Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 145 от 389 ПърваПърва ... 4595135143144145146147155195245 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,441 до 1,450 от общо 3886
  1. #1441
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/US-9s_bcCpc така е при нас.Пчели много акация нанайси.От утре почвам ударно подхранване да направя тонажа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1442
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ти да видиш, на това ли учат шпецовете по телефона, как се прави захарен мед. А честито на Матеев, че ще си купи рамки с Мед.

  3. #1443
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/US-9s_bcCpc така е при нас.Пчели много акация нанайси.От утре почвам ударно подхранване да направя тонажа.
    Как си го обясняваш?
    Семествата каза че са силни. Летеж имаш. Имам инфо че в района акацията дава( Еленския балкан). Или не казваш да не ти завиди някой или нещо си объркал или моето инфо е грешно.

  4. #1444
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Как си го обясняваш?
    Семествата каза че са силни. Летеж имаш. Имам инфо че в района акацията дава( Еленския балкан). Или не казваш да не ти завиди някой или нещо си объркал или моето инфо е грешно.
    За Елена е тава, инфото ти е вярно.За Златарица не е точно така.Летящата се загуби точно 3 дена преди цъфтежа и добива няма да е голям на средните семейства. Силните са събрали не знам от какво е но като гледам сухата запечатка може и да е от сняг.Акация почти няма вече летежа е от друга паша.Днес братовчеда оцапа центрофугата и сподели,че е като вода бистра.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1445
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ти да видиш, на това ли учат шпецовете по телефона, как се прави захарен мед. А честито на Матеев, че ще си купи рамки с Мед.


    Позна бат Вальо.По цял ден обикалям кошерите с бурканя.Но не си прав за Матеев.Ако си ми чел хвалбите и нещастията ще се да разбереш защо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1446
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Едни крупни зърнопроизводители май оплескаха яко нещата из наште села. Срещу Първи май много смъртност, чувам в някои големи пчелини 50% и нагоре... Оня ден още не съм слязъл от колата и служителка от кметството тича с уведомително писмо от кмета, хем съм дребен и нерегистриран - ще пръскат с Пропулс и Протеус в съседно землище, на 2-8 километра от нашето, нещата вече явно са мноо загрубели...
    При мен като че ли има малко загуба на летяща пчела, но не е страшно, за една седмица почти пълен магазин, не са запечатали. Има и приличен градеж в магазините.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #1447
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Едни крупни зърнопроизводители май оплескаха яко нещата из наште села. Срещу Първи май много смъртност, чувам в някои големи пчелини 50% и нагоре... Оня ден още не съм слязъл от колата и служителка от кметството тича с уведомително писмо от кмета, хем съм дребен и нерегистриран - ще пръскат с Пропулс и Протеус в съседно землище, на 2-8 километра от нашето, нещата вече явно са мноо загрубели...
    При мен като че ли има малко загуба на летяща пчела, но не е страшно, за една седмица почти пълен магазин, не са запечатали. Има и приличен градеж в магазините.
    От колко време цъфти акацията по вашия край? При мен за 10 дни нормалните семейства напълниха по един магазин с нектар, в петък имаше наченки на запечатване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #1448
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе преди Първи май беше цъфнала... И за късмет, за втора година имаме съвсем малко рапица, а и такива добри условия не помня за последните десетина години... Акацията е малко, а кошерите - много, но си мисля, че по един магазин ще има и за мен
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #1449
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Да ви се похваля колеги.Сефте за тая година вчера видях шлейф.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1450
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е клип няма ли!?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 145 от 389 ПърваПърва ... 4595135143144145146147155195245 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. Djoro

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •