Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 391 ПърваПърва ... 3543444546475595145 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 3910
  1. #441
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Студио Х - днес в един от пчелините открихме кошер, паднал по много странен начин. Това се е случило преди да завали снега. Паднал е напред, и след това някой го е завъртял на 90 градуса. Изглежда невероятно това да го е направил вятъра, още повече че с 2000 други кошера няма никакви проблеми. Направо Студио Х - къде е Мълдър, за да разследва.

    Кошера е лежал така надолу с прелката повече от 40 дена. Снега го е затрупал на 100% и ......... и на семейството нищо му няма. Живо си е, здраво си е, само където има склонност да жили докато му слагахме питка с храна.

    Прикачен файл 5948
    Защо не връзваш кошерите през стойките?
    Малко странно е завъртян, но не е невъзможно.

    P.s Досиетата Х имат нови епизоди от 2016

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #442
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Чак пък невъзможно . Първо е паднал на своята лява страна и след това напред...

  3. #443
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Все ми се струва, че някой му е помогнал.

  4. #444
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Сега се загледах и видях, че колана е засукан. Никой трезвен пчелар няма да засуче по този начин колана. Или е издънка на някой служител или е имало посещение.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #445
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Може да е животно. В единия ми пчелин влизаше срандак. Обичаше да се чеше в един от кошерите. Винаги в един и същ.

  6. #446
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Сега се загледах и видях, че колана е засукан. Никой трезвен пчелар няма да засуче по този начин колана. Или е издънка на някой служител или е имало посещение.
    Да, това също е много странно предвид факта, че изрично ги инструктирах всички пчелари как се слагат коланите. Точно по въпроса за посукването имахме допълнителен инструктаж, на който им се скарах и ги накарах да оправят коланите по всичките 2000 гошера. Това беше още през Август миналата година.

    Та това с посукания колан е просто още една улика за Мълдър. Склонен съм да си мисля, че е имало човешка намеса, но тогава възникват една камара други въпроси:
    1. Защо само един кошер?
    2. Защо само в този пчелин?
    3. Защо не са нанесени по-сериозни щети?

    И най-важното - през Ноември и Декември не е имало чак толкова силни ветрове. Имам МТО станция и ми е пределно ясно какви скорости на вятъра развива всяка една буря. Ако имаше някаква сериозна буря, щях да пратя пчеларите да прегледат пчелините. Да, ама тази година такава НЕ Е ИМАЛО. Все още ........

    Добрата новина е, че тази година все още никой не ми е откраднал нито един ограден кол. Все още никой не ми е откраднал нито един метър оградна мрежа. Все още нито един кълвач не ми е надупчил нито един кошер. Все още нито един клон с лед не се е счупил и да падне върху 5-6 кошера, правейки ги на кайма. Ха-ха ..... ако за цялата зима се размина само с един съборен кошер, ще си бия гъза в тавана от кеф .......

  7. #447
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Може да е животно. В единия ми пчелин влизаше сръндак . Обичаше да се чеше в един от кошерите. Винаги в един и същ.

  8. #448
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, това също е много странно предвид факта, че изрично ги инструктирах всички пчелари как се слагат коланите. Точно по въпроса за посукването имахме допълнителен инструктаж, на който им се скарах и ги накарах да оправят коланите по всичките 2000 гошера. Това беше още през Август миналата година.

    Та това с посукания колан е просто още една улика за Мълдър. Склонен съм да си мисля, че е имало човешка намеса, но тогава възникват една камара други въпроси:
    1. Защо само един кошер?
    2. Защо само в този пчелин?
    3. Защо не са нанесени по-сериозни щети?

    И най-важното - през Ноември и Декември не е имало чак толкова силни ветрове. Имам МТО станция и ми е пределно ясно какви скорости на вятъра развива всяка една буря. Ако имаше някаква сериозна буря, щях да пратя пчеларите да прегледат пчелините. Да, ама тази година такава НЕ Е ИМАЛО. Все още ........

    Добрата новина е, че тази година все още никой не ми е откраднал нито един ограден кол. Все още никой не ми е откраднал нито един метър оградна мрежа. Все още нито един кълвач не ми е надупчил нито един кошер. Все още нито един клон с лед не се е счупил и да падне върху 5-6 кошера, правейки ги на кайма. Ха-ха ..... ако за цялата зима се размина само с един съборен кошер, ще си бия гъза в тавана от кеф .......
    Току виж пък да вземе да падне тавана.

  9. #449
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Обади ми се Мълдър. Разрешил е случая. Всичко е инсценировка от Матеев, защото е станал рекламно лице на китайски колани.

    Колкото до това, лицето Матеев да си удари седалищните части в тавана агентът каза, че това и в Досиетата Х го няма.

  10. #450
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Току виж пък да вземе да падне тавана.
    Имало е инструктаж. Вързан е.

 

 
Страница 45 от 391 ПърваПърва ... 3543444546475595145 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •