Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 285 от 391 ПърваПърва ... 185235275283284285286287295335385 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,841 до 2,850 от общо 3910
  1. #2841
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Чудя се ако изкарам майката на гол рой с ханеманова и изграден магазин точно преди акацията дали ще стане нещо. Въпреки че пчелите няма да имат какво да гледат в кошера, предполагам няма да имат сила да съберат нещо. Обаче трябва да оставя останалата част от кошера сам да си произведе севщева майка и после да я подменя. Защото ако правя ранни майки хич не ми харесват.

  2. #2842
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не са Карника......
    Думите са крайно несъвършен метод за комуникация. Емотикони, meme, видео, лице в лице... - грешките са гарантирани.

    Старая се да не проектирам и приписвам вече нищо свое върху другите. Но наистина има такава зависимост, без значение от коя раса, която е почти винаги неделима.


    Оня ден четох нещо (нищо общо с роенето) и ми просветна една мисъл: - колко много информация съществува в световното познание за нещо, и с колко огромно малка част от нея функционира отделния човек.
    Нека не остане никой който се съмнява, че мислите на човек са индивидуални, неповторими и негови. Някъде по света има поне още други двама които имат абсолютно същата мисъл, в абсолютно същия момент. Абсолютно същите проблеми, в тоя момент, ги има поне още един. И някой някъде и някога си е направил колосален труд да разнищи в най-големи детайли и подробности определена детайлна част от тоя проблем
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #2843
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Току-виж и моите преживели при такава прогноза, че съм ти в района.
    Как е? Добре ли са нещата? Не че страдам от нездраво любопитство, ами малко да избягаме от Руско-Украинските въпроси...

    Р.Р. "...Руско-Украинските..." - да се разбира и също, като Украинско-Руските.
    Този пост е редактиран от Кразз; 03.04.2022 в 06:34. Причина: Р.Р.

  4. #2844
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Стана тя - преди няколко дни при затоплянето летяха всичките, носеха прашец, всичко изглеждаше наред, планирах преглед при първа възможност. Вчера /събота/ ужас - масов мор, пчели на камари на дъната, с все прашеца, който са носили. Тъкмо реших да отворя и да погледна, то задуха, заваля, застудя, та до сега. Възможно ли е някой да си е пръскал овошките с нещо? Мисля, че масово семействата са дали фира.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #2845
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Стана тя - преди няколко дни при затоплянето летяха всичките, носеха прашец, всичко изглеждаше наред, планирах преглед при първа възможност. Вчера /събота/ ужас - масов мор, пчели на камари на дъната, с все прашеца, който са носили. Тъкмо реших да отворя и да погледна, то задуха, заваля, застудя, та до сега. Възможно ли е някой да си е пръскал овошките с нещо? Мисля, че масово семействата са дали фира.
    Аз поне не виждам друго обяснение. Някой явно се е престарал с отровите. Жалко за пчеличките, дано оцелеят и се възстановят!

  6. #2846
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Аз поне не виждам друго обяснение. Някой явно се е престарал с отровите. Жалко за пчеличките, дано оцелеят и се възстановят!
    Добре де. Защо...? Едва ли от незнание...
    Сега се пръска ПРЕДЦЪФТЕЖНО. После СЛЕДЦЪФТЕЖНО. Всички знаят защо...
    Явно непукизъм...
    Ако е пръскано с инсектицид във фаза цъфтеж, той попада в прашеца и от там в кошера. Умират не само летящите пчели...

  7. #2847
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Как е? Добре ли са нещата? Не че страдам от нездраво любопитство, ами малко да избягаме от Руско-Украинските въпроси...

    Р.Р. "...Руско-Украинските..." - да се разбира и също, като Украинско-Руските.
    Нищо, че въпроса е конкретно към колега, но да си кажа... Форума се префасонира от пчеларски на политико-военен. Почти никой не споделя пчеларски въпроси.

  8. #2848
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз примерно нямам самочувствие да давам акъл по пчеларските въпроси. Понаучих доста, но не са смятам за авторитет по пчеларски въпроси, по-скоро за начинаещ се броя още. Каквото и да попитам пък - вече е попитано и отговорено, ако човек чете редовно темите. Темите и въпросите в пчеларството не са безкраен брой, а преповтарянето им не ми е интересно, предполагам, че и при други е така.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #2849
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз примерно нямам самочувствие да давам акъл по пчеларските въпроси. Понаучих доста, но не са смятам за авторитет по пчеларски въпроси, по-скоро за начинаещ се броя още. Каквото и да попитам пък - вече е попитано и отговорено, ако човек чете редовно темите. Темите и въпросите в пчеларството не са безкраен брой, а преповтарянето им не ми е интересно, предполагам, че и при други е така.
    Е, не е нужно да се дава акъл, може и да се пита, защото винаги има неизвестни, еле в пчеларството. Не, че нещо, ама това с войната или операцията, малко ми идва байгън.

  10. #2850
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз примерно нямам самочувствие да давам акъл по пчеларските въпроси. Понаучих доста, но не са смятам за авторитет по пчеларски въпроси...
    Най-хубавото в пчеларските форуми е, че (с много редки изключения) тук го няма типичното "даване на акъл". Тук (дори и от колеги на наистина много високо ниво) има само доброжелателни съвети и идеи. А най-ценното е опита, който всички споделят, защото и най-обикновеното нещо от практиката, на всеки от нас, може да бъде в голяма полза на друг или да даде ценна идея на трети...

 

 
Страница 285 от 391 ПърваПърва ... 185235275283284285286287295335385 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •