Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 393 от 393 ПърваПърва ... 293343383391392393
Резултати от 3,921 до 3,927 от общо 3927
  1. #3921
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    858
    Пчеларски район
    Брезово
    Не само трябва да изчакаш,за да вдигнат меда,ако го има,а и да го запечатат...

  2. #3922
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    685
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Не само трябва да изчакаш,за да вдигнат меда,ако го има,а и да го запечатат...

    Това е много интересно. Значи след пашата те качват мед в магазините преди да запечатат. Това никъде не съм го виждал по книгите. Благодаря. Ако има ,, както каза

  3. #3923
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    858
    Пчеларски район
    Брезово
    А не си ли чел-видял,че блокират плодника при паша.......и какво ще правят с блокирания плодник след пашата на пролет...

  4. #3924
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    685
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    А не си ли чел-видял,че блокират плодника при паша.......и какво ще правят с блокирания плодник след пашата на пролет...
    Звучи логично да е така както го казваш и най-вероятно е така, просто не съм се замислял ... че пчелите сами ще си освободят плодника от мед.

    Е ето едно видео от днес, тази акация мисля още държи, няма какво да е друго ... Обаче може и да е последен ден, утре ще е скапано с дъжд. после съботата пак ще е нещо средно ..

    https://drive.google.com/file/d/1zMB...ew?usp=sharing

  5. #3925
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    685
    Забравих да кажа че тая година покрай мен има огромен блок с грах, чист грах не от тоя с примесите за торене .... Сега го гледам е забелял, но още не е разцъфнал. Но предвид това че акацията свършва, дали поне малко ще ги занимава да не роят? Някой има ли информация, колко време цъфти, колко държи и тн .. Аз ще го проследя де, ако съм тук, но да питам предварително.

  6. #3926
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    547
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Дълго време ще носят червен прашец, без нектар, няма значение от сорта грах.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  7. #3927
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,563
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Звучи логично да е така както го казваш и най-вероятно е така, просто не съм се замислял ... че пчелите сами ще си освободят плодника от мед.

    Е ето едно видео от днес, тази акация мисля още държи, няма какво да е друго ... Обаче може и да е последен ден, утре ще е скапано с дъжд. после съботата пак ще е нещо средно ..

    https://drive.google.com/file/d/1zMB...ew?usp=sharing
    Ами те го освобождават и като го изядат като се скапе времето известно време.

 

 
Страница 393 от 393 ПърваПърва ... 293343383391392393

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 13 гост (и))

  1. Георги 1974

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •