Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 135 от 391 ПърваПърва ... 3585125133134135136137145185235 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,341 до 1,350 от общо 3909
  1. #1341
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Аз съм си разграфил шишето на 50мл. 10рамков кошер-50мл.тоест 5мл.на рамка

  2. #1342
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Заваля дъжд. Тъкмо се облякох и се наканих да ги "мятам" наред, че съм доста закъснял. Пликовете от питките миналата седмица взеха да ги изкарват през прелките на дълги гирлянди от по десетина - дванайсет сантиметра. Направо се втрещих, като ги видях. Не знаех, че са способни да примъкнат такова голямо нещо през рамките на три корпуса и навън през прелката.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1343
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Заваля дъжд. Тъкмо се облякох и се наканих да ги "мятам" наред, че съм доста закъснял. Пликовете от питките миналата седмица взеха да ги изкарват през прелките на дълги гирлянди от по десетина - дванайсет сантиметра. Направо се втрещих, като ги видях. Не знаех, че са способни да примъкнат такова голямо нещо през рамките на три корпуса и навън през прелката.


    Много си закъснял с махането на пликовете,колега!Вече трябва да си налял поне 3 пъти сироп, а с пликовете това няма как да стане.
    Успех!

  4. #1344
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Заваля дъжд. Тъкмо се облякох и се наканих да ги "мятам" наред, че съм доста закъснял. Пликовете от питките миналата седмица взеха да ги изкарват през прелките на дълги гирлянди от по десетина - дванайсет сантиметра. Направо се втрещих, като ги видях. Не знаех, че са способни да примъкнат такова голямо нещо през рамките на три корпуса и навън през прелката.
    А,аз се притеснявах,че сухите билки (подъбиче и смрадлика),които им бях натрошил профилактично,няма да могат да почистят.

  5. #1345
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес реших да махна торбичките над рамките на децата.За първи път видях какво е да ги изкарват през прелката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1346
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дне продължих с прегледите.Има няколко семейства които градят за световно.Интересно е , че всиките са жълтури.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1347
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    По-малко опит имам от теб колега, но не ти препоръчвам да третираш с МК.

  8. #1348
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    ch.atanasov-Не я знам на кого е рецептата-900мл.дестилирана вода,100гр.захар 35гр.ОК
    Пръскам вече втора година,не ползвам спринцовка.Разтвора го слагам във пръскалка,директно по рамките и пчелите.
    Браво колега точно това е рецептата

  9. #1349
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    По-малко опит имам от теб колега, но не ти препоръчвам да третираш с МК.
    Това май е за мен. Да , четох мнението на Куров, но има една подробност. Той изпарява по 300мл. на кошер, а популярната рецепта е с 25мл. на кошер( с гъба, дамска превръзка и т.н.) С тези 25мл. дали правим нещо или само се губим, камо ли да навредим на пчелите.

  10. #1350
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мревчена не се ли прпоръчва за есенно третиране когато температурите са по високи? За да се изпарява по лесно и да има по хубав ефект?

 

 
Страница 135 от 391 ПърваПърва ... 3585125133134135136137145185235 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •