Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 157 от 388 ПърваПърва ... 57107147155156157158159167207257 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,561 до 1,570 от общо 3872
  1. #1561
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес тръгнах да вадя мед,а само свалях магазини.Децата ме изненадаха много лошо бяха така свалили меда също е било нападениеСтранното е ,че днес няма налитания и има паша.От 9 00до към 11 00 носеха като за световно прашец и нектар слънчувкаста днес пускаше добре,но и забелязах ,че това дето всички викат,че е мана продължава.
    За да не съм назад от колегата с пълзящите искам да се похваля и аз с пчелното гробище.Шегувам се не е за хвалба.
    https://youtu.be/0AaetmxnSpc
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1562
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пред прелка ли са тези умрели (умиращи) пчели или в страни от кошерите?

  3. #1563
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пред прелка ли са тези умрели (умиращи) пчели или в страни от кошерите?
    Под прелката имаше преди 10-15 дена сега само са пълзящи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1564
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пред прелка ли са тези умрели (умиращи) пчели или в страни от кошерите?
    Предимно са пред прелките по посока на излитане от кошера. Пред някои са в повече, но това са и по - силните кошери, след което отслабват драстично. Лошото е, че започват да се наблюдават вече и из целия пчелин. Трябва да се вземат някакви бързи мерки защото ще се сбъдне прогнозата ми за голям мор. Но какви мерки се пита в задачката? Процеса обхваща все повече и повече територия като следя постовете на колегите.

  5. #1565
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Понеже пълзят дълго време, при мен не може да се каже кой точно кошер ги "пуска". Виждам само определен район, но там са десетина кошера и не става ясно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #1566
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз наблюдавах вчера нещо странно което не бях виждал до сега.Не го написах да не ме изкарате пак луд,пияница или лъжец.Пчели се връщха също са се въргаляли в прахта като магарета.Смея се но не е смешно.Това беше още един знак за който търся отговор и съм близо до него.
    Говоря не за бройки,а за много голям процент от кошера който наблюдавах часът беше 9 45.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1567
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес дойде ред на УЛ да ги прегледаме.Не знам да ли е слънчувка,но нектара който са вкарали днес е към 4-5 кг и е много рядък/по рядъл от на акацията,като вода/ и жълт.За мое учудване жълтурите са направили мазало.Втори път ги цепя.Първият път бяха на 8 рамки пило сега ги намерих ме на 6 От летва до летва и запаса нищожен.Някой колеги казват,че не е време за отводки.Аз пък нали съм си зодия рак и реших днес да ги направя.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1568
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес дойде ред на УЛ да ги прегледаме.Не знам да ли е слънчувка,но нектара който са вкарали днес е към 4-5 кг и е много рядък/по рядъл от на акацията,като вода/ и жълт.За мое учудване жълтурите са направили мазало.Втори път ги цепя.Първият път бяха на 8 рамки пило сега ги намерих ме на 6 От летва до летва и запаса нищожен.Някой колеги казват,че не е време за отводки.Аз пък нали съм си зодия рак и реших днес да ги направя.
    Даваш ли сироп?

  9. #1569
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Даваш ли сироп?
    Не нямам пари аз за сахар.Освен от време навреме като извадя меда малко медена водичка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1570
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не нямам пари аз за сахар.Освен от време навреме като извадя меда малко медена водичка.
    Там е проблема я. За да получиш, трябва да дадеш, нищо, че някои вкарват друга мисъл в това. "Сахарта" не е като меда.

 

 
Страница 157 от 388 ПърваПърва ... 57107147155156157158159167207257 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •