Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 155 от 389 ПърваПърва ... 55105145153154155156157165205255 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,541 до 1,550 от общо 3884
  1. #1541
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес вадихме при братчеда утре при мен.Мед има ама пчелите станаха кът.Не знам какъв проблем имам с болести в пчелина,но пчелата отново се стопи и то рязско.Колегите казват ,че нямат моя проблем.10 рамки ДБ на заде и две отводки затрити от нападения.За една седмица са изградили по 1 рамка в плодника семействата.Интересно е също,че слаби,но продължават да градят в магазините.Модераторе това е действителноста.Ако не верваш ела и виж.
    П.П. Отводките са нападнати сряда или четвъртак.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1542
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес вадихме при братчеда утре при мен.Мед има ама пчелите станаха кът.Не знам какъв проблем имам с болести в пчелина,но пчелата отново се стопи и то рязско.Колегите казват ,че нямат моя проблем.10 рамки ДБ на заде и две отводки затрити от нападения.За една седмица са изградили по 1 рамка в плодника семействата.Интересно е също,че слаби,но продължават да градят в магазините.Модераторе това е действителноста.Ако не верваш ела и виж.
    П.П. Отводките са нападнати сряда или четвъртак.
    Вярвам, вярвам. Всеки има такива по средата, но никой не снима крайните.

  3. #1543
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Даже и в хладното и мрачно време вчера,децата работиха като за световно.Оказасе,че единия блок слънчувка не го харесват.Сега като цъфна другия носят като за световно прашец и нектар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1544
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време за пчеларстване до 14 00 днес.Видях поне три чудеса на пчелите.Интересното е,че и в дъжд пчелите работят,но не вкарваха прашец както до преди да завали.Видях колеги да ви се ПОХВАЛЯ как пчелите се почистват от акара.За вазе може да е нормално това ,но аз го видях за сефте.Видях също как недъгавите след облитането не пущат да се върнат тия с някакви дефекти.А бе изкефил съм се на макс и за това ще си сипя една ракия и ще ви кажа Наздраве.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1545
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам какъв проблем имам с болести в пчелина,но пчелата отново се стопи и то рязско.Колегите казват ,че нямат моя проблем.
    Я иди да видиш лично дали нямат същия проблем. Щото и около мен уж нямаха, а де факто се оказа, че в периметър от ~ 40-50км. силно семейство не е останало. Като добавя и твърде рано цъфналия слънчоглед + непрекъснатите валежи стана две седмици, ако хвана по един магазин ще трябва да си ударя задника в тавана.

    п.п. но както се казва "тихо да ти е името" и на протестите разни, да не забравяте пак да просите субсидии и европрограми - пък другото майната му.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #1546
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Я иди да видиш лично дали нямат същия проблем. Щото и около мен уж нямаха, а де факто се оказа, че в периметър от ~ 40-50км. силно семейство не е останало. Като добавя и твърде рано цъфналия слънчоглед + непрекъснатите валежи стана две седмици, ако хвана по един магазин ще трябва да си ударя задника в тавана.

    п.п. но както се казва "тихо да ти е името" и на протестите разни, да не забравяте пак да просите субсидии и европрограми - пък другото майната му.
    Той гледа клипове в тубата и по тях се равнява. Пчелите 'фърчат, ама само 'фърчат.

  7. #1547
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Той гледа клипове в тубата и по тях се равнява. Пчелите 'фърчат, ама само 'фърчат.
    https://youtu.be/uqmzvBBxThM тоя мислех да не го качвам,че тъкмо бях легнал да поспя.Доживях след 7 години и аз да видя пчели в пчелина.
    п.п.Хваля се само мед няма,но нали съм си мухар все още.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1548
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/uqmzvBBxThM тоя мислех да не го качвам,че тъкмо бях легнал да поспя.Доживях след 7 години и аз да видя пчели в пчелина.
    п.п.Хваля се само мед няма,но нали съм си мухар все още.
    Друго имах предвид, ама няма значение. Това в колко часа го снима, ей това има значение. Ако е така цял ден, ще има мед, ама ако е само за по-малко и от час - питите ще дрънкат като празна манерка.

  9. #1549
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гледам на комшията му пуше комина в Елена.Това не е добре.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1550
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В Златарица картинката като време беше същата с 2 градуса по топло.Не бях виждал до сега такова чудо.Да вали дъжд, а пчелите да работят с такава сила.Отново чудо
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 155 от 389 ПърваПърва ... 55105145153154155156157165205255 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •