Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 123 от 389 ПърваПърва ... 2373113121122123124125133173223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,221 до 1,230 от общо 3882
  1. #1221
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега,аз така си третирам откакто съм пчелар и не съм имал никакви проблеми с акара.Така са ме учили-така правя.
    Поздрави:Цветан Димитров

  2. #1222
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Колега,аз така си третирам откакто съм пчелар и не съм имал никакви проблеми с акара.Така са ме учили-така правя.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Аз не искам да поучавам никого, ти си решаваш. Казвам моята гледна точка, мен никой не ме е учил, правя това което смятам за правилно.

  3. #1223
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Колеги, за акар се третира есен и ранна пролет,когато почти няма пило.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Здравей!А тази година,като има непрекъснато и то,не малко?

  4. #1224
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравей!А тази година,като има непрекъснато и то,не малко?
    При мен е точно обратното още от септември спряха с пилото заради страшната суша и чак януари почнаха. Иначе ако има непрекъсната работа на майките е индикатор за проблем. При мен 2014г. поради голямата опаразитеност със акар майките не спряха да работят защото много пчели умираха. Тогава паднаха хиляди акари от кошер от 7 третирания, беше страшно.

  5. #1225
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравей!А тази година,като има непрекъснато и то,не малко?

    Сигурен съм, че само така си мислиш и не си проверявал. И ако един има то няма никаква гаранция, че другите са така. И Ник е прав, ако си имал пило между 15.11 и 25.12 се готви за проблеми.

  6. #1226
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Еееееее.не е задължително да има проблеми,особено ако майките са млади.В двора си имам двечки за начесване на крастата.Едното е нормално семейство с майска майка,а другото е септемврийска отводка на 2 рамки със септемврийска майка.И двете,около 1декември имаха по една длан пило,като съм убеден,че пилото не е прекъсвало и няма да спре.И двете не са;подхранвани есента,третирани,имат мед,не се забелязва подмор,а преди 2седмици получиха питки,и двете рупат питките.И изобщо НЕочаквам да има проблеми.Времето е такова,че много от семействата не са спирали осеменяване....
    п.п.Като казвам осеменяване имам в предвид поддържането на една длан пило.

  7. #1227
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сигурен съм, че само така си мислиш и не си проверявал. И ако един има то няма никаква гаранция, че другите са така. И Ник е прав, ако си имал пило между 15.11 и 25.12 се готви за проблеми.
    Прав си!Наблюденията са върху 1семейство.Майката е 2 годишна,на майска отвотка с пило,колкото кутийка от локум,при 3-те проверки между 10.11и 30.12.Но за останалото дано не сте прави.

  8. #1228
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Еееееее.не е задължително да има проблеми,особено ако майките са млади.В двора си имам двечки за начесване на крастата.Едното е нормално семейство с майска майка,а другото е септемврийска отводка на 2 рамки със септемврийска майка.И двете,около 1декември имаха по една длан пило,като съм убеден,че пилото не е прекъсвало и няма да спре.И двете не са;подхранвани есента,третирани,имат мед,не се забелязва подмор,а преди 2седмици получиха питки,и двете рупат питките.И изобщо НЕочаквам да има проблеми.Времето е такова,че много от семействата не са спирали осеменяване....
    п.п.Като казвам осеменяване имам в предвид поддържането на една длан пило.
    Ачо ти говориш за различно нещо, мисля че ти ме разбираш какво искам да кажа. Нормално е майката да спре да осеменява за някакъв период, в противен случай не е задължително да има проблем, но е вероятно. Сега за отводка с майка на 2 месеца стоят по друг начин нещата а и при това топло време.

  9. #1229
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Когато по една или друга причина в края на лятото и началото на есента,пчелните семейства не са отгледали зимни пчели те продължават да отглеждат пило и живеят по 40 дни,но с намаляване на прашеца намалява и пилото.Просто нямат друг шанс да отцелеят,освен отглеждане на пило.Линията на силата на такива семейството от последна паша е само на долу,докато при здравите семейства,линията спада до септември и от там нататък е почти хоризонтална.Примерно от 10 междурамия през август в началото на октомври вече са 8,а март 7.Та пчелните семейства с НЕподготвени пчели,обикновено до нова година си умират-изчезват.
    Разбира се има различни фактори,които влияят на здравето-имунитета на пчелата,а с отслабен имунитет стават лесна плячка на всевъзможни вируси и бацили.....
    Иначе да! Нормално е майките да преустановят осеменване за определен период,но тоз период не е фиксиран.Някъде спират още през септември,на другаде октомври,ноември......

  10. #1230
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Точно така е, напълно се съгласявам с Ачо.

    Всяко правило си има изключения. В момента с колега гледаме сеира на една търтовка която той щеше да изтръсква а аз нямах какво да правя една майка и взехме та ги събрахме. Точно както пише и Ачо те знаят ще нямат шанс с тези пчели и се почна едно пило през октомври та до днес. Взимат се мерки да не остават без храна и до последно бяха живи. С тая лигава зима няма да се изненадам ако вземат че запролетят па могат и мед да дадат през идния сезон.

 

 
Страница 123 от 389 ПърваПърва ... 2373113121122123124125133173223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. kokona

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •