от 389 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137177227 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,261 до 1,270 от общо 3884
  1. #1261
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Когато го правих това заимяване за 1ви път бях свалил всичия мед в 1вия, но крайните пити на 2рия останаха празни за това смених стратегията. Сега фактически само 2те крайни на 2рия са медови а останалите 8 със пило или празни, другия мед отива в 1вия. Започват да го вдигат от долу на горе, това играе също роля на подхранване и пилото се увеличава с около 1 рамка. Пролетта на всеки кошер е останало различно мед, едни нямат капка мед в 1вия, други имат 2-3 см. трети 5-6см. всеки си е взел колкото му е трябвало. Точно това ми харесва. Тази година го нямаше ефекта със увеличаването на пилото поради голямата суша.

  2. #1262
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това малко ли ти се струва!!!!!!!
    Виждам защо злобееш, защото аз споделям какво правя а ти пазиш твоите знания за теб.
    Чуй ме Ник,от цитирания мой пост 1243 единствено изречението''Тука е добре,само тук се забелязва разминаване'' се отнася за теб.Всички други словосъчетания не засягат твоя начин на работа с пчелите.Ако се разровиш из темите където си писал ще видиш,че винаги съм адмирирал с палец нагоре това което съм преценил за правилно/ за моята практика/.Не си мисли че и аз не си открадвам по нещичко от всички вас.Подкрепям те в това,че споделяш тук изработения от теб тертип на зазимяване,развитие и увеличаване на популацията в кошера след февруари.Остава малко шлифоване.Защо?– ще запиташ ти.Защото този кристализирал мед останал долу ще бъде взет/или по–точно изхвърлен като баласт/ когато горния корпус стане тесен за с–вото и слезнат надолу и започнат да чистят и полират килийки за снасяне.Толкова за това прословуто изречение което те е засегнало и обидило и си се оставил на общото течение на бързите води.Извини ме.Винаги мога да се извиня,щом съм допуснал да обидя несъзнателно.
    Сложил си апифонда,но не я вземат.Така е защото имат предостатъчно храна,а липсва пило или е още минимално.Но и тя ще отиде след 20 февруари.
    Това е Ник,от мен,един ''злобен човек ''както ме класифицираш ти.Успех!

  3. #1263
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Чуй ме Ник,от цитирания мой пост 1243 единствено изречението''Тука е добре,само тук се забелязва разминаване'' се отнася за теб.Всички други словосъчетания не засягат твоя начин на работа с пчелите.Ако се разровиш из темите където си писал ще видиш,че винаги съм адмирирал с палец нагоре това което съм преценил за правилно/ за моята практика/.Не си мисли че и аз не си открадвам по нещичко от всички вас.Подкрепям те в това,че споделяш тук изработения от теб тертип на зазимяване,развитие и увеличаване на популацията в кошера след февруари.Остава малко шлифоване.Защо?– ще запиташ ти.Защото този кристализирал мед останал долу ще бъде взет/или по–точно изхвърлен като баласт/ когато горния корпус стане тесен за с–вото и слезнат надолу и започнат да чистят и полират килийки за снасяне.Толкова за това прословуто изречение което те е засегнало и обидило и си се оставил на общото течение на бързите води.Извини ме.Винаги мога да се извиня,щом съм допуснал да обидя несъзнателно.
    Сложил си апифонда,но не я вземат.Така е защото имат предостатъчно храна,а липсва пило или е още минимално.Но и тя ще отиде след 20 февруари.
    Това е Ник,от мен,един ''злобен човек ''както ме класифицираш ти.Успех!
    Ето такъв пост ми харесва, да кажеш твоето мнение за определен метод на работа, ясно и точно. Да, вчера ми вдигна кръвното и запалих ама днес вече ми мина. В 3 изречения написа че съм лъжец по различен начин, аз така го разбрах. Виждам че имаш доблестта да се извиниш и аз приемам извиненията и аз ти поднасям своите ако съм те обидил с нещо. Също съм склонен да кажа, да може да има разминаване в някой от моите постове но това не е защото съм излъгал а защото със времето съм видял някоя моя грешка или съм подобрил нещо в моята работа. Аз постоянно пробвам нещо ново и се опитвам да се усъвършенствам. Сега за меда който остане в 1вия корпус когато кошера се развия в 2рия корпус и е готов да слиза в долния правя пролетния преглед, и частичната ротация като тези пити с меда ги взимам и на тяхно място слагам основи а тях ги разпечатвам и ги слагам в надставката която направих точно за това. За питката съм на същото мнение, а и да остане нещо ще иде за отводките. Всичко съм обмислил предварително, има план на работа който се променя в движение. Успех и на теб!

  4. #1264
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Аз ще ходя но само във неделя,защото имам поръчана центрофуга и вана да ги взема.Засега със сигурност ще се видя със Tarty.

  5. #1265
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Вчера бях на пчелина,все едно сезона е започнал,гадинките са живи и здрави.Сложих им по 1кг.питки да си имат не им пречи Поразходих се из селото масово пчели на кокичетата.Доволен съм от силата семействата.Бутнах един среден кошер (отводка от 2017г.)зазимена на 7рамки,имаше пило на 2 рамки,малко по голяма от цигарена кутия.Чакаме вече сезона

  6. #1266
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес посетих пчелина и смених питките на отводките(всичко почти изядено).На почти всички силни семейства не съм слагал питки, понеже си имат всичко и то предостатъчно.Интересно е да се отбележи,че доста разпечатват и има влага в хранилките на почти всички семейства, но не са почнали всички с пилото въпреки индикациите.Отворих за преглед най-силната отводка , която ме изненада с 3 пити с пило двустранно, колкото капачка на буркан.На двете беше запечатано, а на третата беше майката и имаше прясно пило.
    Прегледах и 2 силни семейства - едното не беше почнало с пилото , а другото имаше малко прясно пило, но пък бяха полирани около 3 пити.Интересно,че отводката изпреварва с пилото двете силни семейства.
    Направи ми впечатление ,че носят яко жълт прашец повечето семейства.Имаше момент се засичаха по 4-5 пчели всичките натоварени на входа.Радост за окото!
    Като цяло съм доволен от видяното.Явно навлизат лека полека с пролетното развитие.
    Успех на всички с иззимуването на семействата!

  7. #1267
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    И аз вчера бях на пчелина.Времето беше прекрасно-тихо,слънчево и много топло за сезона на обяд 20 градуса.Прегледах основно няколко кошера в които имах съмнения.Бяха започнали да залагат пило.Имаше рамки пило с големина на цигарена кутия.Запасите с мед са горе долу задоволителни , но сложих на всички по половин килограм Бее Фонда с Тимол.След това се захванах да режа дръвчетата.Правих си сметка днес пак да отида да продължа с рязането , но уви през ноща заваля дъжд и спря преди малко.Иначе времето е топчо около 10-11 градуса.
    Поздрави:Цветан Димитров

  8. #1268
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сутринта разговарях с брата как е зимата в Елена.50-60 см сняг, а в балкана стига и до метър.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1269
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2017
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Северен централен регион
    В село Ценово, област Русе снежната покривка нагледно е над коляно ( около 60 сантиметра )

  10. #1270
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Свищовско и Русенско - рекордьори пак

 

 
Страница 127 от 389 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137177227 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •