Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 48
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    В кой район е тоя бодил?Има тук в Николово-Русенско един който гледа бял трън.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Според този сайт http://www.bgbilka.com/1305/магарешки-бодил/ магарешки бодил, бял трън, магарешки трън са едно и също растение. Доколкото ми е известно меда освен, че е много полезен, бързо кристализира и има специфичен мръсно бял към светло бежов цвят и доста се търси "на дребно". Наскоро колега ми каза, че е гледал предаване по дискавъри или нешънъл, че в щатите има хиляди декари засети като медонос. При положение, че в района нямаш ливадна паша може да опиташ да прекараш при твоя приятел една представителна извадка от по-добрите ти семейства. Всичко е въпрос на сметка. Най- много може да загубиш от транспортните разходи, но може и да спечелиш...
    Бял трън и магарешки бодил са различни растения ,първо цъфти белия трън след прицъфтяването му веднага започва магарешкия бодил ,върни се малко в темата и ще видиш разликата вместо да пишеш глупости.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Бял трън и магарешки бодил са различни растения ,първо цъфти белия трън след прицъфтяването му веднага започва магарешкия бодил ,върни се малко в темата и ще видиш разликата вместо да пишеш глупости.
    Не знам дали са глупости или не, но когато нещо не знам обикновено търся информация от някой знаещ! В случая посочих източника на информацията http://www.bgbilka.com/1305/магарешки-бодил/, но ако не ти се струва достатъчно достоверен виж https://bg.wikipedia.org/wiki/Бял_трън Ако и това са глупости може да пишеш на администраторите на сайтовете или да редактираш и обогатиш статията в Уикипедия. Тогава макар и индиректно ще цитираме теб!
    Keep Walking...

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Може би не правите разлика между магарешки бодил (Onopordum acanthium) и бял трън (Silybum marianum). Всъщност това са две различни билки, които освен прилики помежду си, имат и няколко разлики. Ние, от bgbilka.com ще разясним специално за Вас нашите читатели разликата между тези билки

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Не знам дали са глупости или не, но когато нещо не знам обикновено търся информация от някой знаещ! В случая посочих източника на информацията http://www.bgbilka.com/1305/магарешки-бодил/, но ако не ти се струва достатъчно достоверен виж https://bg.wikipedia.org/wiki/Бял_трън Ако и това са глупости може да пишеш на администраторите на сайтовете или да редактираш и обогатиш статията в Уикипедия. Тогава макар и индиректно ще цитираме теб!

    Можеш спокоино да ме цитираш ,и в уикипедията има грешки .но виждам че ще ти отговорят и нее лошо да си признаеш грешката

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Можеш спокоино да ме цитираш ,и в уикипедията има грешки .но виждам че ще ти отговорят и нее лошо да си признаеш грешката
    Ни мисля да се впускам в безсмислени спорове или оттук натам да влизам в обяснителен режим. Вероятно ти е трудно да осмислиш написаното в предходния ми пост или си търсиш някой да подкачиш, но това не е мой проблем. НЕ претендирам, че знам просто посочих два ИЗТОЧНИКА на информация чийто АВТОР НЕ СЪМ! Ако не си съгласен с тях може:
    1-пишеш на администраторите на сайтовете, че са писали глупости или
    2- да редактираш и обогатиш статията в Уикипедия
    Лека и безаварийна!
    Keep Walking...

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    При нас наближава цъфтежа на белия трън:
    rsz_Снимка0828.jpg
    rsz_Снимка0832.jpg
    Миналата година блока беше на 1500 - 2000 метра от пчелина, тази са засадили тройно по-голям блок на 1000-1400 метра от пчелина, цъфтежа е някъде между липата и слънчогледа, ще пиша за резултата тази година - миналата година не се усети като паша.
    Милен Георгиев

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Бодила разцъфтя напълно, за съжаление пчелите го поизоставиха, липовата гора им предлага по-добра паша, а бодила цъфти и цъфти:
    oie_2075416VZvsFIj.jpg
    oie_2075436GaH5F9vx.jpg
    За мен Белият трън е медоносен, но цъфне ли царицата на медоносите - Липата, пчелите рязко губят интерес към бодила!
    Милен Георгиев

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Този бодил къде се намира? Ако може изглед от сателит.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Ето тук:
    untitled.bmp
    Милен Георгиев

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •