Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 381 от 391 ПърваПърва ... 281331371379380381382383 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,801 до 3,810 от общо 3910
  1. #3801
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ... и за първи път събрах лесно и бързо доволно количество клей. Пчелите са много спокойни, чак се радвам да ви кажа, няма и следа от агресия. За втора поредна година няма да ги подхранвам, тъй като имат достатъчно количество мед....
    Какво ще го правиш тоя клей? И аз имах мерак да събирам, не че ми трябва де. Даже Февруари от изложението си купих няколко метра силиконова мрежа. Е, още не съм я нарязал, така си стои в торбата
    Надеждата ми е че есента или зимата ще се организирам да я нарежа, но пък като знам, че си купих преса за восъчни основи лятото, за мрежата едва ли ще намеря време. То сигурно и в.о. няма да си направя, че нещо все ще излезе, но по-важното е че съм си заприходил инвентар
    За подхранването съм същата работа, преди няколко години бях купил една кутия апиинверт, реших сега да им го дам че ми пречи - той се захаросал половината и отиде в кофата. Е, успях да напълня десетина пликчета и 2 кошера изкараха късмет.... или пък не, но това ще им бъде. Писна ми да се правя на пчелар и да копирам действията на другите, мисля да си карам помоему

  2. #3802
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Какво ще го правиш тоя клей? И аз имах мерак да събирам, не че ми трябва де. Даже Февруари от изложението си купих няколко метра силиконова мрежа. Е, още не съм я нарязал, така си стои в торбата
    Надеждата ми е че есента или зимата ще се организирам да я нарежа, но пък като знам, че си купих преса за восъчни основи лятото, за мрежата едва ли ще намеря време. То сигурно и в.о. няма да си направя, че нещо все ще излезе, но по-важното е че съм си заприходил инвентар
    За подхранването съм същата работа, преди няколко години бях купил една кутия апиинверт, реших сега да им го дам че ми пречи - той се захаросал половината и отиде в кофата. Е, успях да напълня десетина пликчета и 2 кошера изкараха късмет.... или пък не, но това ще им бъде. Писна ми да се правя на пчелар и да копирам действията на другите, мисля да си карам помоему
    Клея е доста по-скъп от меда, а и доста тежък. Не е задължително да се събира кой знае какво количество, но рамките е добре да се почистват периодично от него и той си се събира. Аз, един килограм го поставям в трилитрова бутилка и пълня с ракия/силна/. Ползваме го за домашни нужди, а и продавам от екстракта. Останалият клей заминава на пазара и парите за... булки/шегувам се /, за пчелите.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #3803
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Така като гледам нещата са спокойни покрай кошерите. Не съм ровил, откакто махнах лентите, имаше някои с по-малко пило .. Мисля за последно да ги отворя към края на месеца да ги третирам с ОК леко ... Това което забелязвам е че тази година пчелните вълци/ осите са по-малко. Но и преди това унищожихме 2 осища, че може и да е заради това ....

    Сега бях излязал да си оправя колелото и ме нахапаха по краката тигрови комари. Това не е било никога. Тази година се появиха масово, при нас на север ги нямаше тези комари и още са устойчиви и продължават. Гадна работа, отива всичко на майната си с тоя климат. В град Плевен имат режим на водата.

  4. #3804
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Сега бях излязал да си оправя колелото и ме нахапаха по краката тигрови комари. Това не е било никога. Тази година се появиха масово, при нас на север ги нямаше тези комари и още са устойчиви и продължават.
    Наскоро един познат със автомивка ме разпитва, дали имам проблеми със пръсканията на зърнарите, но защо ме пита е интересното. Разправя, че от няколко години насам е станало много трудно да бъдат измити размазаните буболечки по автомобилите. И ходил на някакъв курс ли какво било там, на който това разисквали и им казали, че е най- вероятно заради земеделските препарати. Вика нямат разлагане - как да има, то с тази химия се мумифицират, като Тутанкамон братче.

  5. #3805
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    ..........
    Този пост е редактиран от seto4e; 13.10.2023 в 15:02.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  6. #3806
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Клея е доста по-скъп от меда, а и доста тежък. Не е задължително да се събира кой знае какво количество, но рамките е добре да се почистват периодично от него и той си се събира. Аз, един килограм го поставям в трилитрова бутилка и пълня с ракия/силна/. Ползваме го за домашни нужди, а и продавам от екстракта. Останалият клей заминава на пазара и парите за... булки/шегувам се /, за пчелите.
    Стигна ли 300лв. за килограм или още не? Сигурно не. Всички цени се вдигат, само тези на пчелните продукти си седят...или падат

  7. #3807
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Стигна ли 300лв. за килограм или още не? Сигурно не. Всички цени се вдигат, само тези на пчелните продукти си седят...или падат
    Преди 10 години го продавах на 130лв. и тази година го дадох на толкова. Нищо не се вдига, освем разходите.

  8. #3808
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    В север-център на 11.11. ги накапах с оксалова и в общи линии ги смятам за зазимени. 2 съм ги отписал. Отличниците и едно семейство дето се рои и които и на 15.08 и на 15.09 имаха маточници за самосмяна, а като ги накапвах видях че си имат търтеи, явно не могат да си харесат майката. Другите 5 ще иззимуват успешно. Тъпото е, че чак на 02.12 ще успея да ги проверя колко акаренко е изпопадал.Ще гледам да кача снимков материал ако съм доволен от видяното

  9. #3809
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    В север-център на 11.11. ги накапах с оксалова и в общи линии ги смятам за зазимени. 2 съм ги отписал. Отличниците и едно семейство дето се рои и които и на 15.08 и на 15.09 имаха маточници за самосмяна, а като ги накапвах видях че си имат търтеи, явно не могат да си харесат майката. Другите 5 ще иззимуват успешно. Тъпото е, че чак на 02.12 ще успея да ги проверя колко акаренко е изпопадал.Ще гледам да кача снимков материал ако съм доволен от видяното
    Тези с търтеите бих ги поглеждал нарочно! Според не знам какво, но ми се е случвало декември да я сменят, началото на март, а и да иззимят също. Да не отиват напразно пчелите ми е мисълта

  10. #3810
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Тези с търтеите бих ги поглеждал нарочно! Според не знам какво, но ми се е случвало декември да я сменят, началото на март, а и да иззимят също. Да не отиват напразно пчелите ми е мисълта
    Е какво да ги поглеждам, мача е свирен, Румба. Следващото поглеждане ще е Февруари за питки. Имам две резервни семейства които са в доста добра форма и чакат своя шанс, тъй че съм спокоен. По съм притеснен, че виното ще ми свърши по никое време като гледам как съм го настъпил, но то ще си покаже. С'а се сещам, оня ден слушах нек'ви лафове на Джони Пенков и единия беше: Никой няма право да се притеснява преди да е умрял

 

 
Страница 381 от 391 ПърваПърва ... 281331371379380381382383 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •