Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 129 от 391 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139179229 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,281 до 1,290 от общо 3910
  1. #1281
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Все още ли не си разбрал методите на разузнаване на Данчо? Всичко прави в движение в зависимост от задачките възложени от ГРУ.Няма празно при него..Прочети пост 1275,той трябва да ги разнищи тези ''нови термини'',предполагам че има и още не написани щом има и'' пр.''.Остава да сподели тук,за да влезем и ние в час.
    Аз съм стар пчелар от 5 години не ги разбирам тези нови термини.

  2. #1282
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    То и аз не бях чувал за Кашковски/брата му вика Кашпировски/,но вече го знам.Всичко има първи път и човек се учи докато е жив.
    Също не знаех каквое 15 рамки пило,от събота знам какво е и 16 рамки покрити с пчели в кошер.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1283
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти пчелар ли си?
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    За пръв път ми се случва! По скоро хоби пчелар с 20 пчелни семейства!
    Питах така за да разбера с колко семейства боравиш. След като имаш 20 пчелни семейства би трябвало добре да познаваш майката. Сега пчелите са малко, търтеи почти няма и разпознаването и е достатъчно лесно. Проверил си почти всичко, а за майката не погледна? Трябваше да поогледаш още малко и всичко щеше да се разясни. В момента в някои семейства заради студовете спряха да снасят майките и още не са започнали. Та може да имат майки, но да нямат все още пило. След това затопляне вече всички трябва да са започнали. Пак ще е необходима проверка и то внимателно за да се види със сигурност дали има майка или не, и да се вземат съответните мерки.

  4. #1284
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    3 от семействата ми нямат никакво пило! Възможно ли е да имат майка и въпреки това да няма пило!? Иначе останалите са ок- покриват 6-7 рамки с пчела!
    По това време на сезона, семействата без майки бучат и вдигат дупета. Ако са тихи, майките може да са там, но да не снасят по някаква причина.

  5. #1285
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    То и аз не бях чувал за Кашковски/брата му вика Кашпировски/,но вече го знам.
    Данчо май познах за ГРУ и че задачките идват отгоре? Дерзай молодец,точно така се прави.От тук малко,от там нещичко,от страни щрих и картинката става разбираема,а след това и приложима.

  6. #1286
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен от 120 прегледани кошера през последните три дни открих два без майки и една търтовка . Всички майки са започнали да осеменяват , като масата са започнали преди десетина дни. Имаше и такива , които са пронесли преди няколко дни, понеже имаха само яйца. Като цяло всички ми се струват една идея по слаби от минали години по това време. Отдавам го най вече на ранното преустановяване на отглеждане на пило през есента.

  7. #1287
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По това време на сезона, семействата без майки бучат и вдигат дупета. Ако са тихи, майките може да са там, но да не снасят по някаква причина.
    Абсолютно, сега кошер без майка се вижда още като го отвориш.

  8. #1288
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Абсолютно, сега кошер без майка се вижда още като го отвориш.


    Макар ,че при лошо време ако правиш проверки може да те подведе поведението на пчелите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1289
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Макар ,че при лошо време ако правиш проверки може да те подведе поведението на пчелите.
    Аз се ориентирам по бученето на пчелите, не по поведението. Всяка пролет ги слушам и до сега нямам пропуснат кошер без майка.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 13.03.2018 в 03:18.

  10. #1290
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Преглед на всички кошери в неделя,както писа по-горе Друмев,положението е същото и при мен.Мед имат доста ще разпечатвам по-рамка да го хапнат,сухата храна са я смъкнали долу.Доста синчец,кокичета и минзухар имам във пчелина,голям кеф седнах и ги наблюдавах 10 минути

 

 
Страница 129 от 391 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139179229 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •