Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 118 от 389 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128168218 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,171 до 1,180 от общо 3882
  1. #1171
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Валка,на коледа беше много топло и отварях няколко кошера в който се съмнявах.Точно те ме изумиха-имаха пило около една педя и мед на 7 рамки.Какво да ги мисля и да ги храня сега?Ще започна хранене чак 20-22февруари.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Една педя около 20-25 см , на 28 февруари ще слагаш магазини ?

  2. #1172
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз пък ще слагам тестото (захаросан мед) в хранилките. Няма и да повдигам таблите. Махам преградата и пълня хранилката. Не че измислям нещо ново в пчеларството, ама ще бъде малко по-мързеливо.
    Така практикувам повече от 15 години. Отделям по 1 кг. за семейство от меда през август, т.е. след слънчогледа, защото е кремообразен. След като прегледам семействата и всичко е наред, сипвам течния мед в пликчета и правя възел. Така ги редя в тенекията и медът се захаросва. След пчеларското изложение, слага пликчето в хранилката и правя няколко прореза. Като новобранец слагах още в края на януари, но пчелите 2 седмици не го пипаха. Да уточня, че са стеснени на 8 рамки и на тях имат 18-20 кг. мед

  3. #1173
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Пропуснах да напиша, че пчеларя, който ми даде идеята, слагаше в хранилката направо с шпаклата, но при рязко затопляне пчелите залепват. Варианти против това много, един от тях е мрежа от тази за шпакловане, поставя се върху меда.

  4. #1174
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Тази сутрин осъмнахме със сняг,но само три,четири пръста.Зарадвах се,но като чух прогнозите за времето че сряда-четвъртък пак ще се затопля ми се дорева!Какво да направим не можем да влияем на времето-Ще му ходим по гайдата.
    Поздрави:Цветан Димитров

  5. #1175
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Преди малко излизах на терасата да изпуша една цигарка и гледам-вали,вали,вали!Радостзаокото!Също като в приказките.Дано продължи да вали и да понатрупа,защото има нужда от снежец.
    Поздрави:Цветан Димитров

  6. #1176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Преди малко се върнах от с.Градище където са ми кошерите.До селото пътят изчистен да асфалт че и на места дори сух.Смятайте колко беше валяло плез ноща-5-8см.Изчистихснега около кошерите и ги прослушах с едно маркуче.Всичко което бях зазимил е в отлично състояние.Товаможе само да ме радва.В прогнозата гледах че ще се затопля още повече-днес капчуците от към южното изложение бяха тръгнали.Току виж ако е така пчелите да излезат на прелката на припек.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #1177
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    .Всичко което бях зазимил е в отлично състояние....
    Хайде ще стискаме палци да не те изостави 25 годишния късмет.

  8. #1178
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Шибано време!Сутринта беше понапекло и се позатопли.В 13,00 часа без всякакве признаци започна да вали и то силниччко.Температурата навън е около 5,5градуса.Спра да вали около 14,15 но капчуците си вървят.Снегът се топи.
    Поздрави:ЦветанДимитров

  9. #1179
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    При нас вятърът започна от снощи и продължава да духа и в момента.Ужасно време!Ходих до пчелина да огледам.Всички пълни кошери бяха на мястото си-имах обърнати едно нуклеусче и един ДБ 10 които са празни и ги бях нагласил за пролетни отводки.По прогноза го дават да утихва привечер-а дано познаят.
    Поздрави:Цветан Димитров

  10. #1180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Вчера бях на пчелина за бърз проверка,на 2-ри януари сложих по една питка 1кг.храна,силните кошери са я изяли на 70% средните на 50% по-слабите също се справят нормално според моите виждания.След седмица ще сложа на силните кошери по още една питка.Всички са живи засега,дано и при вас е същото положение.

 

 
Страница 118 от 389 ПърваПърва ... 1868108116117118119120128168218 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •