Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 391 ПърваПърва ... 3442434445465494144 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 3910
  1. #431
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Днес забелязах един странен ефект в небето над моя имот - следите на самолетите остават и се разсейват изключително бавно - може би за няколко часа. Това може би е някаква аномалия на времето или на температурата на въздуха на височина 10 километра.

    И друг път са минавали самолети, но следи не са оставали. А днес пребоих 17 следи в небето над мене с различна широчина (различна разсейка). Вижте сами. Облаци няма, вятър също - всичко бяло са следи от самолети
    То направо да си отвориш писта на този имот. Голямо движение е!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #432
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Честит първи сняг на колегите в северен централен регион !!!

    Навън всичко е снежно бяло. Видя ми се много красиво може би поради факта, че отдавна го чакахме този сняг, а той все не идваше.

  3. #433
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Стига бе при нас още от сега слънцето се показа. Все едно в друга БГ живеем
    Честит ви първи сняг.

  4. #434
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Честит първи сняг на колегите в северен централен регион !!!

    Навън всичко е снежно бяло. Видя ми се много красиво може би поради факта, че отдавна го чакахме този сняг, а той все не идваше.

    Май България не е толкова малка...

    Това се вижда от прозореца ми в момента:

    123.jpg

    7.3* на сянка
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #435
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Честит първи сняг на колегите в северен централен регион !!!

    Навън всичко е снежно бяло. Видя ми се много красиво може би поради факта, че отдавна го чакахме този сняг, а той все не идваше.
    Миналата година, за статистиката, тази новина я беше поместил в темата за времето. Не се дъни.

  6. #436
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Днес 20.12 в Русенско най-работните пчелици си бяха облекли кожухчетата и мъкнеха прашец...керемидено-червен, вероятно от някои все още непремръзнали димитровчета, така както върви след Коледа чакаме и рапицата
    Милен Георгиев

  7. #437
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    На 28.12 прегледах десет семейства избирателно. Всичките са със задоволителни запаси от мед. При пет от тях няма пило. При останалите пет - тридневни яйца на площ с диаметър не по-голям от 8-10см само на една пита, като само при едно от семействата имаше запечатано пило с размер на монета от 1 лев. Става въпрос за ЛР-кошери с изцяло мрежесто дъно, зазимени на два корпуса и найлон над рамките.

  8. #438
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    На22.12 ходих на пчелина да го нагледам и какво да видя.Пчеличките излезли и носят прашец от близката нива която е цялата в синап който е нацъфтял.Отворих някой от тях и на места имаше пило с диаметър около 8-9 см.Имаха достатъчно мед и това ме успокои.Въпреки това съм намислил около 20 януари при хубаво време да им дам по малко мед който слагам в пликчета които са надупкани директно над рамките.

  9. #439
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Таварищи!
    По другите райони хората си късат задниците от бачкане, ние тука от Сев. Централен седим, мълчим и ко праим? Кога ше ги почвате? Аз моите ги подкарах активно веч... Вчера си ходих, тръгнах на -18 от града, по пътя стана -15, аз си викам -у бря, напечи - то пък на село мъгла и пак -18. Дърва, печка, кафета..., жега. Па обух ботуши, лопата и отидох да свалям снежни шапки. Имам по традиция по една късна "експериментална" отводка /таз година съм я сложил на 2 ЛР к-са да я видя какво ще прави/, взе че ми стана интересно и взех че я отворих. Ми те па вътре се настанили на две междурамия на юг и даже щъкат. Е щом е тъй, почнах да свалям капаци наред и да гледам какво става. Пчелата на тоя кучи мраз /по Е.Чолаков/ учудващо весела, сичкото кълбо на юг-югозапад и по найлона отдолу - роса, като медена роса на пъпеш. Аз по Нова Година бях сложил на два кошера питки, щото ги знам каква я вършиха есента, ама и сега имах готовност - захар, мед, джобове - айде после на всички по една сиромашка дажба. Имат си запаси иначе, обаче им остават в студената посока и... и страх лозе пази. Между другото, миналата събота от нямане какво да правя, направих нещо дето не го бях правил повече от 10 години и дето преди беше практика на някои от старите пчелари по нашия край, а и Бай Любен Радоев го препоръчва в "Календарния...". Завих си кошерите с чер найлон от три страни, лицето остана открито.
    Абе стягам се за рапицата, че съм затрупан с поръчки за "бял" мед. Хората ме знаят като лоялен доставчик и трябва да им оправдая доверието
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #440
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Студио Х - днес в един от пчелините открихме кошер, паднал по много странен начин. Това се е случило преди да завали снега. Паднал е напред, и след това някой го е завъртял на 90 градуса. Изглежда невероятно това да го е направил вятъра, още повече че с 2000 други кошера няма никакви проблеми. Направо Студио Х - къде е Мълдър, за да разследва.

    Кошера е лежал така надолу с прелката повече от 40 дена. Снега го е затрупал на 100% и ......... и на семейството нищо му няма. Живо си е, здраво си е, само където има склонност да жили докато му слагахме питка с храна.

    20160126_123806 - small.jpg

 

 
Страница 44 от 391 ПърваПърва ... 3442434445465494144 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •