Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 110 от 391 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120160210 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,091 до 1,100 от общо 3910
  1. #1091
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Niki1313 чакам отговор ако желаеш разбира се. Защо в долният корпус имаш само 3-4рамки.
    Не казвам, че са САМО 3-4 рамки, а че са 3-4 рамки с пчели. Има малка разлика. В долния корпус има мед и те го дообират и пренасят във втори.

    Какво имам предвид - пчелния кошер е сформиран от 20 рамки - в горния ДБ корпус има покритие от пчели на 10 рамки - в долния ДБ корпус има покритие от пчели на 3-4 рамки.

    Вероятно си мислиш,че в долния корпус съм оставил 3-4 рамки, а другите 6-7 съм извадил и това е някаква нова техника - Не, не и не - работя изключително просто - майки; място; здравен статус.

    Успех

  2. #1092
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Казвай де, казвай. Стига се стиска и само загатва та ни държиш в напрежение. Като напишеш два - три поста и цяла нощ сън не ме хваща да мисля какво си искал да кажеш. Много си загадъчен. Тия твоите ученици голям зор виждат сигурно.
    Искам колегите да помислят - кое , защо ? А , не само -там така пише , там четох еди какво си .
    За моите ученици не се притеснявай .

  3. #1093
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Повечко практика ти трябва, за да разбереш някой неща.
    Е,те това почвам да правя я!Да трупам опит от моите си грешки.Започнах с 1,станаха 6,а пролетта –0.Тази есен започвам с 2.Да видим пролетес какво ще е останало.Аз съм от този тип Човеци,които приемат съвети от всички хора и Човеци.Когато не знам нещо–питам.Не се срамувам че не знам.Не съм срещал някой да се е родил знаещ всичко.Ако споделиш нещичко,преди да ги зазимя,ще го използвам.А ако не споделиш,ще приема поста ти като конфронтиращ.

  4. #1094
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е,те това почвам да правя я!Да трупам опит от моите си грешки.Започнах с 1,станаха 6,а пролетта –0.Тази есен започвам с 2.Да видим пролетес какво ще е останало.Аз съм от този тип Човеци,които приемат съвети от всички хора и Човеци.Когато не знам нещо–питам.Не се срамувам че не знам.Не съм срещал някой да се е родил знаещ всичко.Ако споделиш нещичко,преди да ги зазимя,ще го използвам.А ако не споделиш,ще приема поста ти като конфронтиращ.
    Сега каквото и да направиш е късно, поне за мене(за моя район). Поста на НИКИ1313 показва какво трябва(как да е подредено) да е семейството по това време.

  5. #1095
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сега каквото и да направиш е късно, поне за мене(за моя район). Поста на НИКИ1313 показва какво трябва(как да е подредено) да е семейството по това време.
    Благодаря!Ще се опитам да се вмъкна.

  6. #1096
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вчера и днес разговарях с приятели колеги в Елена и Златарица.Наблюдавасе много семейства с изчезнали майки около 10-15%,това според мен се дължи на късните самосмени и третиранията на акар.Ако някой колега има подобни проблеми нека да сподели.

  7. #1097
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера и днес разговарях с приятели колеги в Елена и Златарица.Наблюдавасе много семейства с изчезнали майки около 10-15%,това според мен се дължи на късните самосмени и третиранията на акар.Ако някой колега има подобни проблеми нека да сподели.
    Само хипотеза.

    При разговора ми с Румънски колеги те споделят, че нямат подобни проблеми - изчезнали или неприети майки.

    Пашата под Карпатите в Румънската част и поречието на река Дунав в Българската част, са почти идентична с нашите комшии, но те не споделят нашите вълнения. Единствено се различаваме по използваните препарати в земеделието - пестициди, хербициди и техните производни.

    Това ме навежда на мисълта, че има вероятност, това по някакъв начин да повлияе върху поведението на пчелите или да наруши тяхното развитие.

    Лошото в такива ситуации е че гадаем, а наши "авторитети" прибират (усвояват) средства от програми за научна и развойна дейност, без да им пука че сме затънали до гуша в терзания и неволи.

  8. #1098
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    При мене също се получи нещо подобно.Кошерът беше силен с много пчели.Не бях го отварял около 10-тина дни и когато го отворих почти нямаше пчели и когато се разрових не намерих майка.Придадох му една тази годишна която ми беше запасна и не я приеха.Сложих му пита с прясно незапечатано пило,дано си заложат маточник но не направиха нищо и дотук.Кошерът беше чист от акар и не мога да си обясня причината за това.Ако някой е преживял това да сподели опит.
    Поздрави:Цветан Димитров

  9. #1099
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера и днес разговарях с приятели колеги в Елена и Златарица.Наблюдавасе много семейства с изчезнали майки около 10-15%,това според мен се дължи на късните самосмени и третиранията на акар.Ако някой колега има подобни проблеми нека да сподели.
    При мен е същото - 20%. Обработваеми площи около мен няма изобщо. Пръскания и тям подобни тровения няма. Мед имат в изобилие в момента, гладни не са останали. Цяло лято ровя из търтеевото пило за акар - нищо не намерих. Затова и ще третирам за акар чак като приключат с пилото. Почвам да си мисля за обработката на кошерите с Бохемит отвънка дали не оказва токсично влияние.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #1100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Бохемита е отровен и попива в дървесината дълбоко.Използва се за импрегниране на греди и дъски по покривите и съдържа два много отровни инсектицида за борба с дървоядите.Огромна грешка си направил ,че си боядисал с него кошерите.Грешката се поправя като се сменят кошерите с нови.Питай бе човек,после действай.

 

 
Страница 110 от 391 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120160210 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •