Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 107 от 391 ПърваПърва ... 75797105106107108109117157207 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,061 до 1,070 от общо 3910
  1. #1061
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен нещата бяха добре от към глада,но съм един магазин назад реколта.При колеги са оголили по 2 рамки отзад вече.

  2. #1062
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Баща ми днес ходил да взема рентата от грозде. Ремаркето с което карат гроздето било като подвижен рояк. Бащата разправя, че буквално било черно от пчели. Глада е голям!
    Някъде бях чел че сока отгрозде не било хубаво да остава за зимата като запас, вярно ли е?
    Понеже селото е лозарско, всяка година мъкнат грозде, но досега видим проблем не сме имали...
    Колеги казват че сока от плодовете предизвиква разстройство на пчелите. Не знам да ли е така, но това съм чул, при мен лозя няма само по къщите но това е нищо.

  3. #1063
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен нещата бяха добре от към глада,но съм един магазин назад реколта.При колеги са оголили по 2 рамки отзад вече.
    И при мен е така по 2-3 оголени рамки, семействата се се преместили към меда и питите в които е гледано пило са празни.

  4. #1064
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Баща ми днес ходил да взема рентата от грозде. Ремаркето с което карат гроздето било като подвижен рояк. Бащата разправя, че буквално било черно от пчели. Глада е голям!
    Някъде бях чел че сока отгрозде не било хубаво да остава за зимата като запас, вярно ли е?
    Понеже селото е лозарско, всяка година мъкнат грозде, но досега видим проблем не сме имали...
    Да зимуват да, но колко ли ще съберат сега, ще го изразходват още преди да спрат, да се облитат!

  5. #1065
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Да зимуват да, но колко ли ще съберат сега, ще го изразходват още преди да спрат, да се облитат!
    Това и аз си го мислех, че го изконсумират още преди да стегне студа. Питането ми беше по - скоро за това, че този мед го консумират пчелите които зимуват, и дали оказва влияние нещо на тях физиологически. Някой дали е чел нещо по въпроса. Не че мога да направя нещо де...

  6. #1066
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И при мен е така по 2-3 оголени рамки, семействата се се преместили към меда и питите в които е гледано пило са празни.
    "Сипи, ако няма - донеси!"
    Моите не съм ги отварял от две седмици, но ако са като при теб ще ги подхраня веднага с инверт. Тази година им оставих значително повече мед, като извадих само крайна лява рамка. При последното отваряне хубавите семейства бяха започнали да я пълнят. Въпреки това на всички им дадох 4 хранилки с рядък сироп, не че имаше кой знае какъв ефект. Само младите майки имаха прилично количество пило. След седмица-две ще им дам още 2 или 3 хранилки с инверт да позапълнят освободените от пило места по рамките.
    Keep Walking...

  7. #1067
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако споделя с вас ,че моите от 1,5г. не знаят какво е сироп и други сигурно няма да ми повярвате.

  8. #1068
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако споделя с вас ,че моите от 1,5г. не знаят какво е сироп и други сигурно няма да ми повярвате.
    Ами не знам при мен може да е нещо като камшичен ефект. Миналата година в края на май месец три корпуса с пчела се гонеше по празните рамки. Започнах да подхранвам, но и опаразитеността бе нарастнала и нали се сещаш за резултата в слънчогледа...
    Пък и друго си е в навечерието на акацията да започнат да слагат там където трябва.
    Keep Walking...

  9. #1069
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Предишните години наистина при нас акара беше голям проблем.Тая година е коренно различно.Не знам от колко месеца вече не съм виждал акар даже и на по слабите отводки.Май месец 1 час търсих в строителните рамки така и не намерих.Не искам да си мисля,че е изчезнал защото съм сигорен,че го има.В руските сайтове и клипове съм гледал и чел за чистотел.Който го правеха от змийско мляко.Тая пролет имаше много при нас от него и пчелите го навестяваха добре.Да ли той е причината за малкото акар мога само да гадая.

  10. #1070
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Предишните години наистина при нас акара беше голям проблем.Тая година е коренно различно.Не знам от колко месеца вече не съм виждал акар даже и на по слабите отводки.Май месец 1 час търсих в строителните рамки така и не намерих.Не искам да си мисля,че е изчезнал защото съм сигорен,че го има.В руските сайтове и клипове съм гледал и чел за чистотел.Който го правеха от змийско мляко.Тая пролет имаше много при нас от него и пчелите го навестяваха добре.Да ли той е причината за малкото акар мога само да гадая.
    Дака, мини семействата октомври с ОК като сложиш контроли и после сподели за резултата! Според мен няма начин да няма акар.Ако почнеш да го виждаш значи е страшно много!

 

 
Страница 107 от 391 ПърваПърва ... 75797105106107108109117157207 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •