Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 391 ПърваПърва ... 3240414243445292142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 3910
  1. #411
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Ако не е тайна би ли споделил, кое е селото и къде се намира разсадника.
    Разсадника се намира в началото на с. Ястребово, общ. Русе.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	357A3717-6986-4D72-9069-003EBE376897.PNG
Прегледи:      584
Размер:	253.2 KB
ID:	5307

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	8FE68752-73D3-48ED-867E-8043DC10A22A.PNG
Прегледи:      580
Размер:	172.3 KB
ID:	5308

  2. #412
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За сянка на кошерите,никога не бих си засял овошки,освен по периферията на имота.Сегашните сортове без Менделеев не могат да родят..
    Не засаждам овошките за плодове, а за рехава сянка и за ориентир. Нямам намерение да ги правя на плодни дръвчета, и затова ще ги оставя без рязане както сега, така и напролет. Когато една овошка не се реже и нейната корона не се оформя, тя обикновенно се издължава много във височина, а аз искам точно това. Все пак за мене е най-важното да има ориентири за пчелите и най-вече за пчелните майки, когато се завръщат от брачен полет.

    Това засаждане на дръвчета не ми е първото. Преди 2 години засаждах акации - хиляди дръвчета по пчелините и около тях. Сигурно съм засадил няколко хиляди дръвчета. Миналата година пък засаждах пауловнии по периферията на пчелините. Тази година са овошки вътре в пчелините. Всичко е свързано само и единствено с ориентири и евентуално малко ранна пролетна паша преди всичко за прашец.

    Колкото до плодовете и ракията - тази година си имах предостатъчно и не ми трябват нови. Направих 4 партиди и към момента имам 120 кила ракия, а петата партида в момента е на път да бъде готова за варене. Кой ще я пие толкова много ракия. Всички в семейството да станем алкохолици, пак няма шанс да я изпием за една година. Аз и в момента по пчелините тук-там имам разкошни овощни дървета, на които няма кой да събира плода.

    ПС: Иначе в последната варка добавих около 2 тенекии стар мед и се получи страхотна ракия с невероятен аромат и вкус (ябълки и мед). В момента пия точно от нея ......

  3. #413
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Само,че ако не се режат(колтучат)по скоро биха се превърнали в храсти..За извисяване си има чалъми...Не съм против облагородяването на пчелина и около него,но съм скептично настроен,това да става с овошки.Всъщност,единствени я проблем на овошките е нуждата от пръскане,особено при влажни години...

  4. #414
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Днес накапах с ОК по рецептата 900:100:35 (захар:вода:ОК), времето беше подходящо според мен-около 7 градуса и мъгливо.Ще видим през следващите дни какво ще покажат контролните листи.

  5. #415
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    И аз вчера накапвах но в съотношение (600гр захар,600мл вода и 35гр ОК)
    Милен Михов

  6. #416
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Днес беше много хубаво времето по обяд, имаше масово облитане, а някои от по-работливите носеха и по малко прашец!
    Милен Георгиев

  7. #417
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Алоооу... колегите от Глоджево, вадете магазините, че пашата тръгна...

    r.jpg

    То малко не си личи на снимката, ама това е блок с рапица, висока до коляното, която е в начален стадий на цъфтеж, а снимката е от днес.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #418
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Малко са я отървали рапицата.По коледа ,ще я жънат ама без необходимото опрашване ,ще разберат за какво иде реч
    Милен Михов

  9. #419
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Малко са я отървали рапицата.По коледа ,ще я жънат ама без необходимото опрашване ,ще разберат за какво иде реч
    Вярно са я отървали. При зърнопроизводителите, както и при пчеларите има пишман специалисти. Какво имам в предвид - орат, сеят, торят и мислят, че това е всичко до жътвата. Да ама не. Както казах има и такива пчелари.
    Може би се питате какво имам в предви - ще Ви дам пример.
    Днес пообиколих землището, в което пчеларствам и ми направи впечетление, че арендатора си знае работата т.е. неговата рапица навсякъде е зеленее няма наченки на цъфтене. Другите арендатори скоро може и да жънат. Сега се сещам, че преди две седмици гледах пръскачките му да сноват по блоковете с рапица и си мислех, че пръскат за гадове (инсекти), а то се оказа че пръскат, за да забавят развитието на растението.
    Въпреки, че въпросния арендатор си има ен на брой агрономи и специалисти по растителна защита, често съм го виждал с лъскавия джип, който сменя на две-три години по полето, за да следи нещата от близо.

  10. #420
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цъфналото е хардал/синап/ плевел приличащ на рапицата и затова не може да се напръска защото ще унищожат и рапицата ,но при първите минусови температури ще измръзне.

 

 
Страница 42 от 391 ПърваПърва ... 3240414243445292142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •