Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 120 от 391 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130170220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,191 до 1,200 от общо 3910
  1. #1191
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Най-после седнах зад компютъра. Какво видях в редицата от загинали семейства? Всички са от първата редица, гледаща на запад. От останалите три редици кошери няма загуба. Има 3 кошера, в които е загинало по едно съвсем малко кълбо в едно междурамие - колкото юмрук, че и по-малко. В едното кълбо имаше маркирана майка. В другото нямаше майка, макар че при местенето на рамките може да е паднала долу, нямах време да търся по дъното. Третото кълбо не го разбутах, оставих го за по-свободно време. В други три има пчели по дъното, но до раздигане на корпусите още не съм стигнал, за да ги събера и да видя колко са. В два от кошерите почти няма пчели. Три от кошерите имат нещо като диарични петна по горната летва на рамките, останалите нямат. Мирис на лошо няма от никой кошер, обичайната миризма на пити и восък. При последното топло време, 18 градуса беше наскоро, се облитаха поне 6 от тези кошери, а един беше нападнат, по прелката и чак отвън на земята имаше разпечатки - трохи восък. Точно в него намерих майка насред кълбото. Третирани са за акар чрез пушалката края на септември. Подхранвани са със инверт през септември и октомври всяка седмица по 1 - 2 килограма на кошер. Всички кошери съм третирал и хранил еднакво. Понеже раздавах питки и гледах да свърша, нямах време за по-подробен оглед на рамките за количеството мед. За нозематоза не съм давал нищо. Мисля да си позволя лукса да не третирам много-много, с надеждата да ми останат накрая само устойчивите на болести семейства и от тях да възстановявам бройката. А най-много ми се иска изобщо да не третирам, което оживее. Ще пробвам само на този пчелин, че е по-малък, да видим какво ще излезе накрая.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #1192
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ще пробвам само на този пчелин, че е по-малък, да видим какво ще излезе накрая.
    Ще ги занулиш и ще е кофти експеримент. Куров го постна днес, гледай : https://www.youtube.com/watch?v=_4HUwioKbt4

  3. #1193
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Колко пило е имало в тия (загиналите) кошери през Август.

  4. #1194
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Колко пило е имало в тия (загиналите) кошери през Август.
    Ще стигна и до тефтера със записките, само да ми остане време тия дни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #1195
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Агро и аз имам един такъв ред.Не знам на какво се дължи, но до сега пчели в тия 6 кошера не са изкарвали зимата.Кошерите са нови.

  6. #1196
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Агро и аз имам един такъв ред.Не знам на какво се дължи, но до сега пчели в тия 6 кошера не са изкарвали зимата.Кошерите са нови.
    Миналата зима, хем още отводки бяха, я изкараха без загуби, вкл. и на този ред. А бяха на по 4 - 6 междурамия през септември 2016. През 2017 година, след като се изроиха, изведнъж отслабнаха, изпозагубиха си майките, 8 броя станаха търтовки. Така и не се възстановиха на нивото си от май месец. Всяка седмица изхвърлях по половин кофа мъртви и умиращи пчели, сметени от земята.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #1197
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Миналата зима, хем още отводки бяха, я изкараха без загуби, вкл. и на този ред. А бяха на по 4 - 6 междурамия през септември 2016. През 2017 година, след като се изроиха, изведнъж отслабнаха, изпозагубиха си майките, 8 броя станаха търтовки. Така и не се възстановиха на нивото си от май месец. Всяка седмица изхвърлях по половин кофа мъртви и умиращи пчели, сметени от земята.
    Агро, отводките на този пчелин и на другия, от различни производители ли са. Ако не е тайна, тези откъде са.

  8. #1198
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Агро, отводките на този пчелин и на другия, от различни производители ли са. Ако не е тайна, тези откъде са.
    На този пчелин всички отводки са произлезли от 20 отводки, купени през април 2016 от Шуменско и разделени четири пъти същата година на другия пчелин. С 56 броя от тях населих този пчелин през септември 2016.
    Ето началото:
    начало.jpg
    По толкова събирах на един курс с фолксвагена.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #1199
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    , след като се изроиха, изведнъж отслабнаха, изпозагубиха си майките, 8 броя станаха търтовки....... Всяка седмица изхвърлях по половин кофа мъртви и умиращи пчели, сметени от земята.
    На това имаш ли отговор?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #1200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Агро,

    Като гледам снимката, мрежата въобще не спира вятъра. Миналата година и при мен приоритетно загинаха семействата, които бяха изложени на течение, масово в един ред - северния, в който край няма ограда, а само далечни дървета и мрежа на десетина метра. И нали патих миналата зима, през октомври есента, за два дена, се хванах и направих ограда от колове и ламарина по цялото северно протежение. Сега ако ти кажа, че нямам загинало семейство, ще повярваш ли. Намя слаби, силни, средни, всичките са пушка.

    Вдигни над цокола на оградана половин метър плътна ограда да спира вятъра и ще спечелиш.

    Понеже раздавах питки и гледах да свърша, нямах време за по-подробен оглед на рамките за количеството мед. За нозематоза не съм давал нищо.
    Ей туй ти е проблема. Подхравнавай до поне 15 килограма и обезателно преглед за количества мед и наместване на рамките с мед вътре в кълбото. Аз отварях всички кошери даже и в началото на декември и прегледах всяка една рамка. Добре, че го направих, щото някои семейства се бяха преместили далеч от меда и имаха пило, сложих мед до пилото. А третирането за нозематоза е просто задължително - на мед две третирания ми излязоха общо под 20 лв.

 

 
Страница 120 от 391 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130170220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. mitkov197

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •