Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 106 от 391 ПърваПърва ... 65696104105106107108116156206 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,051 до 1,060 от общо 3908
  1. #1051
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    без майтап - жегата бе голяма та дори си правих удобства а на тях хич не им дремеше че ги ровя и взимам меда
    ето една снимка за да има с какво да ме бъзикате
    Прикачен файл 8809
    Това работно облекло показва, че пчеларят е извършил добра селекционна работа по отношение на агресията на пчелите!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #1052
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според мен няма рапица

  3. #1053
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    malkia.sandanski
    пясък и часкъл - каквото имаше под ръка

  4. #1054
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това работно облекло показва, че пчеларят е извършил добра селекционна работа по отношение на агресията на пчелите!
    Иво се оплакваше от градушка , колкото орех .
    Все пак , добре се е справил с медосбора .

  5. #1055
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен няма рапица
    Определено няма !

  6. #1056
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време за пчеларстване.В събота пчелите бяха много спокойни за сезона.Никакви нахалства към кражби.Паша още има,но пчелите намаляли.След цялосно проверка на пчерлина установих от 7-8 рамки пило/2-3 излащо тия дни/ има в плодниците.Не знам да ли да се радвам или да плача.Както казва един колега пчелар приятел,,Ако секне пашата тия зверове ще ти изядат и ушите,,.Чета в другия регион за рекорди от двумайчини.При нас е същото както при тях.Да им се чудиш от къде я вадят тая сила и тоя мед.

  7. #1057
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време за пчеларства в събота и неделя.В събота до обед вадихме мед и за моя изненада в кошерите/слабацитте,отводките/ в които миналата седмица имаше нахвърлено малко нектар се отчетоха с по 8 рамки,а силните за по намалили някоя друга рамчица за две седмици около 1 магазин са изяли.Никакви опити за кражби докато вадихме меда.Даже напротив забелязах много силен летеж сутрин,паша има вкарват и три вида прашец/лилав,жълт и бял/.Вечерта решихме да обиколим райо за инфо.Намерихме над 100дка цъфтяща люцерна.Сега само един дъждец трябва.В неделя ходих при един стар пчелар да го видим.Показа ми най силния си кошер 12рамков.За моя и за негова изненада се оказа,че е в роево състояние от близо седмица.Ако разгледаш кошера по рамки без да видиш маточниците няма да кажеш,че е роево майката си снася нормално,пилото е разлино по възраст и си работят на къра.Чудна работа.

  8. #1058
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Валка поста по доло прочете ли го?Това е само една която видях на 500м от пчелина.

  9. #1059
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Засушаването почна да оказва влияние на пчелите и разтенията вече.Градежите вече са спрели и май ще трябва да се тръгва с лейката по някой семейства.Имам чувството,че тая година зимната пчела ще се появи по рано.Дано се лъжа защото ако се появи късна паша ще стане миналогодишната работа.Правими впечатление,че цветовете на еранната са по малки от миналогодишните.Вкарват в момента при нас доста прашец предимно бял.

  10. #1060
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Баща ми днес ходил да взема рентата от грозде. Ремаркето с което карат гроздето било като подвижен рояк. Бащата разправя, че буквално било черно от пчели. Глада е голям!
    Някъде бях чел че сока отгрозде не било хубаво да остава за зимата като запас, вярно ли е?
    Понеже селото е лозарско, всяка година мъкнат грозде, но досега видим проблем не сме имали...

 

 
Страница 106 от 391 ПърваПърва ... 65696104105106107108116156206 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •