Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 391 ПърваПърва ... 3070787980818290130180 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 3910
  1. #791
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това за прашеца съм съгласен с теб.Доло в плодника на повечето са 10 рамки с пило,но 1/2 е прашец или перга.Такова нещо небях виждал никога честно.Даже и с колеги обсъждах как да постъпя с такъв кошер.

  2. #792
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И ако може да не е за последно.Защото с таклива хора като теб във форума човек само може да научи нещо/нете лаская/

  3. #793
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не се връзва Слънчо схемата.Ще трябва да използваме/3–мата/услугите на Тексотроникс за забавяне въртенето на Земята,та да ни стигне времето.Ако греша,че това ще помогне,коригирай неукия.Добре че писа тук,за да разбера че Соларис е жив–зачекнат и творящ.Иначе к,во–Т.Д. Ама аз съм започнал дискусия преди отколе със Соларис т.е. Слънчо,а не с Т.Д.Ако модератора Т.Д. счете това за спам,да го запокити в дън Земя.Да го не намери никой си.
    Няма нужда да спираме Земята. Времето е достатъчно, ако вече сме започнали.

  4. #794
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз мисля, че имаш вече майка в тази отводка и може би вече оплодена.
    100% прав си, има тлъста майка и снася!
    Основния кошер откъдето взех маточниците не е заложил все още нови. Майката там подържа ритъма на редосеялка. Ще го наблюдавам и ще пиша.
    Стоя и се чеша по главата и си мисля следнот: може ли тая самосмяна на толкова силен кошер да е породена от факта, че редовно вземаме по рамка пило заради отводките, всяка събота, и от там да се объркват пчелите, че майката е накачествена?
    Иначе днес този кошер от 12 магазинни има 8 фул акация събрано за седмица.

  5. #795
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    днес пътувах до Белене и приказвах там с родата (пчелари) всички се оплакват че няма мед рапица никаква, акацията вече покафеняла и времето било все студено и дъждовно... надяват се на аморфата която тепърва почва.
    а аз се хваля че имам почти пълни етажи с акациев нектар...
    има няма 100 км от нас а всичко е коренно различно, до сега винаги те са се хвалили а аз подсмърчам...

  6. #796
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    днес пътувах до Белене и приказвах там с родата (пчелари) всички се оплакват че няма мед рапица никаква, акацията вече покафеняла и времето било все студено и дъждовно... надяват се на аморфата която тепърва почва.
    а аз се хваля че имам почти пълни етажи с акациев нектар...
    има няма 100 км от нас а всичко е коренно различно, до сега винаги те са се хвалили а аз подсмърчам...
    Не на 100км. а на 10км. е коренна разлика, на едното място вадят мед а на другото хранят да не умрат от глад кошерите.

  7. #797
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    явно е така за съжаление

  8. #798
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И при мен така луднаха,но не видях никъде запечатан мед само нектар.Акацията е още 4-5 дена при мен.Ако може колега който има запечатани пити да сложи една фотография белким счупя каръка.
    Фотограф: големия синковец
    http://nikawr.snimka.bg/animals/ribi.710125.38009635

    А ето и снимка на част от фибраните която бях обещал..
    http://nikawr.snimka.bg/animals/ribi.710125.38009108

  9. #799
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мерси,колега.Още няколко дена да свърши тая акация ще ги питам и мойте какво ще правят тоя нектар.

  10. #800
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Доволен съм от вчерашният денпоизвадихме медец освободихме плодниците а там беше чудо.както прочетох по-горе в някой пост много прашец и перга.
    Както бяхме на пчелина изведнъж мина рой небето почерня голямо бучене беше и изчезна на някъде заложил съм три стари кошерчета със по 2-3 рамки вътре но засега си стоят празни.Единият кошер го качих на къщата отгоре до самият орех високо махнал съм му дъното дано се лепне някой ройче.
    Имаме си и пазачи 3-кученца страхотни са две мъжки и едно женско по-цял ден със нас стоят но се крият от пчелите защото едното е ужилено по муцунката От моите виждания са доста хубави кученца едрички ще станат.така че който е наблизо и иска кученце може да ми пише на лично,някой ги е изхъвърлил във съседната къща но като ни чуят и идват веднага.

 

 
Страница 80 от 391 ПърваПърва ... 3070787980818290130180 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •