Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 218 от 391 ПърваПърва ... 118168208216217218219220228268318 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,171 до 2,180 от общо 3910
  1. #2171
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз, за какво казвам, че по - малко трябва да се плямпа/говори излишно и не каквото трябва?

    Трябва да се говори,но правилно...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2172
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Това от ляво на етикета ,ми е ясно. Мен ме човърка повече, това от дясно. Абе, това да не е локум бе.
    Като гледам коментарите май на никой не му е ясно, че това повече прилича на акт за глоба, отколкото на етикет за мед. Първо няма страна на произход. Което е задължително изискване, и се санкционира с глоба от 2000-4000 лв. Туй въпросното от ляво категорично няма място там. Всички тея смехотворни твърдения са характерни за хранителни добавки или медикаменти, които се продават в аптеки или дрогерии. Накратко и без да навлизам в дебрите на закона за храните на всички трябва да е ясно как не би трябвало да изглежда един етикет за мед.
    Не е лошо първо да се прочете Наредбата за етикетиране и сетне да си шляпаме каквото ни падне. Иначе евала Манол успя да защити наименованието Странджански мед в Европа като запазена марка за региона.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #2173
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ... Манол успя да защити наименованието Странджански мед в Европа като запазена марка за региона.

    Очакваше се от половин България пчеларите да направят пчелини в Странджата, как е към днешна дата. Май искаха жителство.

  4. #2174
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Очакваше се от половин България пчеларите да направят пчелини в Странджата, как е към днешна дата. Май искаха жителство.
    А......,че то ще се наводни пазара със Странджански манов мед бе. Даже, може да започнем да изнасяме за Украйна. Украинците пък, ще станат най-здравата нация(етикета в ляво).

  5. #2175
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И защо , наи-добър до едикоя си година?...........
    Това е изискване по Закон + наредба
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #2176
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ... Иначе евала Манол успя да защити наименованието Странджански мед в Европа като запазена марка за региона.
    Само това да беше направил заслужава уважение. А всичко друго малко грозничко звучи.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #2177
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Това е изискване по Закон + наредба
    Да си кажа честно, с тез закони и наредби, не съм в час. По-скоро съм любопитен, как(и кой) се определя "най-добър до", продукт, който по принцип е с безсрочен срок на годност.

  8. #2178
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да си кажа честно, с тез закони и наредби, не съм в час. По-скоро съм любопитен, как(и кой) се определя "най-добър до", продукт, който по принцип е с безсрочен срок на годност.
    Не бой се! Не си само ти. А такова понятие като безсрочен няма. Специално за меда има нещо дето му викат ХМФ. Е, то с времето се увеличава, и влошава качеството му. Освен това самите наредби изискват върху хранителните продукти да има дата на производство,партида и срок на годност.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #2179
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да си кажа честно, с тез закони и наредби, не съм в час. По-скоро съм любопитен, как(и кой) се определя "най-добър до", продукт, който по принцип е с безсрочен срок на годност.
    Ще си позволя да те поправя - малко бъркаш нещата - между годност и трайност има разлика... Иначе мога само да добавя към поста на бат Тянко - като хранителен продукт пчелният мед е с 2 години годност
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #2180
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Ще си позволя да те поправя - малко бъркаш нещата - между годност и трайност има разлика... Иначе мога само да добавя към поста на бат Тянко - като хранителен продукт пчелният мед е с 2 години годност

    Не съм съгласен с това твое мнение Александров.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 218 от 391 ПърваПърва ... 118168208216217218219220228268318 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •