Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 391 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 3909
  1. #261
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нали знаеш, че всички метеорологични прогнози разчитат на едно единствено нещо - на слабата памет на хората .....

  2. #262
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    И аз гледам "гисметеото", а също и "аккууедъра".
    Не знам за кой район го гледаш, но на мене, точно "гисметеото" за 18ти ми дава +1 минимална, а максималната е 9 градуса.
    Уфф едно квадратче нагоре - било 11.03 - така даже има вероятност да познаят
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #263
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    И в Сливен се завърна зимата,този женски месец дано да не ни умори пчеличките.

  4. #264
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Еййй всички региони пишат, само у центъро на северо тишина... Явно тука е най-хубаво времето и всички са по пчелините...

    От утре минималните температури (за Русе) са над 6-7 градуса. Лошото е, че ще има много вятър и прогнози за дъжд.
    Все още нищо не е цъфнало от овощните, въпреки че прасковата я напъва и разпуква пъпките.
    Рапицата около мое село е в единия блок една педя, в другия 4 пръста.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #265
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Покрай Янтра всичко е спокойно.Овошките са много скромни тази година , закъсняват с цяла седмица сравнено с миналата и по- минала години.Забелязал съм, че късното цъфтене на овошките предвещава висок медодобив през годината.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  6. #266
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Забелязал съм, че късното цъфтене на овошките предвещава висок медодобив през годината.
    Аз пък съм забелязал,че късното зацъфтяване скъсява-сгъстява времето за цъфтеж демек; при нормално време от зацъфтяването на джанката до края на ябълката има 40дни.Докато при забавяне на цъфтежа времето за цъфтеж на овошките става около месец.А разликата м/у 40дни и 30 дни е горе-долу 1,5кг пчели.Иначе и аз си мисля,че тази година ще има висок медодобив особено от дървесните видове.

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Покрай Янтра всичко е спокойно.Овошките са много скромни тази година , закъсняват с цяла седмица сравнено с миналата и по- минала години.Забелязал съм, че късното цъфтене на овошките предвещава висок медодобив през годината.
    Я, че то и по Осъма същата работа. Че и рапица ще има...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #268
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Явно тука е най-хубаво времето и всички са по пчелините...
    Все още нищо не е цъфнало от овощните, въпреки че прасковата я напъва и разпуква пъпките.
    Ами то тая година хубавото време нещо е кът за сега, тъй че трябва пълноценно да се използва...
    Вчера видях една цъфнала кайсия на кръстовището на Муткурува и Ангел Кънчев, но по селата, поне към нашият край, всичко цъфти поне 7-10 дни по-късно.

  9. #269
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Oт 1995 г си записвам всяка година кое кога цъфти, но такова закъснение като сега не съм зарегистрирал. Кайсията не, ами и зарзалата още се ослушва.
    Голям глад за прашец!:
    http://kkrumov.snimka.bg/animals/pch...57176.35089771
    http://kkrumov.snimka.bg/animals/pch...57176.35103760

  10. #270
    При мен 2013 беше още по-зле. тогава по това време, дряна още не беше цъфнал, а тази година го направи още на 3.03. Джанките цъфнаха след 15.04 а на същата дата 2005 година бях сложил магазините.

 

 
Страница 27 от 391 ПърваПърва ... 1725262728293777127 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 10 гост (и))

  1. Георги Руменов

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •