Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 390 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124164214 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 3894
  1. #1131
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    работя с дадан блат 10 рамки и 1 магазин, пробвал съм и с два магазина но ефекта е същият плодника задръстен а горният магазин на половина празен. Не че ме мързи, просто няма ефект.
    Или просто за периода през, който пчеларсваш не си разбрал, че с тази система кошери на тази паша губиш още толкова мед, колкото вадиш. Не си видял ефект от 30 години, но продължаваш. Ти си знаеш най добре, но няма за какво да се оплакваш, щом не си направил нищо за да си подобриш работата.

  2. #1132
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Nik_m

    Преди 3.4 години и аз бях в това положение, след слънчогледовата паша понеже е интензивна и задръстват плодника отдолу, майката спира да снася поради липса на свободни килийки и семействата рязко отслабват а след освобождаването на плодника от меда майката трудно си възвръща интензивното снасяне. От цялата тази картинка в есенният сезон съм влизал със значително отслабнали семейства и трудно с мнооооого мъки ги оправях докато не започнах със форсапила. Веднага след ваденето на слънчогледовият мед им освобождавам 4 пити от плодника и правя първо даване с максимално допустимите 20 капки на литър сироп, следващо даване е към 20 август от 15 капки на литър последвани от още две с по 10 капки на литър всяка седмица. Така се застъпва и началото на септември, но мамата е така пъргава че ги изтрелва до края на септември във ниво силен кошер. А какво по-хубаво от това да зазимиш силен кошер.
    Ако ти кажа че съм направил почти същото само че давах сироп с витамини. До сега всяка година ефекта беше +1 рамка поло, но тази не и не каквото и давам никакъв ефект. 4 месеца без дъжд няма нищо в природата. Другото е че при мен задръсване няма защото майката слиза в долния корпус.

  3. #1133
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Янчо хората са ги учили така. Той и брата не искаше да гледаме така. Даже и като модернизатора му казваше да дига магазини на горе, той му рече , ,,че няма да издържат краката на кошера,,. По съвет на модернизатора подложи тухли, за всеки случай.

  4. #1134
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Янчо хората са ги учили така. Той и брата не искаше да гледаме така. Даже и като модернизатора му казваше да дига магазини на горе, той му рече , ,,че няма да издържат краката на кошера,,. По съвет на модернизатора подложи тухли, за всеки случай.
    Как после да дойда за Еленския бут, че то брата ти ако е там ще ме посрещне на вратата с чифтето с английска сол(по старо разбиране), хахахаха.

  5. #1135
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    tarty
    Във семейството са се гледали кошери от вече над 80 години, тази ситема дадан-блат съм я наследил и не мисля да я сменям. Само с нея се вади всяка година акациев мед - без пропуск докато комшийте които са с многокорпусни почти винаги я пропускат. Нали се сещаш място, паша, разтояние, природа, труд в точното време и късмет кото ги събереш става работата, липсва ли нещо фабриката спира да произвежда.

  6. #1136
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    tarty
    Във семейството са се гледали кошери от вече над 80 години, тази ситема дадан-блат съм я наследил и не мисля да я сменям. Само с нея се вади всяка година акациев мед - без пропуск докато комшийте които са с многокорпусни почти винаги я пропускат. Нали се сещаш място, паша, разтояние, природа, труд в точното време и късмет кото ги събереш става работата, липсва ли нещо фабриката спира да произвежда.
    Комшиите ти я пропускат, защото по неино време им се развиват семействата, защото им са слаби, ама на края на годината пак са изкарали колкото теб, че ако не и повече(предполагам). Сещам се, как да не се сещам, ама след акацията(като я изкараш) що не промениш нещо, я един корпус ДБ отдолу, я още два магазина отгоре? Какво толкова?

  7. #1137
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Оня ден махнах Варостопа. Слънце и вятър, прекрасно време, зима идва Един ДБ май беше направил самосмяна и имаше две-три длани запечатано пило, съответно вкарваха прашец като луди. Запас имат по много, сигур щото тая есен нямаха грам подхранване и ко да правят завалийките - събрали си доста. Дойде ми и нещо музата, та прередих едно ЛР-че както го дават по книгите и май за таз година това ще бъде.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #1138
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В събота сутрин покрай реката имаше слана. Да ли вече ще спрат да снасят?

  9. #1139
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В събота сутрин покрай реката имаше слана. Да ли вече ще спрат да снасят?
    Дака, при мен основните семейства са с пило колкото юмрук или въобще са спрели. Зимна пчела в доволно количество, запаси също.
    По слабите отводки обаче сана 2-3 пити пило.. Явно майките наваксват пчела за зимата.

  10. #1140
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В събота сутрин покрай реката имаше слана. Да ли вече ще спрат да снасят?
    Едно е сигурно - след сланата ще секне приноса на прашец, вероятно и снасянето на майките
    При пчелите има мед, защото има ред!

 

 
Страница 114 от 390 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124164214 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. The Chef

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •