Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 391 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 3910
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    В Свищов цветовете на акацията вече започнаха да капят.
    На самия пчелин имам около 80 акации,зад пчелина акациева горичка,всеки ден наблюдавам какво става и познайте-нулева посещаемост на акациевите цветове.Иначе летеж голям.Пчелите са луднали по рапицата,дето е на майната си,а не обръщат внимание на акацията,която е под носа им.Шантава работа.

  2. #92
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Днес извадих първия мед, но само питите които имаха запечатано. А на останалите им сложих по още един магазин под рапицата или по един корпус. Сега да видя какво ще съберат от акацията. Рапицата вече е прецъфтяла, и пчелите явно са се преориентирали защото са много, ама много по спокойни.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Симич, и на твойте пчели ли им харесва рапицата бе ? :D Не разбират от хубавото тез същества . Аз миналата година докладвах за някои рекорди, ама и тая вече имам, по-скоро антирекорди . За първи път влизам в сезона с толкоз слаби кошери и за първи път давам толкоз много захар на сироп - по около 2 кила. За День Победа вече имам по един магазин пълен от-до и тук- там закапачване. Рапицата свърши, акацията продължава, дай Боже дъжд ! cool;

  4. #94
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    На 27 април, част от семействата вече бяха напълнили плодниците.Въпреки, че акацията нямаше признаци на цъфтеж и по моя преценка до седмица няма да започне, поставих магазините за да не са на тясно.
    Изненадата беше на 04 май- бяха надградили и наблъскали магазините с мед.Наложи се да слагам втори магазин.
    Обикновено на пчелина акацията цъфти седмица след Русе.Първите цветове в града видях около 1 май.Явно тази година цъфтежа на двете места започна почти едновременно.
    Вчера след работа тичах да ги инспектирам.Бяха напълнили и втория магазин, макар и без надграждане.Наложи се да поставя трети.Акациевата гора е все още бяла.Последните дни беше малко ветровито и може да има окапали цветове.След 4-5 дена ще се разбере дали ще има мед и в третия магазин.
    Истината е, че вчера сложих последните рамки които имах, а имаше още няколко семейства, които бяха си напълнили магазините, но нямам празни рамки.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  5. #95
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Днес акацията цъфна и в Габрово. Имам си едно дърво точно под прозореца и ми се изгледаха очите докато ви слушам как се хвалите, че при вас цъфти. Колко дена мога да очаквам да продължи цъфтежа на акацията?

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ааа, тръгне ли човек да се занимава с пчели по друг начин гледа на тревичките и буболечките, че и на живота дори.

    Акацията, в зависимост от атм. условия и сортов състав - 1-2-3 седмици.

  7. #97
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    От твоите уста в божиите уши .....

    Само дано не вали през цялото време, че нещо метеоролозите обещават 5 поредни дъждовни дни.....

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Бе нещо напоследък и от дъжда не ме е страх. Само да е топло времето и да спира да вали за 2-3 часа, друго не ща cool;

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Бе нещо напоследък и от дъжда не ме е страх. Само да е топло времето и да спира да вали за 2-3 часа, друго не ща cool;
    Наборе малко са 2-3часа нека поне да са 2-3дена без дъжд.

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов



 

 
Страница 10 от 391 ПърваПърва ... 891011122060110 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 5 гост (и))

  1. vasko_86,
  2. Георги 1974

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •