Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 151 от 390 ПърваПърва ... 51101141149150151152153161201251 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,501 до 1,510 от общо 3895
  1. #1501
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    При мен също проблем с оплождането на майките,започна от миналата седмица,но това е от гостенина който имам седи чака на дървото.Останаха 9 сандъка на напълня,ако го имам проблема с оплождането ще купя майки поне до слънчогледа да ги развия.

  2. #1502
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Доста врабчета се мотаят при мен ! Незнам дали посягат на пчели! От 15 отводки 4 са останали без майки!

  3. #1503
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    ждрумев, направи по една дупка на плодниците на кулата, пчелите които са за последния етаж докато стигнат от прелката до горе може да забравят за какво са тръгнали. Пък и ще им трябва храна за из път!

    Барабанчик в природата кой им прави дупки.Виж Клинския миналата година какъв рой извади.
    п.п.Професионално се водя шлосер.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1504
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Дака, сериозно ли мислиш, че подхранването е причина или се бъзикаш с .....13? Как се обяснява роенето с подхранването? Преразвиване на семейство може да се постигне и без подаване на храна през хранилка.


    Да в това съм сигорен на 101% процента.Грешна доза в не подходящия момен,но да не забравяме климатичните промени все пак и възрастовия баланс.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1505
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    взимай въздушната или прашката и почвай огън-бий по тия врабчета, но само по шарените тия който имат синичко и жълто по тях, недей да биеш обикновените сиви врабчета

  6. #1506
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    взимай въздушната или прашката и почвай огън-бий по тия врабчета, но само по шарените тия който имат синичко и жълто по тях, недей да биеш обикновените сиви врабчета


    Загубата не е фатална да загубиш някой друга майка.Фатално е да загубиш цял пчелин.До сега не съм си позволил нито едно врабче да гръмна.Даже и утре ще ви покажа какво имам в дуваря.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1507
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Оставете животинките на мира. И аз имам врабчета които идват в пчелина и както винаги всичко забелязвам. Обират само подмора. Едните са обикновени врабчета, а тези със синичкото и жълтото са синигери. Синигерите вече хванаха гората, защото слизат ниско само през зимата. Единствено само лястовиците и сврачките пакостят по пчелините.

    240px-Lanius_collurio_5[1].jpg Те ви оставят без майки.

  8. #1508
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз пък си направих къщичка за синигери на пчелина.Утрепаха гъсениците на около.Вчера ходих да слагам малко основи и БУМ.От дупката на къщичката стърчи огромен смок.Наврял си главата вътре.По принцип не ги барам,но тоя го утрепах.

  9. #1509
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Първите липи са вече в ход и братята ги почнаха.Не знам да ли няма да пропусна и тая паша.А иначе днес се изля добре след обяд.Малко облитането по намаля ,но то може да се дължи на пчеларските ми умения,а не на пръскането за кърлежи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1510
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    на пчеларските ми умения.
    Нима имаш такива?

 

 
Страница 151 от 390 ПърваПърва ... 51101141149150151152153161201251 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •