Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 391 ПърваПърва ... 1252606162636472112162 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 3910
  1. #611
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!Вчера беше слънчево, а днес следобед заваля сняг.Вали си умерено и хубаво и си трупа малко по малко.В неделя пак ще се ходи до пчелина понеже Чолака го дава до 30см. сняг.Но това да не плаши душите наши.Ще си направим една разходка,ще подишаме чист въздух и като се приберем ще пием по едно червено винце с домашна пастърмичка пък да ни е зле.
    Поздрави колеги:Цветан Димитров

  2. #612
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Вчера използвах хубавото време и навестих пчелина.Поочистих снега по прелките и ги прослушах със слушалките.Живи са всички засега.Днес обаче е облачно и студено.Не ни остава нищо друго освен да си пием винцето и да гледаме глупости по телевизията.
    Поздрави и наздраве:Цветан Димитрав

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Вчера използвах хубавото време и навестих пчелина.Поочистих снега по прелките и ги прослушах със слушалките.Живи са всички засега.Днес обаче е облачно и студено.Не ни остава нищо друго освен да си пием винцето и да гледаме глупости по телевизията.
    Поздрави и наздраве:Цветан Димитрав
    Извинявам, се че прекъсвам монолога...

    У Русенско мамата си е еВало. кеф ти сняг, кеф ти студ, кеф ти к'вото се сетиш (при мене)... Вече месец няма облитане...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #614
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!Зимата не ще да си отиде!В петък беше слънчево и топло, а събота,неделя и днес една мъгла, която не знам дали ще се вдигне цял ден.Синоптиците дават постепенно затопляне , но ще видим какво ще е то.Дано започне постепенно затопляне ,че ако е рязко топенето на снега-може да направи хиляди поразии.
    Поздрави:Цветан Димитров

  5. #615
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Дават го от четвъртък да се затопли и температурите да стигнат около +10 градуса.Дано наистина да познаят,че пчелите не са се облитали от средата на ноември месец.

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Дават го от четвъртък да се затопли и температурите да стигнат около +10 градуса.Дано наистина да познаят,че пчелите не са се облитали от средата на ноември месец.
    Не се притеснявайте, природата си знае работата. Пчелите притежават интуиция, на която се осланят, защото няма къде да следят прогнозата за времето.

  7. #617
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    В Събота на 29 ги наобиколих, времето беше идеално за това, слънчице без вятър и температура между 2 и 4 градуса. Всичките до един си бръмкаха спокойно, дадох им по около 700 гр. от купешка питка със тимол да си имат да похапват. Есента са третирани със Супер стриип за акарите и двукратно с Нозевит+ за нозематозата. Но си нямах работа да ида със един черен анцуг и повечето ме ползвха като дръвче - кацат по мен, свършват си естествените нужди и бръмммм обратно в кошера. Всичко е много добре но жената като ми видя анцуга и щеше да припадне...

  8. #618
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!Вчера беше прекрасно време 6-7градуса,но днес сутринта -12градуса,мъгла да ти бръкнат в очите не можеш да видиш кой е.Не знам прогнозата на Чолаков дали ще се сбъдне-ще има ли затопляне към уйкенда.Дано е познал.
    Поздрави:Цветан Димитров

  9. #619
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Преди малко се прибрах от пчелина.Времето е направо пролетно-14,8 градуса.Прегледах кошериге и им сложих по около килограм Апифонда.Всичките кошери са живи и бяха наизлезли да облитат.
    Поздрави:Цветан Димитров

  10. #620
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    И при мен имаше хубаво и дружно облитане. Мисля си, че трудната част от зимата мина и след тези облитания ще им е по-леко да доиззимят. Смъртноста при мен към момента е 2%. Отводките за разлика от основните семейства не са много добре от към медови запаси, но затова пък всеки кошер си има питка от по килограм. Дано времето остане хладно и през феврурари, а не като миналата година през ден по 15-16 градуса

 

 
Страница 62 от 391 ПърваПърва ... 1252606162636472112162 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 10 гост (и))

  1. Георги Куров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •