Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 133 от 389 ПърваПърва ... 3383123131132133134135143183233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,321 до 1,330 от общо 3884
  1. #1321
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Това време вече пощуря!Сутринта се събуждам ,вали сняг на парцали.В момента пече слънце и снегът се топи ударно.Не смея да мисля утре какво ще бъде времето.Снощи към 18 часа валя град при температура на въздуха около 2-3 градуса,продължи да вали само дъжд и към 19,30 вече се виждаха ледени висулки от дръвчетата.Просто нямам думи за времето.Е...а мамата на дръвчетата,който бяха понацъфтели и които се канеха-въобще не знам ще има ли плодове при нас.Дано пчелите са достатъчно да покрият пилото,че ако и то измръзне не ми се мисли!
    Поздрави:Цветан Димитров

  2. #1322
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може и да си прав за роевете Гогол,но след последното преброяване на кошерите в Еленска Община са 6-7хил.като извадим 10-15% смъртност и предположим 20% да се роят мисля, че капаните може и да ми дойдат малко.
    п.п Да но не си прав,но като знам и предсказанията на модернизатора какво става след това не ми се мисли.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1323
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако загубата беше равномерно разпределена из пчелина, обяснението с гъстото разположение иди - дойди. Но какво му е на първия ред точно, че само той си е заминал, и то 80%, един до друг, без пропуск. Това е реда на снимката, който е най-отпред, отдясно на пътеката всички кошери загинаха, отляво на пътеката само първия до нея. Два кошера без майки обединих още лятото, останалите не иззимиха :

    Прикачен файл 9183

    Вижда се по пътеката колко пчели са по земята, въпреки далечния план на снимката.
    Единствената разлика на тези кошери с останалите е, че тях следобяд най-дълго ги огрява слънцето, но разликата е два часа максимум.
    Извинявам се, че се намесвам тук, още повече, че съм от друг регион (северозападен), а сега душичките на всички ни чакат цъфнали дръвчета и живи пчели, но случайно се зачетох и мира не ми даде тази снимка. Нещо не е наред, според мен.
    С моят, година и половина, вече може да кажа и 2 години стаж на любител пчелар, започнал с 3 кошера (а вече с 1 кошер и 4 рояка), не мога да си представя как се е случило това, да има толкова много умрели пчели по плочата. Няма ли животинки в района? При мен жертвите изчезват почти веднага. Даже живи ги изнасят мравките понякога. А през зимата намирам само главички, крачета и крилца 3 м. около кошерите, явно има грижливи врабчета.
    Догадките за болести също може да имат основание, но от моите 3 кошера, закупени от пчелар, и седяли един до друг, два умряха от 2 различни неща, а третият и тази, втора пролет, продължава да ме възхищава с енергията си да се справя, макар и на северната стена,а също и с чистотата си (няма нищо по дъното).

    Това, че са загинали кошери на една линия, според мен може да означава - натравяне с пестицид, използван по границите на пчелина.

    Само изказвам предположение и не искам да засегна никого. Картинката ме развълнува и това, че нямаше "решение" по този въпрос.

    Поздрави на всички и дано скоро зацъфтят джанките, да са оцелели кайсиите и берекет

  4. #1324
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Към 08.00 ч. в Свищов се кани да спре снеговалежа. Имаме си и "ръждив" сняг. Предполагам от Сахара.

  5. #1325
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не е от Сахара,от кода е.

  6. #1326
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Пиша го да знаят колегите,поискаха ми преди 10 дена да си закупят от моята фирма препарат против насекоми,защото му пречели на комшията му 5 кошера дето имал.Искал да ги напръска да умрат,разбира се му отказах.Сметнете какви хора и комшии имаме.

  7. #1327
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А моите комшии,не ми създават проблеми,въпреки че: единия е алергичен и пчелите са на водопой у тях.Дори,през лятото,всеки ден пуска помпата да напълне коритото.От другата страна имат деца и чат-пат получават ваксинации,но само когато тръгнат да ловят пчели по цветята.
    Та си мисля,че комшиите,до известна степен,си ги "създаваме" ние.Разбира се има и ръбове неподдаващи се на "дресировка".

  8. #1328
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А моите комшии,не ми създават проблеми,въпреки че: единия е алергичен и пчелите са на водопой у тях.Дори,през лятото,всеки ден пуска помпата да напълне коритото.От другата страна имат деца и чат-пат получават ваксинации,но само когато тръгнат да ловят пчели по цветята.
    Та си мисля,че комшиите,до известна степен,си ги "създаваме" ние.Разбира се има и ръбове неподдаващи се на "дресировка".
    Абсолютно същата ситуация и при мен Ачо.Но никога не съм отказал да им помогна ,ако ме помолят че им трябват още 2 ръце.На всяко вадене ги черпя с по 1 буркан мед,а на дечурлигата раздавам далачетата с мед.

  9. #1329
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Вчера при нас валя сняг като че идва зимата,а не е първа пролет!Днес също преваляваше сутринта-снежната покривка е 22-25см.Днес по обед се опита да понапече-температурата е около 0,+1.5градуса и капчуците тръгнаха.Не знам какво става с това време?Имам чувството че сезоните са се изместили с по месец два назад.Декември и януари ,когато трябваше да вали бе топло ,а март го виждаме какъво е.Не ми се мисли какъв ще бъде април?Не ми се мисли и за овошките-какво ще стане.
    Поздрави:Цветан Димитров

  10. #1330
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Сняг вали, вали на парцали но не чувам за жертви . Някой преди зимните апокалипсиси имаха по 4,5 пити пило сигорно са сложили МАГАЗИНИ .

 

 
Страница 133 от 389 ПърваПърва ... 3383123131132133134135143183233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •