Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 119 от 391 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129169219 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,181 до 1,190 от общо 3910
  1. #1181
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Имаси бабата, за две седмици мойте занулиха по 800 грама. Днеска им напрасках по кило и половина, да видим кон боб яде ли. И нали съм аджамия в януарското хранене, даже палих и пушалка, ама пак имаше 2-3 жила, начи ще влизаме във форма По найлона - капчици "медена роса".
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #1182
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    При мен пушалката не действа. Нахвърлят ми се като вълци. Добре, че лятото си купих специалния скафандър от три ката мрежа, иначе още на първия кошер щях да се откажа. Докато ги разбутам да направя място за питката, ръкавиците отнасят по над десет жила от кошер. Имам няколко кошера, на които, от три корпуса, кълбото е на втори, а на един е на първи корпус, най-отдолу. Има и загуби - все на на първата редица, от 10 кошера, осем са дали фира и всичките един до друг. Как се обяснява това?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1183
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Да си размествал плодникови пити през активния сезон между тези кошери.?

  4. #1184
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има и загуби - все на на първата редица, от 10 кошера, осем са дали фира и всичките един до друг. Как се обяснява това?
    Лятото до колкото си спомням имаше много измрели пчели и се чудихме - защо? Сега имаш от 10 - 8 дали фира. Нещо ме навява на мисълта за СПП /синдром на празния пчелин. Пепел ми на езика.

  5. #1185
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Agro, и сам знаеш че за да има някакви реалистични предположения трябва максимум информация. Ако искаш подай малко ние ще питаме за още и така. Да започнем с въпроса там ли си бяха умрелите пчели? Как точно бяха разпределени медовите запаси? Как точно третира за акара? Как точно подхранва в края на лятото и есенета? Нещо против нозема ? Ако са там пчелите има ли акар в тях? Ако са там пчелите за изследване ще пратиш ли?

  6. #1186
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    При мен пушалката не действа. Нахвърлят ми се като вълци. Добре, че лятото си купих специалния скафандър от три ката мрежа, иначе още на първия кошер щях да се откажа. Докато ги разбутам да направя място за питката, ръкавиците отнасят по над десет жила от кошер. Имам няколко кошера, на които, от три корпуса, кълбото е на втори, а на един е на първи корпус, най-отдолу. Има и загуби - все на на първата редица, от 10 кошера, осем са дали фира и всичките един до друг. Как се обяснява това?
    Според мен, тези кошери в който кълбото е някъде надолу (няма контакт с питката) са потенциални пътници. Ако всички са зазимени така има вероятност да са финиширали под горната летва. Всички знаем, че кълбото няма да мръдне от пилото (което вече го има) и една седмица студ ще е твърде много време.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  7. #1187
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Агро, личното ми мнение е, че подредбата и бройката в пчелина ще продължи да ти създава проблеми. Включително и чрез изкривяване на информацията, която получаваш и оттам вземането на решения, правилни или не.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #1188
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    При мен пушалката не действа. Нахвърлят ми се като вълци. Добре, че лятото си купих специалния скафандър от три ката мрежа, иначе още на първия кошер щях да се откажа. Докато ги разбутам да направя място за питката, ръкавиците отнасят по над десет жила от кошер. Имам няколко кошера, на които, от три корпуса, кълбото е на втори, а на един е на първи корпус, най-отдолу. Има и загуби - все на на първата редица, от 10 кошера, осем са дали фира и всичките един до друг. Как се обяснява това?
    Агро , силен ЛР се зазимява на два корпуса , а средни на един .
    Не вярвам , че всичките са ти ,,леваци ,, , явно нещо бъркаш в технологията .
    Рости е прав да задава толкова въпроси .

  9. #1189
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    https://www.youtube.com/watch?v=_4HUwioKbt4

    Най-прясната лекция на проф. Гургулова. В самото начало дава съвет -" Не ползвайте съвети за лечение от колеги пчелари да самолекувате пчелите си. Обърнете се към специалист-лекар."
    В този период от годината лечението на пчели е най-добре описано от две поговорки. "След сватба булка". "След дъжд качулка".

  10. #1190
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    пет-могили общ н козлево шумен
    Ами че тоз нашия ветиринар не разбира от пчели-Растте на кл. и на ташаци.

 

 
Страница 119 от 391 ПърваПърва ... 1969109117118119120121129169219 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •