Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 372 от 391 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,711 до 3,720 от общо 3910
  1. #3711
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не ми се е случвало толкова роева година. Самосменна майка от 2023, която я видях да снася около 20 април днес беше с пълен магазин и в магазина маточници. Отворих плодника и разроявах, защото тъкмо беше почнала да снася в маточните чашки, но имаше и такива на 6-7 дни. Отводка, която отделих на 3 рамки началото на май с майка 2020 я отварям и пак млада майка на втора пита и кошера пълен с маточници.Днес беше на 8 рамки, от които 6 с пило. Слабаците вече загладили косъма и те искат да роят. Роенето почна от края на април и днес си мислех, че е свършило, но се оказа , че имам още 3 кошера в роево. Направих не знам вече колко отводки, но мед почти няма.Луда година..... Всичко се отнася за 10 ДБ с 1 или 2 магазина. Но имам и 10-на 12 ДБ , положението не е по-различно. Всичко 20 и 21 майки иска да се рои. Да ви е успешна пчеларската година!
    Липа, слънчоглед имаш ли?

  2. #3712
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Липа, слънчоглед имаш ли?

    Имам и двете , но на на различни пчелини.

  3. #3713
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    При мен в Д.Д-к в момента цъфти сребролистната липа, слънчогледа тая година разбираемо закъсня. Може би другата седмица по някое време ще цъфне. Силните семейства носят през целия ден, средните рендосват прелките. А имам и едни само с 1 магазин, дето вчера установих, че няма пчели горе. При последвалата бърза инспекция в плодника, се установи че липсва какъвто и да е венец на която и да е от рамките, навсякъде само пило. Та на тръгване, привечер, им напълних 1 хранилка мед с вода и да се оправят. Пътьом, минавайки покрай барата, оглеждайки се за цъфнала жълта акация, видях че са нацъфтяли няколко бели такива, но не спирах да гледам въртят ли се пчели.

  4. #3714
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    При мен в Д.Д-к в момента цъфти сребролистната липа, слънчогледа тая година разбираемо закъсня. Може би другата седмица по някое време ще цъфне. Силните семейства носят през целия ден, средните рендосват прелките. А имам и едни само с 1 магазин, дето вчера установих, че няма пчели горе. При последвалата бърза инспекция в плодника, се установи че липсва какъвто и да е венец на която и да е от рамките, навсякъде само пило. Та на тръгване, привечер, им напълних 1 хранилка мед с вода и да се оправят. Пътьом, минавайки покрай барата, оглеждайки се за цъфнала жълта акация, видях че са нацъфтяли няколко бели такива, но не спирах да гледам въртят ли се пчели.

    При нас слънчогледа е назад, странно. Мисля по едно и също време го слагат всяка година. Така като гледам, преди 1ви юли може и да не започне да цъфти. Миналата година съм си отбелязъл че от 24ти Юни е започнал лека полека да разцъфва. Но миналата година беше различна от тази.

  5. #3715
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    По плевенско слънчогледа е започнал, прилетните дъски пожълтяха и не успях да извадя пролетния мед. Само от 1 роил се кошер изкарах няколко кила колкото за адета, на останалите са го омешали, половината рамка запечатана, а отдолу нахвърляли пресен нектар

  6. #3716
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    По плевенско слънчогледа е започнал, прилетните дъски пожълтяха и не успях да извадя пролетния мед. Само от 1 роил се кошер изкарах няколко кила колкото за адета, на останалите са го омешали, половината рамка запечатана, а отдолу нахвърляли пресен нектар

    Абе явно зависи къде си. Аз съм на 5 км от Плевен и слънчогледа ще е поне след 10 дни.. На другои места е сеян по-рано.

  7. #3717
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    По плевенско слънчогледа е започнал, прилетните дъски пожълтяха и не успях да извадя пролетния мед. Само от 1 роил се кошер изкарах няколко кила колкото за адета, на останалите са го омешали, половината рамка запечатана, а отдолу нахвърляли пресен нектар
    ПероУ, тая година мед нема. И да си го изкарал пролетния, все тая, оти и цена нема.

  8. #3718
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ПероУ, тая година мед нема. И да си го изкарал пролетния, все тая, оти и цена нема.
    Они пчелите за тва не сбират мед

  9. #3719
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Они пчелите за тва не сбират мед
    Такава "сушава" година не помня. Половината сезон отмина и съм почти капо с добивите на мед, добре че поне прашеца ще замаже малко нещата. Сега тръгва липата, но рамките в плодниците "дрънкат", та докато си направят венците, за стопанина пак няма да има. Както се казва "Денят си личи по заранта". Още април месец предусетих, че нещата няма да са добре от към добив и реших да направя малко отводки и помощни семейства, подготвяйки следващата година. Пък каквото-такова.

  10. #3720
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Такава "сушава" година не помня. Половината сезон отмина и съм почти капо с добивите на мед, добре че поне прашеца ще замаже малко нещата. Сега тръгва липата, но рамките в плодниците "дрънкат", та докато си направят венците, за стопанина пак няма да има. Както се казва "Денят си личи по заранта". Още април месец предусетих, че нещата няма да са добре от към добив и реших да направя малко отводки и помощни семейства, подготвяйки следващата година. Пък каквото-такова.
    Същата работа и при мен. Има мед, но ако не извадиш отводка ще роят и няма да има. Извадих по 3 отводки от кошер, от 58 ги направих около 200 и изградих 1000 рамки, значи не е толкова лоша годината, но е сбъркана. Добив кръгла 0 към момента, прашец добре и да видим какво ще каже слъчногледа. Сега започвам да ги обединявам, ще направя поне 100 броя в работно.

 

 
Страница 372 от 391 ПърваПърва ... 272322362370371372373374382 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 3 гост (и))

  1. vasko_86,
  2. Георги 1974

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •