Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 105 от 390 ПърваПърва ... 55595103104105106107115155205 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,041 до 1,050 от общо 3892
  1. #1041
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Колеги-да се оплача и аз от тези градушки.При нас валя град с големина на орехи ,а след като помислихме че всичко е преминало заваля с големина на ябълки.Сутринта пред блока от 15 автомобила-13 със счупени по две стъкла и множество наранявания по купето.Като тръгнах сутринта за работа-блоковете с слънчоглед и царевица стърчат само стеблата.Всичко е по земята отбурният вятър и градушката.Оланжерията в Левски е 100% на земятаот градушката.С две думи не е за разправяне!
    Поздрави:Цветан Димитров

  2. #1042
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте!
    Колеги-да се оплача и аз от тези градушки.При нас валя град с големина на орехи ,а след като помислихме че всичко е преминало заваля с големина на ябълки.Сутринта пред блока от 15 автомобила-13 със счупени по две стъкла и множество наранявания по купето.Като тръгнах сутринта за работа-блоковете с слънчоглед и царевица стърчат само стеблата.Всичко е по земята отбурният вятър и градушката.Оланжерията в Левски е 100% на земятаот градушката.С две думи не е за разправяне!
    Поздрави:Цветан Димитров
    Съчувствам ти, че аз пък през наводнение минах преди три години, добре, че още нямаше кошери на мястото. Ама колко неща изхвърлих, още ме е яд.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1043
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Два дена поработихме пак яко на пчелина/може и да се е усетило/.В събота бях решил да правя отводки,но се отказах бързо бързо след като видях две 20 дневни отводки да ги разграбват.След бърз преглед на 14 дневните останах малко изненадан.На втора рамка 2 големи гравирани маточника и 1 на 3та малък.Друга година минимум 7-8 е имало на двете рамки.Другото лошо нещо е,че 1/2 от меда във втория магазин който беше 15-20% запечатан го няма.Рязко намаляване на пчелата,че бях принуден да махна единия магазин.В неделя коренно различен ден за пчеларстване.Пчелите работеха като за световно никакви опити за кражби/обядвахме спокойно/.Още нещо интересно наблюдавам от доста време.Не виждам акар по пчелите което ме притеснява много.В Елена колеги почнаха да махат магазините което е също ново явление за сезона.И там се оплакват от рязко изчезване пчели.

  4. #1044
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Събота и Неделя въртях слънчогледа Доста работа падна, от сутрин до вечер, но пък въпреки градушката съм доволен от добива
    Чета по-горе че колеги се оплакват от намаляване на пчелите - при мен същото, но това си е нормално като се има в предвид че в обилна паша маточника се блокира, съответно майката снася много по-малко поради липса на свободни килийки, а летящата пчела се губи в медосбора - де от старост де от климатични и други причини.

  5. #1045
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Иво някакви признаци на кражба забелязали?

  6. #1046
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    jdrumev

    превантивно веднага след преминаването на пашата притворих главните входове. вярно малко повече работа от тяхна страна за вентилирането но никакви признаци на нападения. даже за двата дена бяха доста културни отнесох само три жила по палците поради невнимание че ги притиснах инак си работих по къси гащи и гол до кръста.

  7. #1047
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    без майтап - жегата бе голяма та дори си правих удобства а на тях хич не им дремеше че ги ровя и взимам меда
    ето една снимка за да има с какво да ме бъзикате
    20289756_1548516765201213_1400791091_n.jpg
    Този пост е редактиран от Ивайло_Иванов; 24.07.2017 в 21:35. Причина: допълнение

  8. #1048
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая тубичка колко литрова е?

  9. #1049
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    без майтап - жегата бе голяма та дори си правих удобства а на тях хич не им дремеше че ги ровя и взимам меда
    ето една снимка за да има с какво да ме бъзикате
    Явно твоите пчели са щастливи, отгледали са си доста търтеи и нямат нужда от мъжка плът.

  10. #1050
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    без майтап - жегата бе голяма та дори си правих удобства а на тях хич не им дремеше че ги ровя и взимам меда
    ето една снимка за да има с какво да ме бъзикате
    Тубата с какво е пълна, с пясък ли е?

 

 
Страница 105 от 390 ПърваПърва ... 55595103104105106107115155205 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (3 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. The Chef,
  2. Георги 1974,
  3. Кънев

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •